چهارشنبه 18 تير 1399 - 16 ذي القعده 1441 - 8 ژولاي 2020
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

رأی مجلس به ‌بررسی با اولویت اصلاح قانون تعیین تکلیف معلمین حق‌التدریس

بر اساس نظر مثبت نمايندگان صورت گرفت

رأي مجلس به ‌بررسي با اولويت اصلاح قانون تعيين تکليف معلمين حق‌التدريس

خبرگزاري فارس: بر اساس نظر نمايندگان مجلس، بررسي قانون تعيين تکليف معلمين حق‌التدريس در دستور کار مجلس قرار گرفت.


 

  

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در ادامه جلسه علني امروز خود تقاضاي تغيير دستور براي طرح اصلاح ماده ۷ قانون تعيين تکليف استخدامي معلمان حق‌التدريس و آموزشياران نهضت سوادآموزي را در دستور کار خود قرار دادند که وکلاي ملت هم با اين تغيير دستور موافقت کردند.
 
موسي‌الرضا ثروتي نماينده مردم بجنورد در مجلس شوراي اسلامي طي توضيحاتي در اين رابطه در صحن علني مجلس گفت: طرحي در گذشته توسط نمايندگان تهيه شده بود که مربوط به استخدام معلمان حق‌التدريس بود.
 
وي افزود: تعدادي معلم شرکتي نيز بودند که موضوع اينها در کميسيون آموزش و تحقيقات مورد بررسي قرار گرفت و تصويب شد و توسط کميسيون آموزش و تحقيقات به صحن مجلس ارجاع شد.
 
ثروتي ادامه داد: همچنين تعدادي آموزشيار داشتيم که اين افراد مربوط به دانشکده‌هاي فني و حرفه‌اي هستند؛ به موجب قانون آموزشکده‌ها به وزارت علوم داده شده است.
 
اين نماينده مجلس گفت: اين آموزشکده‌ها تعدادي حق‌التدريس دارند که اين افراد هنوز تعيين تکليف نشده بودند بر همين اساس کميسيون آموزش در دو مورد هم معلمين شرکتي و هم حق‌التدريس‌ها را بررسي کرد و در چارچوب طرح اصلاح ماده ۱۷ قانون تعيين تکليف استخدامي معلمين حق‌التدريس به مجلس ارايه داد، لذا ‌از نمايندگان مي‌خواهم که به اين تغيير دستور راي مثبت دهند.
 
وکلاي ملت با ۱۱۶ راي موافق ۱۹ راي مخالف و ۱۷ راي ممتنع با تقاضاي تغيير دستور طرح اصلاح ماده ۷ قانون تعيين تکليف معلمين حق‌التدريس به آموزشياران آموزشکده‌هاي فني و حرفه‌اي موافقت کردند.تعداد بازديد:1798 آخرين تغييرات:91/01/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر