سه شنبه 17 تير 1399 - 15 ذي القعده 1441 - 7 ژولاي 2020
صفحه اصلي/فرمايشات امام و رهبري (ره)


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

به آموزش و فراگیری علوم عقلی اعم از فلسفه و کلام اهتمام شود

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در ديدار اعضاي شوراي عالي حوزه هاي علميه:

به آموزش و فراگيري علوم عقلي اعم از فلسفه و کلام اهتمام شود

خبرگزاري فارس: رهبر معظم انقلاب مبناي اصلي کار در حوزه هاي علميه را تربيت فقيه خواندند و فرمودند: لازم است در کنار توجه به اين مبناي اصلي به آموزش و فراگيري علوم عقلي اعم از فلسفه و کلام نيز اهتمام شود.


خبرگزاري فارس: به آموزش و فراگيري علوم عقلي اعم از فلسفه و کلام اهتمام شود

‌به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار اعضاي شوراي عالي حوزه هاي علميه سراسر کشور با اشاره به منزلت و جايگاه اين شورا در تربيت روحانيون و علماي تأثيرگذار بر ضرورت جدي گرفتن تحول در حوزه هاي علميه و زنده کردن ظرفيت هاي دروني آن، و ارتقاء سطح اخلاق، فکر و معرفت ديني طلاب تأکيد کردند.
رهبر انقلاب اسلامي مبناي اصلي کار در حوزه هاي علميه را تربيت فقيه خواندند و خاطرنشان کردند: لازم است در کنار توجه به اين مبناي اصلي به آموزش و فراگيري علوم عقلي اعم از فلسفه و کلام نيز اهتمام شود.
ايشان «روح» حاکم بر حوزه هاي علميه را تربيت علماي وارسته دانستند و در تبيين لوازمِ «صورت و قالبِ» فعاليت هاي حوزه هاي علميه، بر مواردي همچون پرهيز از تقليد روشهاي مديريتي ديوان سالارانه، گسترش تشکيلات اداري، موازي کاري و مدرک گرايي تأکيد کردند.
رهبر انقلاب تقويت سطح علمي و آموزشي در حوزه هاي علميه را ضرورتي قابل توجه دانستند و تصريح کردند: لازم است شوراي عالي حوزه هاي علميه در اين زمينه برنامه ريزي کند.
پيش از بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامي، ابتدا آيت‌الله استادي رئيس شورايعالي حوزه علميه و سپس حضرات آقايان مقتدايي، ‌غروي و حسيني بوشهري گزارشي را از اقدامات دوره گذشته مديريت حوزه و مصوبات و سياست گذاري هاي شورايعالي و برنامه هاي مديريت در دوره‌ پيش رو بيان کردند. 
تعداد بازديد:1305 آخرين تغييرات:91/06/16
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر