جمعه 23 آذر 1397 - 6 ربيع الثاني 1440 - 14 دسامبر 2018
صفحه اصلي/ايران و جهان

بالاترين سطح مردم سالاري در ايران

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام امروز در ديدار اعضاي مجمع بانوان اصلاح طلب با اشاره به تأکيدات اسلام به نقش و جايگاه زنان در عرصه هاي مختلف اجتماعي در چارچوب و ضوابط اسلامي گفت: مبادي اجتهادي در فقه موجود کشور ذاتاً پويا و به روز است و اسلام، شرع را منطبق با عقل و مبناي تصميم گيري در اسلام دانسته است.

 

به گزارش واحد مرکزي خبر حجت الاسلام و المسلمين هاشمي رفسنجاني افزود: احکام اسلامي، متقن و پوياست و اگر مشکلي وجود دارد در نحوه فهم و برداشت هاست.

وي استعداد و توانمندي هاي زنان در عرصه هاي گوناگون به ويژه اجتماعي و فرهنگي را امري اثبات شده در دوران پس از انقلاب اسلامي توصيف کرد و گفت: زنان به عنوان نيمي از جمعيت جوامع بشري، در عدالت اجتماعي مورد تأکيد اسلام، از حقوق و مزاياي عادلانه برخوردارند.

هاشمي رفسنجاني افزود: زنان توانسته اند با بروز استعدادهاي خود از جمعيت کم سواد و غيرفعال قبل از انقلاب اسلامي به جمعيتي پويا و تحصيل کرده تبديل شوند و اين روند مبنايي، چنانچه در آينده نيز ادامه يابد قطعاً نقش و شأن زنان، درخشان تر خواهد شد.

رييس مجلس خبرگان گفت: با اين همه احساس مي شود هنوز جمعيت زنان آن طور که شايسته آنهاست در راه تحقق حقوق و استيفاي نقش اصلي خود فعال نبوده اند و براي استفاده از توانمندي هايشان در عرصه هاي علمي و فرهنگي و به ويژه مسئوليت خاص اين قشر تلاش مجدانه اي نشده است.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با توجه به نقش زنان در انتخابات کشور گفت: زنان بايد به اين خودباوري برسند که به شايستگان هم جنس خود اعتماد بيشتري پيدا کنند و جمعيت هاي زنان با گرايش هاي فکري مختلف بتوانند با تأکيد بر مشترکات و موضوعات همسو، حول محوري واحد در راه تحقق اهداف خود کوشاتر و فعال تر برخورد کنند.

هاشمي رفسنجاني انتخابات را بزرگترين عرصه حضور مردم در تعيين سرنوشت کشور دانست و گفت: مردم سالاري در جمهوري اسلامي ايران از سطح بالاتري نسبت به ساير کشورها برخوردار است.

وي افزود: انتظار مي رود آزادي و احترام به افکار عمومي در انتخابات روز به روز افزايش يابد و همه گرايش هاي عضو خانواده انقلاب بتوانند با اطمينان از سلامت انتخابات در آن شرکت کنند.

هاشمي رفسنجاني، گرايش به اسلام و توجه جدي تر به موضوع حجاب را در کشورهاي همسايه، ناشي از گسترش احکام نوراني اسلامي در اين کشورها دانست و گفت: درخشش زنان در عرصه هاي مختلف در جمهوري اسلامي ايران با حفظ حجاب و متانت اسلامي، مي تواند براي ساير کشورها الگو و نمونه مناسبي باشد.

وي با تأکيد بر حفظ و تقويت وحدت ملي در جامعه افزود: همه وظيفه داريم وحدت را حفظ و بنيان هاي مستحکم مردمي نظام را بيش از پيش تقويت کنيم.

در آغاز اين ديدار چند تن از بانوان حاضر در جلسه گزارشي از عملکرد مجمع زنان اصلاح طلب و برنامه ها و دغدغه هاي اين جمع به اطلاع رساندند.

تعداد بازديد:849 آخرين تغييرات:86/06/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر