شنبه 10 اسفند 1398 - 5 رجب 1441 - 29 فوريه 2020
صفحه اصلي/پزشكي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

مصرف انگور از نابینایی جلوگیری می کند

يک پژوهش جديد نشان داد

مصرف انگور از نابينايي جلوگيري مي کند

خبرگزاري فارس: يک پژوهش جديد در آمريکا نشان مي دهد که مصرف انگور خطر ابتلاي احتمالي به بيماريهاي شبکيه چشم را به تاخير انداخته و از نابينا شدن افراد جلوگيري مي کند.


 


 

به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس به نقل از خبرگزاري خاورميانه، اين پژوهش جديد حاکي است: خوردن زياد انگور ابتلا به بيماريهاي شبکيه چشم را که در اکثر موارد باعث از دست دادن بينايي درسنين بالا مي شود، از بين مي برد.

براساس اين پژوهش، از دست دادن بينايي يکي از بيماريهايي است که ميليونها نفر از افراد سالخورده در جهان را مبتلا مي کند.

پژوهشگران دانشگاه نيويورک گفتند: بيماريهاي شبکيه چشم از شايع ترين بيماريها در جهان و علت اصلي از دست دادن بينايي در سالخوردگان است.

به گفته اين پژوهشگران، انگور با داشتن آنتي اکسيدان از خاصيت محافظت و چيره شدن بر آثار جانبي منفي و زيانبار بيماريهاي شبکيه در بزرگسالي برخوردار است.

پژوهشگران آمريکايي خاطرنشان کردند: اگر افراد در اوايل زندگي خود به ميزان معقول انگور مصرف کنند؛ اين امر به آنها در پيشگيري از مشکلات بينايي و بيماريهاي شبيکه چشم در سنين بالا کمک خواهد کرد.

به گفته اين پژوهشگران، آزمايش هاي اوليه بر روي موشهاي آزمايشگاهي در اين زمينه موثر بودن انگور در پيشگيري از ابتلاي آنها به کوري را آشکار کرده است.

انگور سرشار از ويتامين هاي A، B و C و داراي مقاديري منيزيم، کلسيم، آهن، فسفر و پتاسيم است.

تصفيه خون و خون سازي، اثر شفابخشي در بيماريهاي سل، يبوست، بواسير و سياه سرفه از جمله خواص انگور است.

انگور همچنين غذاي بسيار خوبي براي مبتلايان به اوره بالا و اسيدوز مي‌باشد و مصرف آب انگور تازه براي کساني که نارسايي کبد دارند، توصيه شده است زيرا آب انگور عمل ذخيره قند در کبد و دفع صفرا را تسهيل و کبد را تقويت مي‌کند.

انگور همچنين براي افراد مبتلا به ورم مفاصل، روماتيسم، نقرس، سنگ کليه، افراد دچار مسموميت، عوارض فشار خون بالا و سوء هاضمه، اختلالات پوستي، کورک، اگزما و نفريت (ورم چرکي کليه‌ها) مفيد است.

تنظيم قند خون، تسکين فشار عصبي و از بين بردن بسياري از ميکروب هاي بدن از ديگر خواص انگور به شمار مي رود.

در همين حال، انگور قرمز نيز از تصلب شرايين و انسداد رگ ها پيشگيري مي کند و منبع سرشاري از آنتي اکسيدان موسوم به کوئرنستين است.
پوست انگور داراي ماده سفيد رزوراتول است که از تراکم و روي هم انباشته شدن پلاکت هاي خون جلوگيري مي‌کند و در نتيجه مانع لخته شدن خون در رگ ها مي شود.تعداد بازديد:1285 آخرين تغييرات:90/12/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر