یکشنبه 17 آذر 1398 - 11 ربيع الثاني 1441 - 8 دسامبر 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان

ایران حریفان خود را در مذاکرات استانبول شگفت‌زده و آشفته کرد

رويترز:

ايران حريفان خود را در مذاکرات استانبول شگفت‌زده و آشفته کرد

خبرگزاري فارس: خبرگزاري رويترز در گزارشي با اشاره به توانمندي ايران در مذاکرات با ۱+۵ استانبول اعلام کرد که ايران با استفاده از "ديپلماسي نامتقارن" مخالفان قدرتمند خود را در نشست استانبول شگفت‌زده و آشفته کرد.


 
 
 
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري رويترز، ايران در مقابل گروه 1+5 در نشست روز 13 و 14 آوريل سال جاري ميلادي با زبردستي و با يک ديپلماسي نامتقارن مانور داد.
 
بر اساس اين گزارش،‌ نتايج نشست استانبول ميان ايران و گروه 1+5 که از نظر هر دو طرف مثبت بود، نمونه بارز از آن است که چگونه ايران با استفاده از يک "ديپلماسي نامتقارن" مخالفان قدرتمند تر خود را شگفت‌زده و آشفته کند. ايران ياد گرفته که چگونه با ايجاد يک جو رواني به نفع خود، رقباي خود را در مرحله حدس و گمان نگه دارد.

رويترز با اشاره به مذاکرات ايران و 1+5 در استانبول ادامه داد که هيأت ايران به رياست "سعيد جليلي" مذاکره کننده ارشد هسته‌اي ايران با حضور در استانبول و با وجهه‌اي منطقي، زمان بيشتري براي ادامه برنامه هسته‌اي خود از جمله غني‌سازي اورانيوم خريده است.

اين خبرگزاري با اشاره به توانايي ايران نوشت که دور ديگري از گفت‌وگوهاي ايران و 1+5 براي 23 ماه مه در بغداد برنامه‌ريزي شد و اين انتخاب ايران بوده است زيرا دولت عراق يک شيعه است.تعداد بازديد:849 آخرين تغييرات:91/01/30
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر