چهارشنبه 7 اسفند 1398 - 2 رجب 1441 - 26 فوريه 2020
صفحه اصلي/فرمايشات امام و رهبري (ره)


 
 


 


 


 
خروجي RSS

در مقابل اهانت به مقدسات اسلامی چه باید كرد؟

fiogf49gjkf0d

در مقابل اهانت به مقدسات اسلامي چه بايد كرد؟

اهانت اخير دشمنان اسلام به ساحت نوراني رسول اعظم صلي‌الله‌عليه‌وآله‌وسلم واكنش‌هاي گسترده‌اي را در جهان اسلام در پي داشته است. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در برهه‌هايي كه اين اهانت‌ها رخ داده، علاوه بر هشدار نسبت به اين روند خطرناك و تحليل اهداف پشت صحنه اين حوادث، راه‌كارهايي را براي مقابله با زنجيره پليد اهانت به اسلام و توقف آ‌ن مطرح كرده‌اند. پايگاه اطلاع‌رساني KHAMENEI.IR مهم‌ترين راه‌كارهاي مورد نظر رهبر انقلاب براي مقابله با اين زنجيره‌ي پليد را منتشر مي‌كند.

 
۱بازشناسي درس‌هاي قولي و فعلي پيامبر اسلام
۲معرفي چهره بي‌پيرايه اسلام
۳وحدت حول وجود رسول اعظم اسلام بر ضد دشمنان اسلام نظام سلطه
۴توجه به پشت صحنه اهانت‌ها و اغراض عاملان آن
۵پرهيز از درگيري اسلام با مسيحيت
۶مطالبه مجازات اهانت كنندگان از سران امريكا

 
http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif بازشناسي درس‌هاي قولي و فعلي پيامبر اسلام
صهيونيستها و دولتهائى كه زير نفوذ صهيونيسم هستند، دستگاه استكبار و در رأس آنها آمريكاى جنايتكار، وقتى ميخواهند با امت اسلامى دربيفتند و با اسلام معارضه كنند، آماج حمله‌ى خودشان را نبى معظم و مكرم اسلام قرار ميدهند. اين به چه معناست؟ اين به خاطر اين است كه ياد آن بزرگوار، نام آن بزرگوار، ولادت آن بزرگوار، هجرت آن بزرگوار، حكومت ده ساله‌ى آن بزرگوار در مدينه و يكايك اقدام و تعليم و آموزش آن بزرگوار، امروز براى مسلمانها، اگر تدبر بكنند و تأمل بكنند، يك درس است؛ گشايشِ يك درِ بازى به سوى زندگى است. پيغمبر الهام‌بخش است براى امت اسلامى. چون اين را ميدانند؛ چون از بيدارى امت اسلامى ميترسند؛ چون از قدرت جامعه‌ى يك ميليارد و پانصد ميليونى مسلمان در سرتاسر عالم وحشت دارند، در مقابل پيغمبر صف‌آرائى ميكنند. رحمة للعالمين را، منشأ عظيم‌ترين خيرات و بركات براى بشريت را در مطبوعاتشان، در زبان سياستمدارانشان، در كتاب‌نوشتنهايشان، به وسيله‌ى مزدورانشان مورد اهانت قرار ميدهند. اين بايد ما مسلمانها را بيدار كند؛ بفهميم كه در وجود پيامبر، در شخصيت پيامبر، در خاطرات زندگى پيامبر، در هجرت پيغمبر، در جهاد پيغمبر، در سيره‌ى پيغمبر، در درسهاى قولى و عملى پيغمبر، چه گنجينه‌ى عظيمى براى مسلمانها نهفته است. ما از اين گنجينه اگر استفاده كنيم، امت اسلامى به آنچنان موقعيتى خواهد رسيد كه نتوانند ديگر به او زور بگويند؛ نتوانند او را زير فشار قرار بدهند؛ نتوانند او را تهديد كنند؛ اين درس است براى ما.
[1]


http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif معرفي چهره بي‌پيرايه اسلام
مهم آن است كه چهره بى‌پيرايه اسلام، ديده و شناخته شود. دشمنان در طول چند قرن و دوستان نادان و غافل در زمانى درازتر، چهره نورانى اسلام را زشت كرده و به غرض يا به سلايق جاهلانه، به آن افزوده يا از آن كاسته‌اند. امروز هم اگر چه كژ فهميها و سود طلبيها از سوى خوديها در كار تيره كردن تصوير اسلام است، ولى حقّاً تبليغات دشمنان در اين باره بسى بيش از آن است و آنان از راههاى ظريف و موذيانه به اين كار مشغولند... برادرانِ مسلمان! بر اين اساس، كار بزرگ ما شناسايى اسلام و شناساندن آن و نيز آشنايى بيشتر با يكديگر است.
[2]


http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif وحدت حول وجود رسول اعظم اسلام بر ضد دشمنان اسلام
وجود مقدس نبى مكرم و رسول اعظم اسلام، مهمترين نقطه‌ى ايجاد وحدت است. قبلاً هم اين را عرض كرديم كه دنياى اسلامى مى‌تواند در اين نقطه به هم پيوند بخورد؛ اينجا، جايى است كه عواطف همه‌ى مسلمانها در آنجا متمركز مى‌شود؛ اين، كانون عشق و محبت و دنياى اسلام است. حالا شما ببينيد قلمهاى پول گرفته‌ى از صهيونيست‌ها، همين كانون را مورد توجه قرار مى‌دهند و به آن اهانت مى‌كنند؛ براى اينكه اهميت اهانت به امت اسلامى و تحقير دنياى اسلام، كم‌كم از بين برود. اين، نقطه‌ى اصلى است؛ سياستمداران، نخبگان علمى و فرهنگى، نويسندگان، شعرا و هنرمندان ما روى اين نقطه تكيه كنند و همه‌ى مسلمانها با اين شعار به هم نزديك شوند. موارد مورد اختلاف را در نظر نگيرند، يكديگر را متهم نكنند، يكديگر را تكفير نكنند و يكديگر را از حوزه‌ى دين خارج نكنند. دلها در سراسر امت اسلامى، به ياد پيامبر و به عشق پيغمبر طراوت پيدا مى‌كند؛ همه‌ى ما دلباخته و عاشق آن بزرگواريم.
[3]
اين رفتارهاي نامعقول و كين توزانه بر ملتهاي مسلمان حجت را تمام كرده و به بيداري اسلامي كمك رسانده است. امروز چه بخواهند و چه نخواهند حركتي عميق و ريشه دار در دنياي اسلام آغاز شده است و همين حركت است كه در زمان متناسب خود به استقلال و عزت و حيات دوباره‌ي امت اسلامي خواهد انجاميد.
اين يك مقطع تاريخي تعيين كننده است. نخبگان و علماء و روشنفكران وظيفه‌ي سنگيني در اين مقطع بر دوش دارند. هرگونه ضعف و سست عنصري و غرضورزي و كوتاهي آنان ميتواند به فاجعه منتهي شود. علماي دين در برابر اختلاف افكني مذهبي ساكت ننشينند؛ روشنفكران در دميدن روح اميد در جوانان كوتاهي نكنند؛ سياستمداران و زمامداران، مردم خود را در صحنه نگهدارند و به آنان تكيه كنند؛ دولتهاي اسلامي همبستگي ميان خود را تقويت كنند و از اين قدرت حقيقي در برابر تهديد سلطه گران بهره مند شوند.
[4]


http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif توجه به پشت صحنه اهانت‌ها و اغراض عاملان آن
پشت صحنه‌ي اين حركات شرارت‌بار چيست و كيست؟ مطالعه‌ي اين روند شرارت كه در اين سال‌ها با عمليات جنايت‌بار در افغانستان و عراق و فلسطين و لبنان و پاكستان همراه بود، ترديدي باقي نمي‌گذارد كه طرّاحي و اتاق فرمان آن در دستان سران نظام سلطه و اتاق فكرهاي صهيونيستي است كه از بيشترين نفوذ بر دولت آمريكا و سازمان‌هاي امنيتي و نظامي آن و نيز بر دولت انگليس و برخي دولت‌هاي اروپائي برخوردارند.
[5]
پشت صحنه‌ي اين حركت شرارت‌بار، سياست‌هاي خصمانه‌ي صهيونيسم و امريكا و ديگر سران استكبار جهاني است كه به خيال باطل خود مي‌خواهند مقدسات اسلامي را در چشم نسل‌هاي جوان در دنياي اسلام از جايگاه رفيع خود فروافكنده و احساسات ديني آنان را خاموش كنند. اگر از حلقه‌هاي قبلي اين زنجيره‌ي پليد، يعني سلمان رشدي و كاريكاتوريست دانماركي و كشيش‌هاي امريكايي آتش‌زننده‌ي قرآن حمايت نمي‌كردند و ده‌ها فيلم ضد اسلام را در بنگاه‌هاي وابسته به سرمايه‌داران صهيونيست سفارش نمي‌دادند، امروز كار به اين گناه عظيم و غير قابل بخشش نمي‌رسيد.[6]


http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif پرهيز از درگيري اسلام با مسيحيت
ماجراي 11 سپتامبر بهانه‌ي حمله به افغانستان و عراق را به رئيس‌جمهور جنايت‌كار وقت آمريكا داد و او اِعلان جنگ صليبي كرد و همان شخص بنابر گزارش‌ها، اعلام كرده است كه اين جنگ صليبي با ورود كليسا به صحنه، كامل شد. هدف از اقدام نفرت‌انگيز اخير (قرآن‌سوزي) آن است كه از سوئي مقابله با اسلام و مسلمانان در جامعه‌ي مسيحي به سطوح همگاني مردم كشيده شود و با دخالت كليسا و كشيش، رنگ مذهبي گرفته و پشتوانه‌ئي از تعصبات و تعلقات ديني بيابد، و از سوي ديگر ملت‌هاي مسلمان را كه از اين جسارت بزرگ به خشم آمده و جريحه‌دار مي‌شوند از مسائل و تحولات دنياي اسلام و خاورميانه غافل سازد.
[7]
همه بايد بدانيم كه حادثه‌ي اخير ربطي به كليسا و مسيحيت ندارد و حركات عروسكي چند كشيش ابله و مزدور را نبايد به پاي مسيحيان و مردان ديني آنان نوشت. ما مسلمانان هرگز به عمل مشابهي در مورد مقدسات اديان ديگر دست نخواهيم زد. نزاع ميان مسلمان و مسيحي در سطح عمومي، خواسته‌ي دشمنان و طراحان اين نمايش ديوانه‌وار است و درس قرآن به ما، در نقطه‌ي مقابل آن قرار دارد.[8]


http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif مطالبه مجازات اهانت كنندگان از سران امريكا
طرف مطالبه‌ي همه‌ي مسلمانان، امروز دولت آمريكا و سياست‌مداران آنند. آنها اگر در ادعاي دخالت نداشتن خود صادقند بايد عوامل اصلي اين جنايت بزرگ و بازيگران ميداني آن را كه دل يك و نيم ميليارد مسلمان را به درد آورده‌اند، به گونه‌ئي شايسته به مجازات برسانند.
[9]
ما اصرار نداريم اثبات جرم براى كسانى يا مسئولانى و دست‌اندركارانى بكنيم، امّا رفتار و شيوه‌ى سردمداران استكبار، سياستمداران امريكا و برخى كشورهاى اروپايى، موجب شده است كه انگشت اتّهام از سوى ملّتها به سمت آنها دراز بشود. بايد خودشان را تبرئه كنند. بايد ثابت كنند كه در اين جرم بزرگ شركت ندارند. اثبات هم با اين نميشود كه به زبان چيزى بگويند، بايد عملاً اين را اثبات كنند، بايد جلوى اين تجاوزها را بگيرند؛ البتّه نخواهند گرفت. [10] متهم اول در اين جنايت، صهيونيسم و دولت امريكا است. سياستمداران امريكا اگر در ادعاي دخالت نداشتن خود صادقند، بايد عاملان اين جنايت شنيع و پشتيبانان مالي آن را كه دل ملت‌هاي مسلمان را به درد آورده‌اند، به مجازات متناسب با اين جرم بزرگ برسانند. [11]
[1] بيانات در سالروز ميلاد پيامبر اعظم صلي الله علي و اله وسلم-22/12/86
[2] بيانات در آغاز اجلاس سران كنفرانس اسلامي-18/9/1376
[3] بيانات بمناسبت ميلاد پيامبر و هفته وحدت 27/1/85
[4] پيام حج-8/10/85
[5] پيام در پي حادثه قرآن‌سوزي-22/6/89
[6] پيام در پي اهانت به ساحت پيامبر اعظم صلي‌الله عليه و آله و سلم-23/6/91
[7] پيام در پي حادثه قرآن‌سوزي-22/6/89
[8] پيام در پي حادثه قرآن‌سوزي-22/6/89
[9] پيام در پي حادثه قرآن‌سوزي-22/6/89
[10] بيانات در دانشگاه علوم دريايي نوشهر-26/6/91
[11] پيام در پي اهانت به ساحت پيامبر اعظم صلي‌الله عليه و آله و سلم-23/6/91
 تعداد بازديد:1278 آخرين تغييرات:91/07/10
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر