چهارشنبه 28 شهريور 1397 - 9 محرم 1440 - 19 سپتامبر 2018
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

نخستین قطار مستقیم زاهدان - تهران راه اندازی شد

نخستين قطار مستقيم زاهدان - تهران راه اندازي شد

مدير كل راه آهن جنوب شرق كشور گفت: با اهتمام وزارت راه و شهرسازي نخستين قطار مسافري مستقيم زاهدان - تهران ظهر روز جمعه ايستگاه زاهدان را به مقصد تهران ترك كرد.


 


 
'مصطفي داودي' روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين قطار در اجابت خواسته مردم و مسوولان ارشد سيستان و بلوچستان از دولت راه اندازي شد.
 
وي گفت: راه اندازي قطار مستقيم زاهدان - تهران بدون نياز به توقف و پذيرش مسافر در ايستگاه كرمان به افزايش ظرفيت جابجايي مسافر در محور جنوب شرق كشور منجر خواهد شد.
 
داودي افزود: قطار مستقيم زاهدان - تهران از نوع درجه يك داراي شش تخت در هر كوپه با پنج سالن مسافري و داشتن رستوران توان جابجايي 260 نفر مسافر را دارد و با حداكثر سرعت 120 كيلومتر طي مدت زمان 24 ساعت به مقصد مي رسد.
 
وي اظهاركرد: اين قطار يك روز در ميان از ايستگاه زاهدان در ساعت 11 و 10 دقيقه و از ايستگاه تهران در ساعت 18 و 20 دقيقه حركت مي كند.
 
مدير كل راه آهن جنوب شرق كشور همچنين گفت: با راه اندازي قطار مستقيم زاهدان - تهران امكان اتصال واگن حمل خودرو و توشه متقاضيان به آن فراهم شده و در آينده نزديك اجرايي خواهد شد.
 
داودي اظهاركرد: پيش از اين مسافران ديگر شهرهاي مسير ريلي زاهدان - كرمان - تهران نظير يزد و اصفهان ناگزير به پرداخت هزينه كامل بليت از مبدا اوليه به مقصد تهران بودند اما با راه اندازي قطار مستقيم زاهدان - تهران بزودي تنها هزينه محل سوار شدن تا مقصد را پرداخت خواهند كرد.
 
مديركل راه آهن جنوب شرق كشور يادآور شد: قطار مسافري زاهدان - كرمان - تهران نيز كه 29 اسفند ماه سال 89 راه اندازي شد.
 

 تعداد بازديد:1406 آخرين تغييرات:91/01/19
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر