سه شنبه 17 تير 1399 - 15 ذي القعده 1441 - 7 ژولاي 2020
صفحه اصلي/فرمايشات امام و رهبري (ره)


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

آحاد مردم با مصرف تولید داخلی عزم خود را برای مقابله با دشمن آشکار کنند

رهبر معظم انقلاب اسلامي:

آحاد مردم با مصرف توليد داخلي عزم خود را براي مقابله با دشمن آشکار کنند

خبرگزاري فارس: رهبر معظم انقلاب اسلامي قوام و استحکام اقتصاد کشور را نيازمند تلاش بي وقفه قواي مجريه، مقننه و قضاييه دانستند و تاکيد کردند: آحاد مردم نيز با مصرف توليد داخلي، عزم خود را براي مقابله با دشمن آشکار کنند.

 
خبرگزاري فارس: آحاد مردم با مصرف توليد داخلي عزم خود را براي مقابله با دشمن آشکار کنند
● گزارش تصويري مرتبط

-------------------------------

به‌گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني دفتر مقام معظم رهبري،‌ حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر انقلاب اسلامي در جمع کارگران نمونه سراسر کشور و جمعي از کارگران واحدهاي صنعتي توليدي، با تبريک هفته کارگر به کارگران عزيز و آحاد ملت بزرگ ايران، علت حضور امروز خود در جمع کارگران را تشکر و اداي احترام به کار و کارگر ايراني خواندند و افزودند: بوسه نبي مکرم اسلام بر دستان يک کارگر، درسي ارزشمند براي همه و نماد ارزش گذاري کار و نيروي کار در اسلام است.
ايشان کار به معناي وسيع کلمه، از جمله کار يدي، جسمي، فکري، علمي و مديريتي را محور حيات، حرکت و پيشرفت مستمر هر جامعه برشمردند و با اشاره به سوءاستفاده حکومت هاي سوسياليستي و سرمايه داري از کارگران افزودند: اسلام بر خلاف اين مکاتب، با کارگر صادق است و در منطقي مستحکم، کار را ارزش و ارزش آفرين مي داند.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با تأکيد بر ضرورت تجلي هرچه بيشتر منطق و مباني فکري اسلام در برنامه ريزي ها و اقدامات مربوط به کار و جامعه کارگري، سرمايه و نيروي کار را دو بال توليد ملي براي حرکت و پيشرفت خواندند و افزودند: بايد به کار ايراني و سرمايه ايراني احترام گذاشت تا توليد ملي به معناي حقيقي کلمه، امکان پذير شود.
ايشان با اشاره به تذکرات مستمر خود در چند سال اخير درباره تمرکز توطئه هاي دشمن بر مسائل اقتصادي افزودند: نشانه هاي اين توطئه بزرگ در شرايط کنوني هر روز بيشتر آشکار مي شود اما ملت ايران با همان عزم راسخي که موانع ديگر را از سر راه برداشت، انشاءالله اين مانع را هم از سر راه بر مي دارد.
رهبر انقلاب اسلامي، غلبه بر توطئه اقتصادي دشمن را نيازمند همت کارگران، سرمايه داران، مديران بخش هاي دولتي و خصوصي خواندند و خاطرنشان کردند: آحاد مردم نيز با مصرف توليد داخلي، عزم خود را براي مقابله با دشمن آشکار کنند.
حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به توجه دولت به مسئله توليد ملي تأکيد کردند:‌ در اين زمينه بايد کارهاي اساسي بشود ضمن اينکه قوام و استحکام اقتصاد کشور نيازمند تلاش بي وقفه قواي مجريه، مقننه و قضاييه است.
ايشان مراقبت و حمايت از جريان سالم اقتصاد، کار، توليد و سرمايه گذاري را از جمله وظايف قواي سه گانه دانستند و در تشريح اقدامات لازم در زمينه تقويت توليد ملي و حمايت از کار ايراني و سرمايه ايراني افزودند: تقويت مهارتها، توانمندسازي نيروي کار، نگرش هاي درست مديريتي و ايجاد احساس امنيت هم براي کارگران و هم براي سرمايه گذاران بايد در دستور کار قرار گيرد.
رهبر انقلاب اسلامي مواجهه و مبارزه درست با اخلال اقتصادي را براي تقويت توليد ملي، ضروري برشمردند و افزودند: قاچاق و سوءاستفاده از سرمايه هاي مالي و ذخاير متعلق به مردم در بانک ها از جمله مصاديق اخلال اقتصادي است.
ايشان در تشريح بيشتر سوءاستفاده از سرمايه هاي ملي و ذخاير ملت افزودند: اقدام کساني که با يک عنوان و براي کاري خاص، تسهيلات کلان بانکي مي گيرند اما در جايي ديگر از اين تسهيلات استفاده مي کنند، مصداق خيانت و دزدي از کيسه ملت است و بايد با اين افراد برخورد شود.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با تشکر از تلاش ها و کارهاي برجسته اي که در زمينه توليد داخلي انجام شده است، ايجاد وضعيت رقابتي، ارتقاي کيفيت و کاهش قيمت تمام شده توليدات داخلي را از ديگر الزامات تقويت توليد ملي دانستند و افزودند: دولت در اين زمينه به واحدهاي توليدي کمک کند.
رهبر انقلاب اسلامي، سياست گذاري توليد محور، فرهنگ سازي براي مصرف توليد داخلي، و نوسازي و ابتکار در ماشين آلات، محصولات و مديريت ها را از ديگر ضروريات حمايت از توليد ملي خواندند و در پايان سخنانشان تأکيد کردند: قواي سه گانه، دستگاه هاي مختلف دولتي، بخش خصوصي، فرهنگ سازان جامعه، تبليغات صدا و سيما همه و همه در خدمت توليد ملي قرار گيرند تا به فضل الهي ضربه سختي به دشمنان خونخوار ملت وارد آيد.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي همچنين پيش از حضور در جمع کارگران، با تعدادي از خانواده‌هاي شهداي جامعه کارگري کشور ديدار و آنان را مورد تفقد قرار دادند.
برپايه اين گزارش،‌در سال توليد ملي و در آستانه روز کارگر، حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز(يکشنبه) با حضور در کارخانجات توليدي داروپخش، از نزديک در جريان آخرين دستاوردهاي توليد دارو در کشور قرار گرفتند و با کارگران نمونه سراسر کشور و جمعي از کارگران واحدهاي صنعتي و توليدي ديدار کردند.
 
رهبر معظم انقلاب اسلامي در ابتداي ورود به محل شرکت کارخانجات داروپخش، در محل يادمان شهداي کارگر حضور يافتند و با قرائت فاتحه، براي آنان علو درجات مسئلت کردند.
 
حضرت آيت الله خامنه اي سپس در سالن استريل توليد داروهاي تزريقي و قطره حضور يافتند و با مراحل مختلف توليد، کنترل و بسته بندي اين داروها آشنا شدند.
 
بخش توليد، کنترل و بسته بندي داروهاي تزريقي و قطره هاي استريل چشمي و بيني شرکت توليدي داروپخش در مدت يکسال و به دست متخصصان داخلي طراحي، ساخته و تجهيز شده است.
 
از جمله داروهاي توليدي در اين بخش، داروي هورمون رشد است که مراحل توليد آن بسيار پيچيده است و فقط در انحصار چند کشور معدود است.
 
امروز همزمان با بازديد رهبر انقلاب اسلامي از کارخانجات توليدي داروپخش، اولين داروي تزريقي اين مجموعه با نام تجاري انوکساپارين 6هزار، توليد و روانه بازار شد.
 
در اين ديدار همچنين وزاري بهداشت، درمان و آموزش پزشکي و تعاون، کار و رفاه اجتماعي و صنعت، معدن و تجارت گزارشي از اهم فعاليتها ارائه کردند.
 
وحيد دستجردي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي با اشاره به دستاوردهاي کارخانه هاي توليد دارو با وجود تحريم ها گفت: تحريم ها به عنوان يک فرصت موجب شده است که متخصصان داخلي با عزم جدي در توليد دارو بويژه داروهاي با فناوريهاي پيشرفته گام بردارند و جمهوري اسلامي ايران به کشور اول در منطقه، در توليد دارو تبديل شده است.
 
وي افزود: هم اکنون در کشور 100 کارخانه توليد دارو وجود دارد که 14 کارخانه مربوط به شرکتهاي بيولوژيک است. توليد داروهايي که انحصار آنها در اختيار اروپا و امريکا بود و سرمايه گذاري بر توليد داروهاي گياهي و داروهاي با فناوري نانو و بيوتکنولوژي بخش ديگري از گزارش وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي بود.
 
شيخ الاسلامي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي در اين ديدار با اشاره به توليد 800 قلم محصول و مواد اوليه دارويي در شرکت کارخانجات داروپخش گفت: اين کارخانجات 40 درصد محصولات دارويي کشور را تأمين مي کند و محصولات آن به بيش از 50 کشور صادر مي شود.
 
وي تأکيد کرد: قرار است در سال‌جاري که سال توليد ملي نامگذاري شده 7 محصول دارويي با فناوري پيشرفته براي درمان سرطان و MS به بازار عرضه شود.
 
غضنفري، وزير صنعت، معدن و تجارت نيز در سخناني با اشاره به نامگذاري امسال به عنوان سال توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه ايراني گفت: اتمام 18 هزار طرح نيمه تمام، سرمايه گذاري بر طرحهاي اولويت دار، جلوگيري از واردات بي رويه، توسعه صادرات، بهبود فضاي کسب و کار، سرمايه گذاري بر فناوري هاي نوين و بهبود بهره وري از جمله برنامه هاي اين وزارتخانه در سال‌جاري است.
 
در ادامه نقدي، مديرعامل شرکت کارخانجات داروپخش گزارشي از توليد داروهاي مختلف در اين شرکت و برنامه هاي آينده آن از جمله توليد ماده اولين انسولين در داخل ارائه کرد.
 
در پايان مراسم امروز، از نمايشگاه محصولات دارويي ساخت داخل بويژه داروهاي با فناوريهاي بالا و همچنين محصولات دارويي صادراتي بازديد کردند. 
تعداد بازديد:1497 آخرين تغييرات:91/02/11
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر