یکشنبه 26 خرداد 1398 - 12 شوال 1440 - 16 ژوئن 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

رسیدن به توسعه مستلزم همیاری مردم است

استاندار سيستان و بلوچستان:

رسيدن به توسعه مستلزم همياري مردم است

خبرگزاري فارس: استاندار سيستان و بلوچستان گفت: زيرساخت‌ها براي توسعه سيستان‌ و بلوچستان در همه زمينه‌ها در دست اجرا است و توسعه اين استان با همکاري و همراهي مردم ميسر است.


 

به گزارش خبرگزاري فارس از زاهدان،علي‌محمد آزاد ظهر امروز در ديدار با تعدادي از اعضاي شوراهاي اسلامي شهر و روستاي استان با گراميداشت روز ملي شوراها به اقدامات موثر دولت نهم و دهم در آماده‌سازي زيرساخت‌هاي توسعه، مشارکت و همراهي مردم در برنامه‌هاي دولت براي توسعه استان را به عنوان يک ضرورت برشمرد.
 
وي احداث و بهره‌برداري بزرگراه‌ها و جاده‌هاي مواصلاتي بين شهري و روستايي، توسعه بندر چابهار و اسکله‌هاي استان، افزايش دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالي، حذف مدارس کپري و احداث مجتمع‌هاي آموزشي شبانه‌روزي و توسعه فرودگاه‌ها و بهره‌برداري از خط لوله گاز و راه آهن زاهدان ـ بم ـ تهران را اساسي‌ترين زيرساخت‌ها براي رشد و توسعه استان عنوان کرد.

استاندار سيستان‌ و بلوچستان افزود: سيستان‌و بلوچستان ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي فراواني در بخش کشاورزي دارد که دولت در اين زمينه 285 ميليارد تومان به اين استان اختصاص داده است.

آزاد با بيان اينکه حدود 200 هزار هکتار از زمين‌هاي قابل استفاده در بخش کشاورزي، همراه با تسهيلات ويژه به فارغ‌التحصيلان رشته‌هاي کشاورزي و ديگر افراد جوياي کار واگذار مي‌شود، گفت: شوراهاي اسلامي شهر و روستا بايد با اطلاع‌رساني اين موضوع به مردم و ترغيب جوانان براي استفاده از اين فرصت، زمينه اشتغال و توسعه استان را در اين بخش فراهم کنند.

وي دارا بودن مرز مشترک با کشورهاي افغانستان و پاکستان و دسترسي به آب‌هاي آزاد را از مهمترين ظرفيت‌هاي اقتصادي و بازرگاني استان ذکر و تصريح کرد: با افزايش صادرات توليدات ملي و واردات کالاهاي مورد نياز کشور از مرزهاي استان، بايد ظرفيت بازرگاني و فعاليت‌هاي اقتصادي استان بيشتر شود.

استاندار سيستان‌و بلوچستان افزود: استفاده از کالاهاي ايراني بايد به عنوان يک ارزش در جامعه فرهنگ‌سازي شود و شوراها به عنوان يک نهاد مردمي در کنار بدنه دولت بايد با تکرار اين موضوع براي ايجاد فرهنگ استفاده از توليدات ملي و بهره گيري از ظرفيتهاي موجود، گام بردارند.

رئيس شوراهاي اسلامي سيستان‌و بلوچستان نيز در اين جلسه اظهار داشت: به برکت نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، شوراهاي اسلامي از نهال به درخت تنومند تبديل شده‌اند.

عبدالعزيز بلوچ زهي موفقيت‌هاي شوراهاي اسلامي در ايران را، به بار نشستن آرمان‌هاي امام راحل و مقام معظم رهبري دانست و آن را نمونه عيني نظام مردم سالاري ديني ذکر کرد.تعداد بازديد:878 آخرين تغييرات:91/02/12
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر