چهارشنبه 13 فروردين 1399 - 7 شعبان 1441 - 1 آپريل 2020
صفحه اصلي/پزشكي

ویزیت اولیه هر بیمار در آمریکا حداقل 45دقیقه طول می‌کشد

يک دندانپزشک ايراني مقيم آمريکا در گفت‌وگو با فارس:

ويزيت اوليه هر بيمار در آمريکا حداقل 45دقيقه طول مي‌کشد

خبرگزاري فارس: يک دندانپزشک ايراني مقيم آمريکا گفت: گرفتن شرح حال بيماران توسط پزشکان و دندانپزشکان در آ‌مريکا حداقل 45 دقيقه طول مي کشد. پرونده‌ پزشکي افراد از مهمترين اسناد هر فرد در آمريکاي شمالي است و پزشک خوب کسي است که با بيمارش درد بکشد و مشکلات او را درک کند.


 

 
جعفر صادق‌پاکرو در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، با اشاره به اينکه در کشور کانادا و آمريکا رابطه بين بيمار و پزشک يک رابطه بسيار دور است، افزود: در آمريکا يک بيمار و پزشک به جز حيطه کاري نبايد با هم صحبت ديگري داشته باشند و همه چيز در محدوده قانوني تعريف شده است.
 
وي گفت: دندانپزشکان پس از فراگيري آموزش‌هاي لازم بايد زير نظر اساتيد بتوانند در حد مهارت و توانايي‌شان براي بيماران اقدامات درماني لازم انجام دهند.  وي افزود: در مواقعي مشاهده شده است که براي يک کار معمولي مثلأ عصب‌کشي يا هر چيز کوچک ديگر بيمار از پزشک شکايت مي‌کند در حالي که چنين مسائلي در ايران بسيار نادر است و در مجموع در آمريکا دندانپزشکان در حالت بسيار سختي فعاليت مي‌کنند.

پاکرو ادامه داد: به هيچ عنوان موافق نيستم که دندانپزشک براي مهارت بيشتر بر روي بيمار تمرين کند بلکه يک دندانپزشک بايد براي تبحر جهت انجام جراحي خدمات دندانپزشکي و از جمله ايمپلنت يک دوره 2 ساله آموزش ببيند با گذراندن چند دوره کوتاه ‌مدت يا اعزام با يک شرکت تجاري به کشورهاي ديگر نمي‌تواند در جراحي ايمپلنت مهارت پيدا کند. 

پاکرو با اشاره به اينکه دندانپزشکان و وکلا در آمريکا با استرس بسيار زيادي زندگي مي‌کنند، افزود: در مجموع در آمريکاي شمالي شاغلان دو شغل يعني دندانپزشکان و وکلا‌ بيشترين استرس را دارند ولي ما معتقديم که يک پزشک خوب کسي است که وجدان داشته باشد و با بيمار خود زندگي کند. با او درد بکشد و حتي با بيمار خود فکر و احساس کند.

وي ادامه داد: ما بايد در آمريکا در پذيرش اوليه بيماران 45 دقيقه تا يک ساعت براي گرفتن شرح حال بيمار وقت بگذاريم و بيمار بايد حداقل 10 تا 15 صفحه برگه فرم پر کند. تمام مشخصات بيمار نوشته مي‌شود و درباره اين مشخصات با وي صحبت خواهد شد تا از نظر روحي، جسمي و مالي در مواردي که عنوان کرده است صحبت شود.

پاکرو با اشاره به اينکه ويزيت اوليه بيماران در آمريکا به خصوص در حوزه دندانپزشکي حداقل 45 دقيقه است، تصريح کرد: ما براي درمان در گام نخست چند تشخيص بايد ارائه دهيم و تمام روند و مداخلات درماني نيز به صورت جزء و ريز آن به بيمار توضيح داده مي‌شود.

اين استاد ايراني دانشگاه‌هاي آمريکا اظهار داشت: مثلاً اگر يک بيمار بخواهد ايمپلنت بگذارد بايد تمام جزئيات آن به وي توضيح داده شود و حتي عوارض 10 سال آينده اين جراحي ايمپلنت نيز به وي گفته شود و در پرونده‌اش نيز قيد شود.

پاکرو خاطرنشان کرد: اگر بيمار به هر دليلي از پزشک شکايت کند مي‌تواند طي پروسه قضايي پزشک خود را محکوم کند. ما نيز براي هر مداخله درماني قبل از درمان، حين درمان و در نهايت در پايان درمان از فرآيند اقدامات عکس مي‌گيريم و هر 6 ماه يکبار که فرد به کلينيک مي‌آيد 2 عکس جديد نيز از وي گرفته مي‌شود و تا 10 سال در پرونده بيمار نگهداري مي‌شود. 
تعداد بازديد:1458 آخرين تغييرات:91/06/29
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر