یکشنبه 15 تير 1399 - 13 ذي القعده 1441 - 5 ژولاي 2020
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

لغو ممنوعیت حجاب برای بانوان فوتبالیست

در جلسه فيفا رخ داد:

لغو ممنوعيت حجاب براي بانوان فوتباليست

خبرگزاري فارس: قانون ممنوعيت استفاده از حجاب براي بانوان فوتباليست شب گذشته در جلسه فيفا در لندن لغو شد.

 

 

 
به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا» و به نقل از سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا، ژانگ جيلونگ از تصميم جلسه فدراسيون جهاني فوتبال در خصوص موافقت با حجاب براي بانوان فوتباليست استقبال کرد.

مسئله بازنگري در خصوص قانون منع حجاب شب گذشته از سوي علي بن الحسين، نايب رئيس فيفا در جلسه فدراسيون جهاني فوتبال در لندن مطرح شد و از سوي هشت عضو اين جلسه به تأييد رسيد. تأييد نهايي اين مسئله يازدهم تير پس از تست اين پوشش جديد اعلام خواهد شد.

جيلونگ در اين باره اظهار داشت: از مسئولان اين جلسه براي اتخاذ تصميم صحيح تشکر مي‌کنم. اين رأي مثبت تمام موانع را از پيش روي بانوان فوتباليست برخواهد داشت و بازيکنان بيشتري را به فوتبال تشويق مي‌کند و همچنين نشان مي‌دهد که فيفا و قانونگذاران آن در قابل دسترس کردن فوتبال براي تمام مردم دنيا جدي هستند.

وي با تقدير از علي بن الحسين ادامه داد: علي بن الحسين شايسته تبريکات قلبي من است که در اين جلسه از طرف تمام بانوان فوتباليست محجبه حاضر شد و مسئولان فيفا را متقاعد کرد تا ممنوعيت استفاده از حجاب را لغو کنند.

رئيس کنفدراسيون فوتبال آسيا همچنين از سپ بلاتر، رئيس فيفا به دليل حمايت از بانوان محجبه فوتباليست فدرداني کرد و گفت: از سپ بلاتر به خاطر حمايت فراوان در جهت برداشتن اين ممنوعيت تشکر مي‌کنم.تعداد بازديد:1109 آخرين تغييرات:90/12/14
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر