چهارشنبه 5 تير 1398 - 22 شوال 1440 - 26 ژوئن 2019
صفحه اصلي/فرمايشات امام و رهبري (ره)


 
 


 


 


 
خروجي RSS

رهبر معظم انقلاب :هدف کلیدی ملت ایران پیشرفت بر مبنای منطق اسلام است/ پیشرفت کشور را تسریع کنیم

رهبر معظم انقلاب :هدف کليدي ملت ايران پيشرفت بر مبناي منطق اسلام است/ پيشرفت کشور را تسريع کنيم

تهران - حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب در اجتماع پرشور مردم استان خراسان شمالي در شهر بجنورد ، هدف کليدي ملت ايران را پيشرفت بر مبناي منطق اسلام دانستند و فرمودند : در منطق اسلام ، پيشرفت در علم ، اخلاق ، عدالت، رفاه عمومي ، اقتصاد ، عزت و اعتبار بين المللي و استقلال سياسي و عبوديت و تقرب به خداوندمورد تاکيد قرار گرفته است.

 
 
حضرت آيت الله خامنه اي ظهر امروز چهارشنبه در جمع پرشور مردم استان خراسان شمالي در ورزشگاه تختي شهرستان بجنورد، با يادآوري تحريم هاي اعمال شده عليه ملت ايران، خاطرنشان کردند: امروز دشمنان در راديوها و هم زمان برخي در داخل کشور با آنها مساله تحريم را بزرگ مي کنند. تحريم مال امروز و ديروز نيست. ازاوايل انقلاب تحريم بوده و آن را تشديد کردند که اثر نکرد بار ديگر آن را تشديد کردند اما اينها هم اثر نخواهد داشت.

ايشان با اشاره به دلايلي که دشمنان جمهوري اسلامي ايران براي اعمال تحريم ها عليه ملت ايران اعمال کرده اند، افزودند: دشمنان ما چه دولت آمريکا و برخي دولتهاي اروپايي تحريم را به انرژي هسته اي مرتبط کرده اند در حالي که دروغ مي گويند.

حضرت آيت الله خامنه اي با يادآوري تحريم هاي اعمال شده از ابتداي انقلاب اسلامي، افزودند: در آن روزهاي بعد از انقلاب اسلامي وقتي تحريم را عليه ملت ايران اعمال کردند صحبت از موضوع انرژي هسته اي نبود؛ آنچه که آنها را از ملت ايران عصباني مي کند سرافرازي و گردنکشي ملت ايران است.

ايشان همچنين خطه خراسان شمالي را از مناطق مهم و حساس کشور ياد کردند و اظهار داشتند: منطقه خراسان شمالي با طبيعت زيبا، منابع طبيعي غني و عمق و غناي فرهنگي کاملا برجسته و ممتاز از جهت موقعيت جعرافيايي و طبيعي و همچنين خصوصيات مردمي، انساني و فرهنگ ها و خلقيات و رفتار، منطقه مهم و حساسي است.

به گزارش ايرنا، ايشان اظهار داشتند: از صميم قلب خدا را سپاس عرض مي کنم که ديدار با شما مردم عزيز استان خراسان شمالي که شهر و استان شما به باب الرضا معروف است در روز زيارتي مخصوص امام رضا(ع) اتفاق افتاد؛ اگر چه ما امروز توفيق نداريم که از نزديک در حرم مطهر امام هشتم(ع) باشيم اما از اين منطقه که متعلق به آن حضرت است عرض سلام مي کنيم.

ايشان منطقه خراسان شمالي را از مناطق مهم کشور برشمردند و افزودند: خراسان شمالي هم از جهت موقعيت جعرافيايي و طبيعي و هم از جهت خصوصيات مردمي، انساني، فرهنگها، خلقيات و رفتار منطقه مهمي است. اين خصوصيات را از ديرباز در مردم اين منطقه مهم و حساس شناخته ايم.

رهبر فرزانه انقلاب، استان خراسان شمالي را منطقه اي با طبيعت زيبا، منابع طبيعي غني و عمق و غناي فرهنگي کاملا برجسته و ممتاز و با منابع طبيعي متنوع و استعداد فراوان کشاورزي و دامي و ساير فعاليت هاي مربوط به منطقه و طبيعت و جاذبه هاي گردشگري توصيف کردند و افزودند: متاسفانه اي جاذبه هاي گردشگري اين منطقه ناشناخته مانده و بسياري از مردم کشور هنوز جاذبه هاي گردشگري اين منطقه را به درستي نمي شناسند.

حضرت آيت الله خامنه اي ، عبور ساليانه ميليونها مردم مسافر مشتاق بارگاه علي بن الموسي الرضا(ع) از اين منطقه را يکي از برترين خصوصيات اين منطقه برشمردند و خاطرنشان کردند: با توجه به اين خصوصيات جغرافيايي و منطقه اي، استان خراسان شمالي داراي موقعيت حساسي است.

ايشان شور و نشاط و سرزندگي را از خصوصيات مردم منطقه خراسان شمالي برشمردند و افزودند: مردم اين منطقه را از ديرباز با شور و نشاط و سرزندگي در همه ميدانها شناخته ايم. در همه عرصه هايي که حضور مردم در آن عرصه ها آشکار است، مردم استان خراسان شمالي را با سرزندگي و نشاط و آماده به کار شناخته ايم.
 
تعداد بازديد:1393 آخرين تغييرات:91/07/19
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر