چهارشنبه 3 بهمن 1397 - 17 جمادي الاول 1440 - 23 ژانويه 2019
صفحه اصلي/پزشكي

سیگار کشیدن میانگین مرگ را 83 درصد افزایش می‌دهد

محققان دريافتند

سيگار کشيدن ميانگين مرگ را 83 درصد افزايش مي‌دهد

محققان آمريکايي دريافتند که سيگار کشيدن ميانگين مرگ و مير در افراد را به ميزان 83 درصد افزايش مي‌دهد. 

  

به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس به نقل از  "Archives of InternalMedicine"، تحقيقات جديد در آمريکا نشان مي‌دهد فوايد ترک سيگار تنها در سنين پايين خود را نشان نمي‌دهد بلکه ترک اين عادت بد در سالمدان نيز مفيد است.
 
محققان‌ آمريکايي گفتند: ترک سيگار حتي در بين سالمندان، ميانگين مرگ و مير را به طرز چشمگيري کاهش مي دهد و از آثار ويرانگر آن مي‌کاهد.

سيگار کشيدن يکي از عوامل خطرساز ابتلا به بسياري از بيماريهاي مزمن مثل بيماريهاي قلبي و عروقي و سرطان است.

محققان در تحقيقات خود تاثير سيگار کشيدن را در افراد بالاي 60 سال و نقش آن در بالا رفتن ميانگين مرگ و مير را بررسي کردند.

اين محققان بعد از ارزيابي و تجزيه و تحليل 18 مطالعه پزشکي در هفت کشور مختلف شامل آمريکا، چين، استراليا، ژاپن، انگليس، اسپانيا و فرانسه به اين نتايج درست يافتند.

اين مطالعات از 863 تا 877000 نفر در طول دوره زماني 1987 تا 2011 ميلادي صورت گرفته بود که دوره پيگيري از سه سال تا 50 سال بود.

اين نتايج نشان داد: سيگار کشيدن ميانگين مرگ و مير افراد سيگاري را به ميزان 83 درصد افزايش مي‌دهد.

براساس اين نتايج، ميانگين مرگ و مير در افرادي که سابقا سيگار مي‌کشيدند - نسبت به کساني که اصلا در طول زندگي سيگار نکشيدند - 34 درصد افزايش نشان مي‌داد.

4 هزار ماده سمي در سيگار شناسايي شده که 40 مورد از آن به صورت اثبات شده عامل سرطان هستند.تعداد بازديد:1138 آخرين تغييرات:91/03/27
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر