چهارشنبه 28 آذر 1397 - 11 ربيع الثاني 1440 - 19 دسامبر 2018
صفحه اصلي/پزشكي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

محقق ایرانی پانسمان بیولوژیک زخم با استفاده از گیاهان دارویی تولید کرد

محقق ايراني پانسمان بيولوژيک زخم با استفاده از گياهان دارويي توليد کرد

تهران- محقق ايراني موفق شد با استفاده از عصاره پنج گياه دارويي کشور و آغشته کردن آن با پدهاي بهداشتي، پانسمان بيولوژيک براي زخم توليد کند که علاوه بر تسريع در روند بهبودي زخم ، آن را ضدعفوني نيز مي کند.

 

 
ˈمهديه حسينيˈ محقق ايراني روز يکشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمي ايرنا اظهار داشت: با استفاده از عصاره فرآوري شده ازپنج گياه دارويي بومي ايران اين پانسمان تهيه شده است . اين پانسمان بيولوژيک باعث تسريع در روند بهبودي زخم ، اتساع دهندگي عروق و پيشگيري از عفونت مي شود.

اين کارشناس ارشد گياهان دارويي در مورد نحوه آزمايش اين پانسمان دارويي گفت: در يک آزمايش 30موش نر به سه گروه ده تايي تقسيم بندي شدند و روي يک گروه اين عصاره و روي دو گروه ديگر داروهاي رايج درمان زخم آزمايش شد.

وي افزود : موش هايي که عصاره اين گياهان دارويي را دريافت کردند به جاي 37 روز در مدت زمان 27 روز درمان شدند که کاهش 10 روزه در درمان زخم بسيار شگفت انگيز بود .

اين محقق گفت: با استفاده از اين پانسمان بدون ايجاد عفونت ، زخم بسته شد. همچنين در حالت عادي پرستاران از سرم هاي شست و شو استفاده مي کنند اما با استفاده از اين روش از خود گياهان استخراج شده براي ضدعفوني کردن زخم استفاده مي شود چراکه اين عصاره خود داراي آنتي اکسيدان و آنتي بيوتيک است

حسيني خاطرنشان کرد: در حال حاضر اين محصول ثبت اختراع شده ولي هنوز به توليد انبوه نرسيده است.

اين محقق به مدت سه سال روي استخراج اين گياهان دارويي مطالعه کرده است و آخرين فاز تحقيقاتي و توليد نهايي اين پانسمان در انستيتو پاستور تهران انجام شده است.
 
تعداد بازديد:1815 آخرين تغييرات:91/08/09
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر