شنبه 14 تير 1399 - 12 ذي القعده 1441 - 4 ژولاي 2020
صفحه اصلي/فرمايشات امام و رهبري (ره)


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

زائده دروغین و جعلی صهیونیستی از صحنه جغرافیا محو خواهد شد

رهبر معظم انقلاب در ديدار جمعي از آزادگان کشور:

زائده دروغين و جعلي صهيونيستي از صحنه جغرافيا محو خواهد شد

خبرگزاري فارس: حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با بيان اينکه مسأله فلسطين از اعتقادات عميق اسلامي سرچشمه مي‌گيرد،تاکيد کردند:زائده دروغين و جعلي صهيونيستي از صحنه جغرافيا محو خواهد شد.


به گزارش سرويس سياسي خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي، عصر امروز(چهارشنبه) در ديدار صدها نفر از آزادگان سرافراز، با ابراز همدردي مجدد با آسيب ديدگان زلزله اخير در بخش هايي از آذربايجان شرقي، مسأله قدس را مسأله اساسي دنياي اسلام برشمردند و تأکيد کردند: به فضل الهي، امسال نيز ملت مسلمان ايران، در روز قدس با حرکت خود مشتي بر دهان دشمنان اسلام و فلسطين خواهد زد.
 

ايشان غصب سرزمين اسلامي فلسطين و اسکان صهيونيست ها در اين سرزمين را مبناي مهندسي معيوب خاور ميانه و ريشه مشکلات دهه هاي اخير ملت هاي اين منطقه دانستند و خاطرنشان کردند: اگر اين توطئه نبود، اين جنگ ها، اختلافات و دخالت هاي سلطه گران و زورگويان نيز به وجود نمي آمد.

رهبر معظم انقلاب اسلامي افزودند: صهيونيست ها و حاميانشان سعي فراوان مي کنند تا مسأله فلسطين در افکار عمومي ملت ها به فراموشي سپرده شود اما دنياي اسلام بايد در مقابل اين خدعه و توطئه بايستد.

 

ايشان با اشاره به توجه خاص و تأکيد امام خميني بر مسأله فلسطين از همان اوايل شکل گيري نهضت اسلامي فرمودند: پيروزي انقلاب اسلامي تلاش سلطه گران را براي فراموش شدن غصب فلسطين با يک مانع تاريخي روبرو کرده است.

 

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به برخي تلاش ها براي فراموش شدن مسأله فلسطين افزودند: در همين چارچوب بحث شيعه و سني و هلال شيعي را مطرح مي کنند؛ در حاليکه 60 سال است ملت فلسطين زير چشم اينگونه افراد تحت فشار است اما صدايي از آنها درنمي آيد.

 

ايشان سؤال کردند: آيا مطرح کردن نام جمهوري اسلامي که مسأله فلسطين را بازسازي و احيا کرده است به عنوان خطر دنياي اسلام و سکوت در برابر فجايع صهيونيست ها خيانت نيست؟

 

رهبر معظم انقلاب اسلامي با تأکيد بر ايستادگي ملت ايران در مقابل توطئه فراموش شدن فلسطين و قدس شريف افزودند: مسأله قدس براي ما، مسأله تاکتيکي نيست بلکه از اعتقادات عميق اسلامي سرچشمه مي گيرد و ما نجات اين کشور اسلامي از سلطه و چنگال غاصبان صهيونيست و حاميان بين المللي آنها را يک وظيفه ديني مي دانيم و ديگر ملت ها و دولت هاي اسلامي نيز بايد با همين چشم به موضوع فلسطين نگاه کنند.

رهبر معظم انقلاب اسلامي تأکيد کردند: همچنانکه ستاره صبح اميد يک بار در پيروزي انقلاب اسلامي، يک بار در حماسه دفاع مقدس و يک بار در بازگشت آزادگان درخشيد، به ياري حق، شفق اميد در مسأله فلسطين نيز خواهد درخشيد و اين سرزمين اسلامي قطعاً به ملت فلسطين باز خواهد گشت و زائده دروغين و جعلي صهيونيستي از صحنه جغرافيا محو خواهد شد.

 

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، در بخش ديگري از بيانات شان، زلزله اخير در بخش هايي از آذربايجان شرقي و جان باختن جمعي از عزيزان هموطن را حادثه اي تلخ، غم انگيز و باعث دردمندي همه ملت ايران خواندند و مسؤولان و مردم را به ياري هم ميهنان آسيب ديده و کاهش رنج اين عزيزان توصيه مؤکد کردند.

 

ايشان از خداوند متعال مسألت کردند به آسيب ديدگان حادثه صبر عنايت فرمايد و دلهاي شان را آرام و صبور سازد.

رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار با آزادگان سرافراز همچنين اين عزيزان ملت را گوهرهاي بازيافته از ذخيره ايمان خواندند و افزودند: دوران پررنج اسارت، آزادگان ما را به الماس هايي درخشان تبديل کرده است.

 

ايشان با اشاره به نياز هميشگي جامعه به آگاهي و عبرت آموزي از داستان زيباي ايستادگي آزادگان، از کم کاري در زمينه بازخواني و بازگويي حقايق دوران اسارت اين عزيزان در عرصه هاي مکتوب و هنري انتقاد کردند.

 

رهبر معظم انقلاب افزودند: بايد چندين برابر کتاب هاي چاپ شده درباره خاطرات و واقعيت هاي دوران اسارت کتاب نوشته شود و هنرمندان و مسؤولان رسانه ها، در سطح عالي به تهيه فيلم و برنامه از آن دوران تاريخي بپردازند.

 

ايشان آزادگان را ذخائر و سرمايه هاي اسلام، جمهوري اسلامي و ملت ايران دانستند و با اشاره به بازگشت پيروزمندانه آنان به عنوان تحقق يک وعده الهي افزودند: امروز که ملت ايران با سلطه گران و زياده خواهان جهاني در حال مقابله است، به عبرت و تأمل در اين سنت الهي،‌ احتياج جدي دارد.

رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کردند: آن روز که فرزندان ملت در اردوگاه ها و شکنجه گاه ها اسير بودند، بر حسب ظاهر دريچه اميدي بر روي آنان باز نبود اما به علت پايبندي و عمل به آنچه پروردگار فرموده است، سنت صادق الهي درباره آنان محقق شد و سرافراز و پيروزمند به ميهن بازگشتند و دشمنان آنان به زباله دان تاريخ پيوستند.

 

ايشان افزودند: امروز نيز ملت ايران در مقابل آمريکا دچار چالش هايي است که اگر همچون آزادگان عزيز،‌ به آنچه خدا گفته است عمل نمايد، بدون هيچ ترديدي براساس وعده هاي راستين پروردگار پيروزي از آن او خواهد بود.

 

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به اوضاع در حال تحول دنيا، افزودند: براساس قوانين الهي تصميمات، رفتارها و اقدامات ما در شکل گيري وضع جديد جهان مؤثر است که در اين زمينه درس گيري از ايستادگي آزادگان مي تواند به محکم شدن دل ها و گم نکردن راه کمک کند.

 

رهبر معظم انقلاب اسلامي همچنين لحظه لحظه پايداري پرشکوه آزادگان در دوران اسارت را موجب اجر مضاعف الهي دانستند و با تجليل از صبر و پايداري خانواده هاي عزيز آزادگان افزودند: عزت، قدرت و صدرنشيني هر ملت در تاريخ به مجاهدت فرزندانش بستگي دارد و استقامت پيروز عزيزان آزاده، ملت ايران را در صدر نشانده است.

 

ايشان همچنين ياد سيد آزادگان مرحوم حجة الاسلام والمسلمين سيدعلي اکبر ابوترابي، شهيد تندگويان و ديگر شهيدان آزاده را گرامي داشتند.

در آغاز اين ديدار 5 نفر از آزادگان سرافراز به بيان خاطراتي از صبر پرشکوه، استقامت تاريخ ساز، ابتکارات راهگشا و پايداري هوشمندانه آزادگان در سال هاي اسارت در زندان ها و اردوگاه هاي رژيم بعثي صدام پرداختند.

 

آقايان:
سيداسدالله ميرمحمدي، داراي 10 سال سابقه مفقودالاثري و اسارت
دکتر غلامعلي قاسمي، با 90 ماه سابقه اسارت، از رهبران مقاومت آزادگان در اردوگاه هاي موصل 1 و 2
عبدالمجيد رحمانيان، داراي 100 ماه اسارت، محقق، نويسنده و دانشجوي دکتراي حقوق
قنبرعلي بهارستاني، جوان ترين رزمنده اي که اسير دشمن شد، جانباز، برادر دو شهيد، فرزند آزاده
و دکتر عبدالله کريمي، آزاده جانباز، برادر شهيد، مؤلف چند کتاب
در سخنان خود ضمن تجليل از درايت، مقاومت و هوشمندي مرحوم حجة الاسلام والمسلمين ابوترابي سيد آزادگان، بر محورهاي ذيل تأکيد کردند:
- استقامت و بي اعتمادي به دشمن، پيام اصلي سال ها اسارت حدود 40 هزار آزاده
- بي اعتنايي به دنيا و اشتياق به ايثار و خدمت، عامل اصلي حفظ انسجام و وحدت آزادگان در دوران اسارت
- معنويت، دلدادگي و توکل بر معبود يکتا، رمز واقعي پايداري
- ضرورت گسترش و تعميق فرهنگ ايثار و مقاومت در عرصه هاي مختلف. 
تعداد بازديد:1525 آخرين تغييرات:91/05/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر