پنج شنبه 6 ارديبهشت 1397 - 10 شعبان 1439 - 26 آپريل 2018
صفحه اصلي/خانواده

روابط خانوادگی حضرت زهرا سرمشق زندگی متعالی بشر است

استاد حوزه علميه قم:

روابط خانوادگي حضرت زهرا سرمشق زندگي متعالي بشر است

استاد حوزه علميه قم گفت: روابط خانوادگي حضرت زهراي مرضيه، سرمشق زندگي متعالي همه بشر در طول تاريخ است.


 به گزارش خبرنگار ايرنا ، حجت الاسلام والمسلمين ' محمد علي فرشاد يزدي ' روز شنبه در جمع مردم يزد در مسجد امام جعفر صادق (ع) افزود: همه كساني كه خواهان يك زندگي سعادت بخش و عزت آفرين هستند بايد از روابط خانوادگي حضرت فاطمه (س) الگو بگيرند.
 
وي اضافه كرد: همه لحظات زندگي سراسر افتخار حضرت صديقه طاهره، فاطمه زهرا (س) توام با درس آموزي و كاميابي است.
 
استاد حوزه علميه قم خاطر نشان كرد: موضوع ازدواج ، تربيت فرزندان، نحوه برخورد با پدر ، مادر و همسر و دفاع از دين ، ارزش ها و حجاب و عفاف از نمونه هاي بارز زندگي بانوي نمونه و بي بديل اسلام محسوب مي شود.
 
فرشاد گفت: اگر امت اسلام و بخصوص بانوان مسلمان در عالم ، درس هاي ارزشمند زندگي حضرت زهرا (س) را فرا گيرند و طبق آن عمل نمايند به سعادت حقيقي دنيا و آخرت دست خواهند يافت.
 
اين استاد حوزه علميه قم يادآور شد: درد امروز بشر اين است كه متاسفانه حق و حقيقت را فراموش كرده و از مسير اصلي فطرت و ارزش هاي خود دور شده است.
 
فرشاد يزدي گفت: دور شدن بشر و بانوان از ارزش ها، حق و حق پرستي او را در مسير گمراهي ، فساد و تباهي قرار داده و رو به سقوط ارزش ها گذاشته است.
 
وي افزود: در ايام فاطميه كه فرصتي در سطح مساجد و محافل پيش مي آيد بايد بيش از گذشته مردم و نسل جوان و بويژه بانوان را با حقايق زندگي بي بي دو عالم حضرت فاطمه اطهر (س) آشنا كرد.
 
وي تصريح كرد: متاسفانه تاريخ نتوانسته است به خوبي اين شخصيت والا را معرفي كند و لذا ما دچار برخي معضلات فرهنگي در حوزه مسائل زنان هستيم و اين به هيچ وجه زينبده امت اسلام و مسلمانان نيست .
  
تعداد بازديد:1911 آخرين تغييرات:91/01/20
نظرات

  • عیسی هانی اصل حیزانی:100%
نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر