شنبه 27 بهمن 1397 - 11 جمادي الثاني 1440 - 16 فوريه 2019
صفحه اصلي/اخبار تصويري

مقاله : اينترانت فضايي مناسب جهت ترويج فرهنگ ديني

در عصر ارتباطات فاصله ها بسيار کم شده و شما در يک لحظه مي توانيد با چندين نفر در اقصا نقاط دنيا ارتباط داشته باشيد و از جديدترين توليدات اعم از توليدات فيزيکي و علمي در کوتاهترين مدت باخبر شويد.

اينترنت اين امکان را در اختيار شما گذاشته است تا شما با کمترين هزينه و در کوتاهترين مدت به هر جاي دنيا به صورت مجازي سفر کنيد و از جديدترين اطلاعات استفاده نماييد. اما استفاده از اينترنت با توجه به تفاوت فرهنگهاي کشورهاي مختلف مشکلاتي را نيز براي بعضي از کاربران بوجود آورده است به عنوان مثال در کشوري که ترويج بي بند و باري يک موضوع بدون مشکل است چگونه کاربري که در کشوري قرار دارد که فرهنگ آن  کشور اين گونه مسائل را نمي پذيرد مي تواند از اينترنتي سالم برخوردار باشد. هدف بايد استفاده از اينترانت سالم که به ما براي ايجاد يک زندگي بهتر کمک کند باشد. اينترانت يک شبکه کامپيوتري محلي است که به سرعت در کشور ما در حال گسترش مي باشد و مي توان محيط مجازي سالم و پاکي را براي کاربران فراهم نمود و کاملاً با فرهنگ و تمدن ما ايرانيان مطابقت دارد و بسياري از تغذيه هاي فرهنگي، ديني و فکري ما را تأمين کند.

در ايران نيز اين فضا ايجاد شده و روز به روز در حال گسترش است. کاربران مي توانند به راحتي به بسياري از مسائل علمي، ديني، فرهنگي، مشاوره اي و ورزشي دستيابي داشته باشند و در گروه هاي مختلف عضو شده و به بحث و تبادل نظر بپردازند.

اينترانت يک فرصت بسيار مناسب براي ترويج فرهنگ ديني در کنار موضوعات گوناگون ديگر است که دسترسي به سايتهاي مفيدي را از جمله سايت تبيان با استفاده رايگان در اختيار کاربران ايراني قرار مي دهد و متوسط بازديد کننده در ماه از اين سايت 921865 نفر مي باشد که توجه و عنايت بيشتر مسئولين ذيربط را مي طلبد تا بتوان امکان بيشتر استفاده پاک و سالم کاربران شبکه هاي کامپيوتري را فراهم نمود.

   نويسنده: عبدالرضا بروسان

تعداد بازديد:2138 آخرين تغييرات:86/12/15
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر