دوشنبه 6 بهمن 1399 - 11 جمادي الثاني 1442 - 25 ژانويه 2021
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

سالانه 10 هزار تن انگور از سیستان‌وبلوچستان صادر می‌شود

رئيس سازمان جهاد کشاورزي سيستان‌وبلوچستان:

سالانه 10 هزار تن انگور از سيستان‌وبلوچستان صادر مي‌شود

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان جهاد کشاورزي سيستان و بلوچستان گفت: سالانه بيش از 10 هزار تن انگور ياقوتي از سيستان و بلوچستان به بازارهاي مصرف داخل و خارج استان صادر مي‌شود.


 

محمد کيخا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: انگور ياقوتي در منطقه سيستان از سابقه 2 هزار و 500  ساله برخوردار است.

وي افزود: در حال حاضر، يک هزار و 800 هکتار باغ انگور در سيستان  رزوبلوچستان وجود دارد که سالانه بيش از 10 هزار تن انگور توليد و به بازار مصرف داخل و خارج استان صادر مي‌شود.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي سيستان و بلوچستان بيان داشت: انگور ياقوتي سيستان، زودرس‌ترين انگور در سطح کشور است که هر ساله در ارديبهشت ماه برداشت آن آغاز مي‌شود اما امسال به دليل نامتعادل بودن و سرد بودن هواي منطقه، رسيدن انگورها با تأخير مواجه شده است. 

کيخا ادامه داد: انگور ياقوتي سيستان از نظر عطر، رنگ و کيفيت نسبت به ساير ارقام انگور برتري دارد. 

وي تصريح کرد: اين انگور از سازگاري خوبي در منطقه سيستان برخوردار بوده به دليل اينکه سيستان از لحاظ منطقه‌اي، گرم و خشک و کم آب هست و سابقه 2 هزار و 500 ساله کشت انگور ياقوتي در سيستان، گواه بر اين ادعاست. 

رئيس سازمان جهاد کشاورزي سيستان و بلوچستان اضافه کرد: از اقدامات بسيار مؤثر و مفيدي که اين سازمان انجام داده، مي‌توان به توليد و توزيع 300 هزار قلمه و 350 هزار اصله نهال در سال گذشته بين باغداران در سطح استان اشاره کرد.

کيخا افزود: 12 رقم انگور در تاکستان‌هاي استان سيستان و بلوچستان توليد مي‌شود که انگور ياقوتي قرمز به عنوان زودرس‌ترين انگور کشور روانه بازارهاي مصرف کشور مي‌شود.تعداد بازديد:1162 آخرين تغييرات:91/03/09
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر