سه شنبه 6 خرداد 1399 - 3 شوال 1441 - 26 مي 2020
صفحه اصلي/فرمايشات امام و رهبري (ره)


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

ملت ایران به واسطه تحریم های 30 ساله در مقابل هر تحریمی واکسینه شده است

رهبر معظم انقلاب در جمع شرکت کنندگان در اجلاس زنان و بيداري اسلامي:

ملت ايران به واسطه تحريم هاي 30 ساله در مقابل هر تحريمي واکسينه شده است

خبرگزاري فارس: رهبر انقلاب اسلامي، با اشاره به توطئه‌ها و اقدامات بي‌وقفه اما شکست خورده دشمنان اسلام و ايران در 33 سال اخير افزودند: غربي‌ها اين روزها درباره تحريم ايران جنجال آفريني مي‌کنند اما نمي‌فهمند که خودشان ملت ايران را به واسطه تحريم هاي 30 سال اخير در مقابل هر تحريمي واکسينه کرده‌اند.


 


● گزارش تصويري مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرگزاري به نقل از پايگاه اطلاع‌‌رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز(چهارشنبه) در ديدار بيش از هزار نفر از زنان نخبه، فرهيخته و مجاهد دنياي اسلام، نقش زنان را در حرکت عظيم بيداري اسلامي بي‌بديل خواندند و با اشاره به تجربه بسيار پربرکت حضور زنان ايران در پيروزي و تداوم انقلاب اسلامي تأکيد کردند: تداوم،‌تقويت و گسترش حضور زنان در حرکت مبارک بيداري اسلامي بي ترديد، پيروزيهاي فراواني را براي ملتهاي مسلمان به دنبال خواهد آورد.
ايشان، اجتماع زنان فرهيخته و مسلمان 85 کشور جهان را در اجلاس بين المللي زنان و بيداري اسلامي، فرصتي بسيار مهم براي شناخت بيشتر زنان دنياي اسلام از يکديگر دانستند و افزودند: آشنايي و تعامل ايجاد شده در اين اجلاس را مقدمه اي براي ايجاد حرکتي مؤثر و ماندگار در روند احياي هويت و شخصيت زنان مسلمان قرار دهيد.
رهبر انقلاب با اشاره به تلاش 100 ساله، پيچيده و همه جانبه غرب براي دور کردن زنان مسلمان از هويت اسلامي تأکيد کردند: تلاش بانوان نخبه جهان اسلام براي احياي اين هويت، بزرگترين خدمت به امت اسلامي است چرا که احساس هويت، آگاهي و بصيرت زنان مسلمان، تأثيري شگرف و مضاعف بر جريان بيداري اسلامي و عزت و کرامت امت اسلام خواهد داشت.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، نگاه غرب به «زن» را نگاهي اهانت آميز دانستند و خاطرنشان کردند: غربي‌ها، در عمق فرهنگ خود، زن را کالا و وسيله‌اي براي تمتع مرد مي‌دانند و همه ابزارها و امکانات خود را براي تحقق اين هدف بکار گرفته اند اما در حرکتي مزورانه بر اين نگاه منحط، ناقص و گمراه کننده، نام آزادي گذاشته‌اند همچنانکه بر جناياتي نظير قتل و غارت ملت‌ها، چپاول ثروت‌هاي کشورها و لشکرکشي و تحميل جنگ نيز نام‌هاي فريبنده‌اي مثل آزادي‌طلبي، حقوق بشر و دمکراسي مي‌گذارند.
رهبر انقلاب اسلامي نگاه اسلام به زن را در نقطه مقابل نگاه غرب به اين مقوله برشمردند و تأکيد کردند: اسلام به زن نگاهي عزت بخش، کرامت آفرين و رشد دهنده دارد و براي زن هويت و شخصيتي مستقل قائل است.
حضرت آيت الله خامنه اي با استناد به تجربه موفق حضور زنان فرهيخته و مؤمن ايراني در عرصه هاي مختلف علمي، سياسي و مديريتي افزودند: زن در محيط اسلامي، رشد علمي شخصيتي خلاقي، سياسي مي يابد و در اساسي ترين مسائل اجتماعي در صفوف مقدم قرار دارد اما همچنان «زن» باقي مي‌ماند و به اين مسئله افتخار مي‌کند.
ايشان، متلاشي شدن خانواده‌ها در غرب و افزايش فرزندان بي هويت را از جمله نتايج نگاه فرهنگ غربي به زن دانستند و افزودند: غرب از همين نقطه، سخت ترين ضربات را خواهد خورد و در روند تدريجي بروز پيامدهاي حوادث اجتماعي، دچار فروپاشي خواهد شد.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، زن و مرد را در نگاه اسلام داراي خصوصيات مشترک انساني برشمردند و افزودند: زن و مرد هر کدام براساس خصوصيات جسماني خود، در ادامه آفرينش، رشد و تعالي انسان و حرکت تاريخ نقش خاصي به عهده دارند که در اين ميان نقش زن يعني تداوم بخشيدن به نسل انسان، از نقش مرد مهمتر است.
ايشان افزودند: ضوابط اسلام درباره خانواده و محدوديت‌هاي روابط جنسي را بايد از اين ديد، مطالعه و درک کرد.
رهبر انقلاب اسلامي، روشن کردن و برجسته ساختن نقش زن از نگاه ا سلامي را مهمترين مسئوليت زنان نخبه و فرهيخته دنياي اسلام دانستند و با استناد به نقش اساسي زنان در تحولات 33 سال اخير ايران افزودند: نقش زنان در تحولات اجتماعي، انقلاب‌ها و حرکت بيداري اسلامي نيز، نقشي تعيين کننده است چرا که هرجا زنان در يک حرکت اجتماعي حضوري آگاهانه مي‌يابند، پيشرفت و پيروزي آن حرکت تضمين شده است و اين واقعيت ادامه و تقويت حضور زنان در تحولات مصر، ليبي، بحرين، يمن و ديگر نقاط دنياي اسلام را کاملاً ضروري مي‌سازد.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي بيداري اسلامي را حرکتي عجيب و بي‌نظير برشمردند و تأکيد کردند: اين حرکت به شرط آسيب شناسي صحيح و مقابله با خطرات و آفت‌ها، مي‌تواند مسير کنوني تاريخ را عوض کند.
رهبر انقلاب اسلامي با تجليل از انقلاب ملت هاي مسلمان در شمال افريقا و ديگر مناطق جريان بيداري اسلامي افزودند: مستکبران و در رأس آنها امريکا و صهيونيزم که در مقابل اين حرکت عظيم، غافلگير شده‌اند با همه وجود سعي مي‌کنند اين حرکت را مهار و بر آن موج سواري کنند.
ايشان کم کردن انگيزه‌هاي ملت‌ها براي تداوم حضور در صحنه، و سرگرم کردن قشرهاي مختلف مردم کشورهاي منطقه به مسائل فريبنده يا اختلاف انگيز را از جمله روش‌هاي دنياي استکبار براي مهار بيداري اسلامي برشمردند و تأکيد کردند: اگر ملت‌هاي مسلمان در مقابل اين توطئه مقاومت کنند و همچنان در صحنه حضور داشته باشند پيروزي آنها بر دنياي استکبار قطعي است چرا که قدرت شمشير همه مستکبران در مقابل حضور و ايمان ملت‌ها، کُند و ناکارآمد است.
رهبر انقلاب اسلامي، با اشاره به توطئه ها و اقدامات بي وقفه اما شکست خورده دشمنان اسلام و ايران در 33 سال اخير افزودند: غربي‌ها اين روزها درباره تحريم ايران جنجال آفريني مي‌کنند اما نمي‌فهمند که خودشان ملت ايران را به واسطه تحريم هاي 30 سال اخير در مقابل هر تحريمي واکسينه کرده‌اند.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، افزودند: ملت ايران در سه دهه اخير با جان،‌مال و عزيزان خود در مقابل همه توطئه ها و تحريم ها ايستاده و پيشرفت کرده است به گونه اي که ما امروز نسبت به 30 سال قبل، 100 برابر قوي تر هستيم.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به پيشرفت‌هاي کشور در زمينه‌هاي مختلف، خطاب به زنان فرهيخته و نخبه دنياي اسلام افزودند: امروز زن مسلمان ايراني، سرافراز و عزتمند در همه عرصه هاي پيشرفت حضور دارد و زنان تحصيلکرده و نخبه اين کشور، جزو مؤمن ترين و انقلابي ترين زنان ايراني هستند و غرب با هزاران وسيله تبليغاتي و بمباران خبري تلاش مي کند اين واقعيت را ديگرگون جلوه دهد.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، با يادآوري تلاش‌هاي ناکام غرب براي منصرف کردن جمهوري اسلامي از حمايت از ملت فلسطين تأکيد کردند: ما فارغ از مباحث انحرافي نظير شيعه و سني در کنار همه برادران مسلمان خود ايستاده‌ايم.
رهبر انقلاب اسلامي تأکيد کردند: ملت ايران و جمهوري اسلامي به لطف الهي در کنار ملت فلسطين، همه ملت‌هاي بيدار شده و انقلاب کرده، و همه کساني که با امريکا و صهيونيزم مواجهه مي‌کنند ايستاده‌اند و از آنها دفاع مي‌کنند و در اين مورد ملاحظه هيچ کس و هيچ قدرتي را نخواهند کرد.
در اين ديدار همچنين خانم حجازي دبير همايش بين‌المللي زنان و بيداري اسلامي با اشاره به حضور 1200 نفر از بانوان فرهيخته و فعال در عرصه‌هاي مختلف از 85 کشور جهان، در اين همايش، گزارشي از مباحث مطرح شده در همايش بين‌المللي زنان و بيداري اسلامي و کميسيون‌هاي تخصصي آن ارائه کرد.
آقاي دکتر ولايتي دبير کل مجمع جهاني بيداري اسلامي نيز در سخناني با اشاره به برگزاري چهار همايش بين‌المللي درخصوص بيداري اسلامي، از سال گذشته تاکنون گفت: مجمع جهاني بيداري اسلامي تلاش دارد تا با برگزاري اين همايش ها، گفتمان بيداري اسلامي را نهادينه و بارور کند.
در ابتداي اين ديدار تعدادي از شرکت کنندگان در اجلاس بين‌المللي زنان و بيداري اسلامي از کشورهاي مختلف به بيان ديدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند.
خانم‌ها:
هنا محيي صابر الشلبي – آزاده فلسطيني؛
دکتر نجلي محمد کامل – عضو هيأت علمي دانشگاه از مصر؛
هاجر عبدالکافي– دکتراي حقوق و زنداني سياسي از تونس؛
حوريه محمد احمد – فعال سياسي و مذهبي در يمن؛
انسجام عبدالزهره جواد – فعال فرهنگي و رسانه اي در عراق
وجدان ميلاد – عضو هيأت علمي دانشگاه الزيتونيه از ليبي؛
مادر شهيد علي شيخ، نوجوان 14 ساله بحريني؛
بتول الموسوي – فرزند شهيد سيدعباس موسوي از لبنان؛بر اين نکات تاکيد کردند:
- تاثير پيروزي انقلاب اسلامي ايران در بيداري اسلامي منطقه
- نقش و جايگاه برجسته زنان در قيامهاي اسلامي منطقه
- ضرورت وحدت کشورهاي عربي و اسلامي بر مبناي اسلام
- اهميت تبادل تجربيات و ديدگاه‌هاي زنان مسلمان
- مقابله با توطئه غرب براي تحريف فرهنگ و هويت اسلامي
- الگو گيري زنان انقلابي از حرکت امام حسين (ع) و استقامت حضرت زينب(س)
انتهاي پيام/
اخبارمرتبط :
 ○ بازتاب بيانات مقام معظم رهبري در رسانه‌هاي جهان 
91/04/21 - 18:41
 ○ ديدار شرکت کنندگان در اجلاس زنان و بيداري اسلامي با مقام معظم رهبري 
  
تعداد بازديد:1273 آخرين تغييرات:91/04/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر