چهارشنبه 3 بهمن 1397 - 17 جمادي الاول 1440 - 23 ژانويه 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

مستندات آشکارکننده حقایق ۱۱ سپتامبر+تصاویر و فیلم

fiogf49gjkf0d

مستندات آشکارکننده حقايق ۱۱ سپتامبر+تصاوير و فيلم

خبرگزاري فارس: پس از حوادث ۱۱ سپتامبر متخصصان علوم مختلف با انجام آزمايش‌هايي کاملاً علمي موفق شده‌اند تا اندازه‌اي از حوادث اين روز معمّابرانگيز تاريخ آمريکا پرده بردارند.


خبرگزاري فارس: علمي‌ترين مستندات آشکارکننده حقايق ۱۱ سپتامبر+تصاوير و فيلم

به گزارش فارس، از جمله مهمترين عواملي که مي تواند براي اثبات صحّت واقعه‌اي که در مورد آن ترديدهايي وجود دارد، مورد استناد واقع شود، يکدست و هماهنگ بودن ادلّه و مستنداتي است که درباره واقعه مورد نظر، شکل وقوع آن و ساير جنبه‌هايش وجود دارد.
رويدادي که واقعاً رخ داده و وقوع آن به همان‌گونه‌اي بوده که نقل شده است، انطباق بي‌نظيري با مستندات، شواهد و مدارکش دارد به گونه‌اي که مجموعه مستندات چنين رويدادي، سامانه‌اي آنچنان هماهنگ تشکيل مي‌دهند که هر شبهه بي‌مورد، ناخودآگاه از آن بيرون رانده شده و راهي براي رشد و نمو و در نتيجه تضعيف آن سامانه قدرتمند پيدا نمي‌کند.
بر عکس، رويدادهاي مشکوک يا رويدادهايي که در آنها تلاش‌مي‌شود بخشي از واقعيت يا همه آن پنهان شود راهي درست متضاد مي‌پيمايند: در چنين وقايعي به جاي آنکه سامانه‌اي قدرتمند متشکل از جنبه‌هاي مختلف يک رويداد اصيل شکل بگيرد که راه بر هر گونه شبهه و ترديد غير مستدل و مطرح شده از سوي مغرضان مي‌بندد، سامانه قدرتمند ديگري تولد مي‌يابد که اجزاء تشکيل دهنده‌اش را شواهد مخالف و مغاير با روايت جعل‌کنندگان آن حادثه تشکيل مي‌دهد ـ تُفاله چنين سامانه‌اي هم معلوم است: حادثه جعلي، يا هر بُعدي از آن که براي پنهان نگاه داشتنش تلاش شده است. مخلص کلام اينکه، «حقيقت»، عاملي است که تعيين مي‌کند چه سامانه‌اي نيرو مي‌گيرد.
حادثه 11 سپتامبر را شايد بتوان بارزترين مصداق حالت دوّم دانست که در آن روايت‌هاي رسمي آمريکا ( که «کمسيون بررسي وقايع 11 سپتامبر»، «سازمان مديريت بحران فدرال»، «موسسه ملّي استاندارد و فناوري» و «اف.بي.آي» آنها را ارائه کرده‌اند) در برابر تحقيقات مستقل محققان ديگري که تخصص‌هاي گوناگوني از فيلمبرداري گرفته تا فيزيک هسته‌اي داشتند، دوام نياورد و به سرعت رنگ باخت.
آنچه دولت آمريکا در قالب کمسيون بررسي وقايع 11 سپتامبر و گزارش‌هاي ساير نهادهاي رسمي آمريکا درباره علل وقوع اين حادثه و ابعاد مختلف آن ارائه کرد، تفاوتهاي آشکاري با مستنداتي داشت که محققان با روشهايي کاملاً علمي و به دور از جانبداري‌هاي سياسي به دست آوردند.
مهندسان و معماران، کارشناسان تخريب، فيزيکدانان و خلبانان بخشي از مهمترين گروه‌هايي هستند که با ارائه مدارک و شواهد علمي گزارش رسمي آمريکا درباره 11 سپتامبر را زير سوال برده‌اند. در زير مهمترين شواهد علمي که از حقايق 11 سپتامبر پرده برمي‌دارند را مرور مي‌کنيم.
• کشف شواهد ماده نانوترميت در خرابه‌هاي برج‌هاي تخريب‌شده
پرفسور استيون جونز، استاد فيزيک هسته‌اي دانشگاه بيرمنگام بر اساس آزمايش‌هايي بر روي چهار نمونه متفاوت خاکروبه از خرابه‌هاي برج‌هاي دوقلو و ساختمان 7 تجارت جهاني انجام داد به اين نتيجه رسيد که از نوعي ماده منفجره «نانو ترميت» براي تخريب برج‌هاي دو قلو استفاده شده بود.
 
پرفسور استيون جونز، دانشمند فيزيکدان آمريکاست که به خاطر  تحقيقات گسترده درباره يازده سپتامبر و افشاگري درباره پنهان‌کاري‌هاي آمريکا در اين حادثه، از تدريس در دانشگاه منع شده است.
ماده نانوترميت (سوپرترميت) نوع بسيار قدرتمندي از ماده ترميت است (اکسيد آهن و آلمونيوم) که حداقل يک عنصر با اندازه‌اي بسيار ريز، در اندازه‌هاي نانو يا حتي ريزتر از آن، دارد. ماده سوپرترميت از لحاظ قدرت تخريبي به اندازه‌اي بالاست که هر گرم آن، از هر ماده منفجره سنّتي ديگر که در عمليات‌هاي تخريب از آن استفاده مي‌شود، انرژي بيشتري توليد مي‌کند.
اين عکس يک واکنش ترميت را نشان مي‌دهد که از منطقه واکنش آن، گرد سفيد رنگ اکسيد آلمونيوم برخاسته است ـ شباهت‌هاي زياد در آتش‌سوزي برج‌هاي دوقلو با اين واکنش، دانشمندان را متقاعد کرده است، واکنشي از اين نوع عامل ريزش برج‌هاي دو قلو بوده است.
«استيون جونز» در مقاله‌اي علمي در همين‌باره، نتيجه‌گيري کرده است که لايه قرمز رنگ موجود در تراشه‌هاي قرمز و خاکستري رنگ کشف شده در خرابه‌هاي برج‌هاي تجارت جهاني، ماده ترميت فعال و عمل‌نکرده است.
استيون جونز در هر کدام 4 نمونه متفاوت مخروبه‌هاي برج‌هاي دوقلو، تکه‌هاي ريز يا تراشه‌هايي متشکل از دو لايه، يکي به رنگ قرمز و ديگري به رنگ خاکستري يافت.
در آزمايش‌هاي پرفسور جونز مشخص شد لايه خاکستري شامل اکسيد آهن بود، درحالي که لايه قرمز حاوي آهن، اکسيژن، آلمونيوم، سيليسيوم و کربن بود ـ يعني همه عناصري که نانوترميت را تشکيل مي‌دهند.
آزمايش‌هاي بيشتر بر روي اين تراشه‌هاي قرمز و خاکستري نشان داد که اين تراشه‌ها، به طرز عجيبي در دماي 430 درجه سلسيوس آتش مي‌گرفتند و با راه‌اندازي يک واکنش انفجاري باعث ايجاد حلقه‌هاي آهن مي‌شدند ـ يعني دقيقاً همان اتفاقي که در ترميت مي‌افتد.
دکتر جونز توضيح مي‌دهد اين سوپرترميت که محققان «آزمايشگاه ملي لاورنس ليومور» و ساير آزمايشگاه‌ها آن را شبيه‌سازي کرده‌اند داراي خصوصياتي است که مي‌توان آنها را به لايه سطحي يک مکان يا ساختمان اسپري کرد و يا حتي آن را مانند رنگ چسباند تا بدين ترتيب لايه‌اي به شدت انرژي‌زا و قابل انفجار روي سطح ساختمان ايجاد شود.
فيلم زير شاهد ديگري بر استفاده از مواد منفجره نانوترميت براي فروپاشي ساختمان‌هاي تجارت جهاني است.
 
 
* جوي آهن مذاب در خرابه‌هاي 11 سپتامبر
پرفسور استيون جونز براي اثبات استفاده از ماده نانوترميت براي تخريب برج‌هاي دوقلو به دلايل فراواني استناد کرد که يکي از مهمترين آنها شواهدي از وجود جوي آهن مذاب در زير خرابه‌هاي برج‌هاي تجارت جهاني بود که تا هفته‌ها بعد از ريختن ساختمان همچنان داغ بودند.
اين فلزات داغ که بسياري از شاهدان عيني و دانشمندان ديگر بررسي کننده ساختمان‌ها به آن اشاره کرده‌اند، شاهدي بر رخ دادن واکنش‌هاي ترميتي در ساختمان‌ها بوده است.
 
اين فلزات مذاب 6 هفته پس از ريزش برج‌ها در 11 سپتامبر در محل مورد نظر يافت شده‌اند
* حجم عظيم توده‌هاي گرد و خاک و سرعت انتشار آنها چه اسراري را فاش مي‌کرد؟
اما شواهد علمي استفاده از مواد منفجره براي تخريب ساختمان‌هاي تجارت جهاني تنها به استيون جونز محدود نمي‌شود. محققان ديگري مانند «جيم هافمن» به حجم عظيم گرد و غبار ناشي از ريختن بر‌ج‌هاي دوقلو، سرعت انتشار و ميزان پراکنده شدن آنها به محيط اطراف اشاره مي‌کنند.
گزارش رسمي آمريکا اين حجم گرد و خاک و پراکنده شدن آن را ناشي از انرژي پتانسيل ذخيره شده در ساختمان دانسته است؛ اين در حالي است که انرژي پتانسيل ساختمان، کمتر از 50 هزار کيلووات بوده و براي پراکنده شدن آن در اين حجم و با اين سرعت 245 هزار کيلووات انرژي نياز بوده است!
 
 
* «پيستون» مورد استناد دولت آمريکا از کار افتاده بود! 
از جمله شواهد عيني ديگري که کارشناسان علم تخريب براي اثبات تخريب انفجار اين ساختمان‌ها به آن استناد مي‌کنند، نحوه سقوط برج‌هاي دوقلو است.
به گفته کارشناسان، سقوط بخش‌هاي بالايي محل اصابت هواپيما در برج‌هاي دوقلو، قبل از فروپاشي بخش‌هاي ديگر ساختمان،  شاهد ديگري از استفاده از مواد منفجره براي تخريب برج‌هاست.
گزارش‌هاي رسمي دولت آمريکا براي سقوط برج‌هاي دوقلو، مدل «سقوط هدايت‌شده به وسيله جاذبه» براي برج‌هاي دوقلو را پيشنهاد مي‌کند. در اين مدل تأکيد مي‌شود که بخش بالايي ساختمان حکم پيستوني را دارد که طبقه‌هاي زيرين را پودر مي‌کند، حال آنکه آنچه فيلم‌ها و تصاوير فرود برج‌ها نشان مي‌دهند با اين تبيين سازگار نيست.
براي اينکه در تخريب و سقوط هر ساختماني مدل سقوط هدايت‌شده به وسيله جاذبه صدق کند، بخش بالايي ساختمان بايد قابليت ويژه‌اي داشته باشد، به اين معني که اين بخش قبل از اينکه خودش بر اثر برخورد به زمين تخريب شود بايد سالم بماند تا بتواند فشار لازم را بر بخش‌هاي زيرين و تخريب آنها وارد کند.
علي‌رغم اين، چنانکه در فيلم‌ها و تصاوير برج‌ها به خصوص برج جنوبي ديده مي‌شود، بخش بالايي زودتر از بخش‌هاي ديگر به عنوان يک واحد يکپارچه به يک سمت خم شده و مي‌افتد و اين يعني اينکه نيرويي وجود ندارد که مانند پيستون بر بخش‌هاي زيرين ساختمان اعمال فشار کند و تخريب آنها را موجب شود؛ بر اين اساس، تنها در صورت وجود عاملي مضاف مي‌توان حرکت تخريبي ساختمان را توجيه کرد.
در فيلم زير به قسمت بالايي ساختمان توجه کنيد که چگونه به صورت يک واحد سقوط مي‌کند.
 
 
* زلزله‌هاي ثبت‌شده در 11 سپتامبر
يکي از مدارک مهم ديگر که بر وقوع انفجار در برج‌هاي دوقلو تأکيد مي‌کند، شواهد لرزه‌نگاري است که نزديک‌ترين ايستگاه لرزه‌نگاري به برج‌هاي دوقلو ثبت کرده است.
لرزه‌هاي ثبت شده در برج جنوبي ساختمان تجارت جهاني
لرزه‌هاي ثبت‌شده در برج شمالي ساختمان تجارت جهاني
 
الگوهاي لرزه‌نگاري ثبت‌شده براي برج‌ها ابتدا حرکت‌هاي پردامنه و سپس لرزه‌هاي ضعيف‌تر را نشان مي‌دهند که تنها در صورت وقوع انفجار قابل توجيه است. لرزه‌هاي بزرگ‌تر مربوط به انفجار بمب و لرزه‌هاي ضعيف‌تر مربوط به برخورد خرابه‌هاي ساختمان به سطح زمين هستند.
  محققان اين جهش عظيم در لرزه‌هاي ثبت‌شده همزمان با ريزش برج‌ها را وقايعي «عجيب» و «غيرمعمول» مي‌دانند که به هيچ عنوان با روايت‌هاي رسمي دولت آمريکا که ادعا مي‌کند اين برج‌ها بر اثر حرارت ناشي از سوختن بنزين هواپيما ريخته‌اند، همخواني ندارد. در روز 11 سپتامبر، به خاطر اين دو انفجار دو زلزله با شدت بالاي دو ريشتر ثبت شدند.
* روايت آمريکا از 11 سپتامبر با قوانين نيوتن گلاويز شد! 
يافته‌هاي علمي ديگري هم سقوط ساختمان‌هاي تجارت جهاني را به چالش مي‌کشند. تحليل‌هاي علمي دانشمندان علم فيزيک نشان مي‌دهد برج‌هاي تجارت جهاني و ساختمان شماره 7 با سرعت سقوط آزاد فرو ريختند که اين بر تمامي تحليل‌هاي روايت رسمي آمريکا در اين باره که ريزش ساختمان‌ها بر اثر آتش‌سوزي ناشي از سوختن بنزين هواپيما بوده، خط بطلان کشيد.
اصل سوم قانون نيوتن تصريح مي‌کند وقتي جسمي سنگين روي اجسام ديگر مي‌افتد، يعني وقتي دو جسم به هم برمي‌خورند، آنها به هم نيرويي در جهت عکس وارد مي‌کنند. بنابراين وقتي يک شي سقوط مي‌کند، اگر در مسيرش بر اجسام ديگري نيرو وارد کند، اجسام مورد نظر به خاطر نيروي متقابلي که بر جسم در حال سقوط وارد مي‌کنند، آن را به عقب مي‌رانند و از سرعت سقوط آن مي‌کاهند.
بر اين اساس، وقتي جسمي با سرعت سقوط آزاد فرود مي‌آيد ما نتيجه مي‌گيريم که هيچ چيزي در مسيرش نيرويي بر آن وارد نمي‌کند تا از سرعتش بکاهد؛ ضمن اينکه بر اساس قانون سوم نيوتن، وقتي جسمي با سرعت سقوط آزاد سقوط مي‌کند، مي‌توان گفت جسم در حال سقوط بر چيزي در مسيرش هم نيرو وارد نمي‌کند.
اينکه ساختمان‌هاي تجارت جهاني با سرعت سقوط آزاد فرود آمدند به اين معني بود که هيچ عاملي براي مقاومت در مسير آنها وجود نداشت زيرا بمب‌هاي جاسازي شده در ساختمان‌ها با انفجار راه را براي سقوط متوالي آنها فراهم مي‌کرد.
* هواپيمايي که به پنتاگون برخورد کرد، دو بال 38 متري کم داشت
يافته‌هاي علمي ديگر بر حوادث ديگري از 11 سپتامبر غير از برج‌هاي دوقلو و ساختمان شماره 7 نيز تمرکز کرده‌اند. جنجال‌برانگيزترين تلاقي يافته‌هاي فنّي با گزارش رسمي آمريکا در حادثه برخورد شي پرنده‌اي ـ که به ادعاي دولت آمريکا هواپيماي بوئينگ بود ـ به ساختمان پنتاگون مشاهده مي‌شود.
بررسي ساختمان آسيب‌ديده پنتاگون نشان مي‌دهد حفره ايجاد شده در اين ساختمان به هيچ عنوان به اندازه دماغه هواپيماي بوئينگ نبود، اثري از بال 38 متري هواپيما روي ساختمان مشاهده نمي‌شود و هيچ قطعه‌اي از لاشه هواپيماي مورد نظر در محل حادثه يافت نشد. 
 
 
اما در گزارش رسمي آمريکا يک اشکال بسيار بزرگ هم بود که نادرست بودن آن بدون نياز به مدارک علمي هم اثبات‌پذير بود، اما محققان و دانشمندان براي آنکه دست به محکم‌کاري بزنند، براي اثبات آن هم دست به انجام آزمايش‌هاي علمي بزنند.
 
 
گافي که اف‌بي‌آي را به اعتراف واداشت
در گزارش‌هاي رسمي آمريکا ادعا شده بود، برخي از مسافران هواپيمايي که به گفته مقامات آمريکا به ساختمان پنتاگون برخورد کرد، تماس‌هايي طولاني که گاه تا 12 دقيقه طول کشيده با خانواده‌هايشان داشته‌اند. 
دانشمنداني مانند «ديويد ري گريفين» و «الکساندر دودني» با استدلال‌ها و آزمايش‌هاي علمي ثابت کرده‌اند اين ادعا با توجه به تکنولوژي‌هاي آن زمان گوشي‌هاي موبايل، آن هم براي 12 دقيقه امکان‌پذير نبوده است.
پرفسور «الکساندر دودني» استاد علوم کامپيوتر دانشگاه «وسترن آنتاريو»، رياضيدان و دانشمند محيط زيست که در زمينه‌هاي مختلف از جمله يازده سپتامبر پژوهش‌هاي برجسته‌اي دارد. «پرفسور دودني» در سايت خود با عنوان «فيزيک 11 سپتامبر» استدلال‌هاي قدرتمندي درباره اين واقعه ارائه کرده است.
پرفسور دودني با انجام آزمايش‌هاي علمي احتمال درست بودن روايت رسمي آمريکا را «صفر» برآورد کرد.
پرفسور دودني در سه آزمايش بسيار جالب با هواپيما در ارتفاعات مختلف پرواز کرد و ارتباط بين ارتفاع پرواز هواپيما و موفقيت در برقراري تماس با موبايل را آزمود. نتايج اين آزمايش‌ها در مقاله‌اي در سال 2003 خلاصه شدند که نشان مي‌داد احتمال موفقيت در برقراري تماس، تابعي از مقدار ثابت K ضربدر ارتفاع هواپيما از سطح دريا است.
«دودني» دريافت در يک هواپيماي يک موتوره، احتمال موفقيت در برقراي تماس تنها در ارتفاع زير دو هزار پايي امکان داشت. در ارتفاعات بالاتر از اين، اين احتمال به مرور کمتر مي‌شد، چنانکه در ارتفاع 20 هزار پايي «احتمال اينکه يک تماس به زمين برسد و با يکي از ايستگاه‌هاي گوشي هاي همراه درگير شود، کمتر از يک درصد است... احتمال اينکه در همين ارتفاع دو نفر موفق به برقراري تماس شوند، کمتر از يک در ده هزار است.»
دودني در آزمايش‌هاي بعدي از هواپيماي دوموتوره با اندازه بزرگتر استفاده کرد و دريافت در ارتفاع 7 هزار پايي اين احتمال به صفر مي‌رسد.
«گرمار رودلف»، شيميدان آلماني، يکي ديگر از اساتيدي است که احتمال برقراري چنين تماس‌هايي در ارتفاعات بالا را به چالش کشيده است. وي که همکاري‌هاي علمي گسترده‌اي با پرفسور دودني دارد نيز در آزمايشي جالب نشان داد روايت‌هاي رسمي آمريکا در اين مورد با نقايص زيادي همراه بوده است.
مجموع اين نقايص در گزارش رسمي باعث شد اف.بي.آي در سال 2006 و در گزارش دادگاه «زکريا موساوي» از متهمان 11 سپتامبر، تلويحاً به اشتباه خود اقرار کند، چرا که در اين گزارش تنها به دو تماس تلفني مربوط به پرواز 93 اشاره شده بود که در آنها ارتفاع هواپيما کمتر از 5000 فوت بود.
اين يافته‌هاي علمي بخشي از مهمترين مستنداتي بوده‌اند که دانشمندان مستقل براي پرده برداشتن از حقايق 11 سپتامبر انجام داده‌اند. در سايه اين تلاشهاي مجدّانه است که امروز هر ذهن دورانديش و استدلال‌گرايي حداقل به حادثه 11 سپتامبر به ديده شک و ترديد نگاه مي کند.
انتهاي پيام/د.ص
اخبارمرتبط :
 ○ داده‌هاي لرزه‌نگاري چه تناقضي با روايت رسمي آمريکا از ۱۱ سپتامبر دارند؟+تصاوير و فيلم 
91/06/16 - 00:08
 ○ شمارش معکوسي که قبل از ريزش برج‌هاي ۱۱ سپتامبر شنيده شد+تصاويرتعداد بازديد:1114 آخرين تغييرات:91/06/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر