چهارشنبه 1 اسفند 1397 - 15 جمادي الثاني 1440 - 20 فوريه 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

انتقال آب از عمان تا سیستان در سایه همکاری محقق می‌شود

استاندار سيستان ‌و بلوچستان:

انتقال آب از عمان تا سيستان در سايه همکاري محقق مي‌شود

خبرگزاري فارس: استاندار سيستان و بلوچستان گفت: طرح انتقال آب از درياي عمان تا سيستان، در سايه همدلي و همکاري و اصرار ما قابل تحقق است.


  

به گزارش خبرگزاري فارس از سراوان، حاتم نارويي پيش از ظهر امروز در جمع مردم، معتمدان و ريش سفيدان شهرستان سراوان اظهار داشت: جمهوري اسلامي کارهاي زيادي در منطقه انجام داده است، ولي استان ما به دليل وسعت زياد و جمعيت کثير، نياز به خدمات بيشتري هم دارد.
 
وي افزود: ما بايد از آب‌هاي زيرزميني مرزي استفاده کنيم، آب‌هاي زيرزميني ما قصه گاز ايران و قطر است و بايد استفاده شود اگر استفاده نکنيم، ديگران استفاده خواهند کرد. درست است که پاکستان همسايه، دوست و برادر مسلمان ماست، اما در مجموع بايد کشاورزي در منطقه احيا شود.

استاندار سيستان و بلوچستان يادآور شد: ما 1000 روستا را با تانکر آبرساني مي‌کنيم و بايد اين مشکل هرچه سريع‌تر شود تا مردم در زمينه آب دچار نگراني نشوند، لذا ضرورت توجه به مسئله آب اهميت آن را دوچندان مي‌کند.

نارويي در ادامه به طرح انتقال آب از عمان تا سيستان اشاره کرد و گفت: اين طرح با همکاري همه قابل اجراست، مطمئن هستم که که اين طرح با اصرار ما و همه شما قابل تحقق خواهد بود و همه بايد با هم با تمام توان کاري در موفقيت و اجراي شدن اين طرح، کوشش کنيم.

وي با يادآوري خط مشي روز اول کاري خود افزود: بنده در همان روز اول ورود به استان هدف و اولويت خود را به سه امر مهم، وحدت، خدمت و امنيت اختصاص دادم و گفتم که ما همه پنج انگشتيم و در پنجه روزگار با همين مشت خود به دهان آمريکا و اسرائيل مي‌زنيم.

استاندار سيستان و بلوچستان به فرصت مرز و بازارچه‌هاي مرزي اشاره کرد و در مورد ضرورت رسيدگي در شناسايي ظرفيت‌هاي ايجاد بازارچه مرزي در سروان خطاب به فرماندار سراوان اظهار داشت: بايد از همين امروز مناطقي را که براي ايجاد بازارچه مرزي مناسب است، تشخيص و بررسي، مکان‌يابي و اعلام کنيد البته توصيه و هدف ما صادرات است و بازارچه بدون نظارت را قبول ندارم.

گفتني است؛ صبح امروز استاندار سيستان و بلوچستان در راستاي ادامه سفرهاي منطقه‌اي خود وارد شهرستان سراوان شد.

حاتم نارويي در بدو ورود با حضور در مسجد جامع حضرت علي‌بن‌ابيطالب (ع) اين شهر به مقام پنج شهيد گمنام اداي احترام و از مراحل سخت بخش‌هاي اين مسجد بازديد کرد. 
تعداد بازديد:1076 آخرين تغييرات:91/08/08
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر