چهارشنبه 30 خرداد 1397 - 6 شوال 1439 - 20 ژوئن 2018
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

مساجد پايگاه پيشگيري از وقوع جرم هستند

مساجد پايگاه پيشگيري از وقوع جرم هستند

حجت‌الاسلام هادي جعفري‌راد گفت: مساجد بهترين و مهم‌ترين سنگر و پايگاه براي پيشگيري از وقوع جرم در جامعه محسوب مي‌شوند.

  

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان ،حجت‌الاسلام هادي جعفري‌راد پيش از ظهر امروز در ديدار با سرپرستان فرهنگي و دفتر برنامه‌ريزي معاونت پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل سيستان و بلوچستان اظهار داشت: براي پيشگيري از وقوع جرم در سطح جامعه بايد اخلاق رسول گرامي اسلام(ص) و حضرت علي(ع) را براي جوانان الگو قرار داد.
وي با بيان اينکه هنوز آنطور که بايد جايگاه مسجد تبيين نشده است، افزود: بايد جايگاه امام جماعت در مساجد تعريف و تبيين و برنامه‌ها به طور هماهنگ برگزار شود.
مسئول دبيرخانه نظارت بر کانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد سيستان‌وبلوچستان بيان کرد: بايد دستگاه‌هاي متعدد در زمينه امور مساجد با هم هماهنگ تا زمينه‌هاي جذب جوانان در مساجد فراهم شود.
جعفري‌راد از برگزاري «طرح مدرسه تا مسجد» در استان خبر داد و گفت: سال گذشته اين طرح برگزار شد که نتايج بسيار خوبي به دنبال داشت که اميدواريم با هماهنگي و همياري مسئولان مربوطه اين طرح استمرار داشته باشد.
وي بيان داشت: هم اکنون 100 کتابخانه مخزن‌دار در مساجد سطح استان وجود دارد و عضويت در کتابخانه براي همه جوانان رايگان است.
مسئول دبيرخانه نظارت بر کانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد سيستان‌وبلوچستان در ادامه در زمينه همکاري و تعامل با معاونت پيشگيري از وقوع جرم اعلام آمادگي کرد.
سرپرست فرهنگي معاونت پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل سيستان و بلوچستان هم در اين جلسه ضمن تشريح اهداف و برنامه‌هاي اين معاونت اظهار داشت: معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم بيش از دو سال است که در راستاي وظايف ذاتي و اصلي قوه قضاييه تشکيل شده است.
محمد عباس‌آبادي بيان داشت: بايد انگيزه‌هاي وقوع جرم در سطح جامعه ريشه کن شود که در اين راستا فعاليت‌ها و برنامه‌هاي فرهنگي نقش بسيار مهمي دارد.
وي گفت: اگر جايگاه مساجد آنطور که بايد در سطح جامعه تبيين شود يقيناً آمار ارتکاب جرائم در کشور کاهش مي‌يابد.
سرپرست فرهنگي معاونت پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل سيستان و بلوچستان ادامه داد: قوه قضاييه در زمينه بحث پيشگيري بسيار جدي است که بايد تمامي دستگاه‌ها هماهنگ و بسيجي‌وار در اين راستا اقدام کنند.
عباس‌آبادي تصريح کرد: بايد برنامه‌ها و اقداماتي که در سطح مساجد برگزار مي‌شود ارزيابي و بررسي شوند که تا چه ميزان
تاثيرگذار هستند.
سرپرست دفتر برنامه‌ريزي معاونت پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل سيستان و بلوچستان نيز در ادامه گفت: با توجه به آمار جرائم در ايران امروز ديگر پيشگيري‌هاي کيفري آن‌طور که بايد تأثيرگذار نيستند و بايد با انجام اقدامات فرهنگي زمينه‌هاي ايجاد جرم در جامعه را از بين ببريم.
علي کهنسال بيان داشت: بحث پيشگيري از وقوع جرم موضوعي فرا حکومتي است و بايد تمامي دستگاه‌ها و مردم در اين زمينه دخيل باشند.تعداد بازديد:1116 آخرين تغييرات:91/07/04
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر