یکشنبه 30 دي 1397 - 14 جمادي الاول 1440 - 20 ژانويه 2019
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

ژوزه: پروین را نمی‌شناسم/اگر او بهتر است چرا سرمربی پرسپولیس نشد؟

سرم بالاست و به آينده اميدوارم

ژوزه: پروين را نمي‌شناسم/اگر او بهتر است چرا سرمربي پرسپوليس نشد؟

خبرگزاري فارس: سرمربي پرسپوليس در واکنش به انتقادات علي پروين گفت: پروين را نمي‌شناسم و نمي‌دانم کيست و اگر بهتر از من است چرا سرمربي تيم نشد؟ 

 


 
به گزارش خبرگزاري فارس مانوئل ژوزه پس از شکست 3 بر 2 خانگي مقابل فجرسپاسي گفت: ابتدا بايد بگويم وقتي نيمه دوم شروع شد و مي‌خواستيم روي نيمکت بنشنيم آقايان گفتند چمن خراب مي‌شود و بايد از دور زمين به سمت نيمکت بروي. شش، هفت دقيقه طول کشيد تا روي نيمکت برسم چون آقايان مي‌گفتند چمن خراب مي‌شود. وي در مورد شکست پرسپوليس تصريح کرد: هفته‌هاي اول خيلي سخت است و بزرگترين کار دوران ورزشي‌ام را قبول کرده‌ام. تيمي را قبول کرده‌ام که بايد براي قهرماني تلاش کند اما بايد بپذيريد 15 روز قبل از ليگ اين تيم را تحويل گرفتم. شايد اگر از اول بودم پرسپوليس را به اين شکل درست نمي‌کردم. معلوم است بازيکنانم را نمي‌شناسم اما بايد کم کم اين اتفاق بيفتد.

سرمربي پرسپوليس گفت: از هيچ چيزي نترسيدم و اين کار را قبول کردم و حالا هم جلوي شما سرم بالا است و بدون مشکل جواب‌تان را مي‌دهم. ما در نيمه اول بد نبوديم و مي‌توانستيم 4 گل بزنيم. حريف حتي يک شانس هم نداشت اما در نيمه دوم بخصوص در خط دفاع کند عمل کرديم و با وجود اينکه همه اينها را تمرين کرده بوديم اما اشتباهات بزرگي انجام داديم. نمي‌دانم آن توپ پنالتي بود يا نه اما روي گل سوم اشتباه بدي تکرار کرديم که روي گل دوم هم همين کار را انجام داده بوديم.

ژوزه تاکيد کرد: به بازيکنان حريف هم تبريک گفتم اما نمي‌دانم چرا تيم ما نمي‌توانست خوب توپ را بچرخاند و نمي‌دانم چرا بازيکنانم عصبي بودند. بازيکن تيم بزرگي مثل پرسپوليس بايد راحت باشد اما بدون تماشاگر هم کار سخت است. نمي‌دانستم که بازي‌ها بدون تماشاگر است و 4 روز پيش اين موضوع را متوجه شدم. ما راه درازي داريم و 14 بازيکن جديد در اين فصل گرفته‌ايم. نمي‌توانم 14 بازيکن را در 14 روز هماهنگ کنم. بعضي از آنها از تيم‌هاي کوچک‌تر آمده‌اند و فشار بازي در تيم کوچک با تيم بزرگ فرق دارد به همين خاطر بود که بعضي از آنها عصبي بودند.

وي افزود: مدام از سمت راست حمله مي‌کرديم و جالب بود که از سمت چپ ضدحمله مي‌خورديم. به خاطر اين باخت ناراحت هستيم اما سعي مي‌کنيم تيم را درست کنيم و در بازي بعد همه چيز درست شود. خيلي سريع نمي‌شود اين تيم را عوض کرد اما به آينده اميدوارم.

سرمربي پرسپوليس در خصوص اينکه آيا قبول دارد ريسک بزرگي کرده‌ که بدون شناخت از بازيکنان مربي اين تيم‌ شده‌، اظهار داشت: همه چيز برعکس انجام شده و درست است که اول بازيکن گرفته‌اند و بعد مربي آورده‌اند. کارها به اين شکل انجام نمي‌شود و اگر در طول بازي‌ها به خصوص هفته اول حريفان نزديک ما بازي‌هايشان را ببرند کار در ادامه خيلي سخت مي‌شود. البته بقيه تيم‌ها هم امتياز از دست مي‌دهند ولي اگر بيش از اين امتياز از دست بدهيم کار سخت مي‌شود. اين 3 امتيازي که امروز از دست داديم بايد در بازي آينده به دست آوريم اما نمي‌توانم در مدتي کوتاه طرز فکر بازيکنانم را عوض کنم.

يکي از خبرنگاران گفت به شما تبريک مي‌گويم که قبل از آنکه خبرنگاران سؤال حاشيه‌اي بپرسند خودتان در جواب‌هايتان پاسخ آنها را مي‌دهيد که ژوزه گفت: يک تيم شايد استرس داشته باشد اما قبل از ليگ اصلاً تمريني نداشتيم. من شعبده‌باز نيستم که با يک بشکن زدن تيم را عوض کنم. با تجربه‌اي که دارم اگر همه آرام باشند همه چيز درست مي‌شود و در نيم‌فصل مي‌توانيم بازيکن بگيريم اما مي‌دانم که بازيکنانم از کيفيت خوبي برخوردار هستند.

وي در خصوص اينکه آيا قبول دارد نيمه مربيان را باخته است، گفت: وقتي تيم من نتيجه را پيش است و گل نمي‌زند نمي‌توانم بازيکنان را عوض کنم. روي پنالتي هم توسط دفاع خود اشتباه کرديم. هفته پيش‌ تعويض‌هاي ما جواب داده بود اما اين هفته اينگونه نشد. بازي بدون تماشاگر به نفع تيم حريف است.

همان خبرنگار در پاسخ به ژوزه گفت من قانع نشدم چون شما همه چيز را به دير آمدنتان ربط مي‌دهيد که ژوزه گفت: فوتبال همين است.

يکي ديگر از خبرنگاران پرسيد چه اصراري است که با اين سيستم به ميدان مي‌رويد که سرمربي پرسپوليس پاسخ داد: به خاطر نحوه تمرينات، آمادگي بازيکنان و شيوه بازي حريف اين کار را کردم. باخت ما به خاطر اشتباهات فردي بود.

به گزارش فارس از اين لحظه به بعد نشست خبري سرمربي پرسپوليس با حاشيه‌هاي کوچکي همراه شد. يکي از خبرنگاران از سرمربي پرسپوليس پرسيد که علي پروين به شدت از نحوه بازي اين تيم انتقاد کرده که ژوزه در کمال تعجب به خبرنگاران گفت: من پروين را نمي‌شناسم و نمي‌دانم کيست.

در همين لحظه مترجم مربي پرسپوليس وارد عمل شد و همه چيز را براي او توضيح داد که ژوزه در پاسخ گفت علي پروين انتقاد کرده است؟ پس چرا پروين را به جاي من به عنوان سرمربي انتخاب نکرده‌اند؟ اگر او باهوش‌تر است بيايد و جاي من بنشيند. من 22 قهرماني در کشورم دارم و بهترين مقام‌ها را کسب کردم. سؤال من اينجاست که اگر پروين بهتر است پس چرا او را نمي‌آورند؟ فکر کنم ايشان در بردها چيزهايي بگويد که انگار متعلق به خودش است اما وقتي ببازيم، باخت فقط يک پدر دارد و آن هم من هستم. اگر ايشان مدير فني تيم است بايد با من در مورد فوتبال رودررو صحبت کنند.

ژوزه در خصوص اينکه براي ساختن پرسپوليس ايده‌آل چقدر زمان مي‌خواهد گفت: با 15 روز و يک ماه نمي‌توان تيم را درست کرد. اگر خوب نتيجه بگيريم کار راحت‌تر مي‌شود و اگر دير نتيجه بگيريم سخت‌تر. اين به شخصيت بازيکنان هم بستگي دارد به شرط آنکه به خاطر اين باخت خودشان را پايين نياورند.
وي در پايان در خصوص اينکه آيا به اين تيم اميدوار هستيد يا خير، گفت: اگر اميد نداشتم به اينجا نمي‌آمدم.تعداد بازديد:1034 آخرين تغييرات:91/05/04
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر