سه شنبه 17 تير 1399 - 15 ذي القعده 1441 - 7 ژولاي 2020
صفحه اصلي/فرمايشات امام و رهبري (ره)


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

خودداری سران قوا از کشاندن اختلافات بین مردم/ تحریک احساسات مردم درجهت ایجاد اختلاف خیانت به کشور است

رهبر معظم انقلاب در ديدار پرشور دانشجويان و دانش آموزان تاکيد کردند

خودداري سران قوا از کشاندن اختلافات بين مردم/ تحريک احساسات مردم درجهت ايجاد اختلاف خيانت به کشور است

خبرگزاري فارس: حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي تاکيد فرمودند: از امروز تا روز انتخابات هرکسي احساسات مردم را در جهت ايجاد اختلاف به کار گيرد، قطعاً به کشور خيانت کرده است.
 

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز (چهارشنبه) در ديدار هزاران نفر از دانش آموزان و دانشجويان، در سخنان مهمي با تبيين مراحل مختلف مبارزه کلان و شصت ساله ملت ايران با دولت مستکبر آمريکا و شکست هاي سلسله وار و تنزل جايگاه سياسي، اقتصادي، نظامي و اصول فکري آمريکا در مقابل پيشرفتهاي شگرف مادي و معنوي نظام اسلامي، درس هاي بزرگ اين مبارزه ادامه دار را حفظ ايستادگي و‌ بصيرت، ‌توکل بر خدا، کار و تلاش بي وقفه، و وحدت ميان مسئولان دانستند و تأکيد کردند: مسئولان بويژه سران سه قوه بايد با وظيفه شناسي و درک شرايط حساس کنوني، از هرگونه کشاندن اختلافها به ميان مردم خودداري کنند و بدانند از امروز تا روز انتخابات، هر کسي که بخواهد از احساسات مردم در جهت اختلافات استفاده کند، قطعاً به کشور خيانت کرده است.

رهبر معظم انقلاب اسلامي در اين ديدار که در آستانه سيزده آبان، «روز دانش آموز و روز ملي مبارزه با استکبار جهاني» برگزار شد، ضمن تبريک سالروز ميلاد حضرت امام هادي(ع) و همچنين عيد سعيد غدير خم، سه حادثه تاريخي روز سيزدهم آبان را مظهر ايستادگي و چهره مصمم ملت ايران براي رسيدن به هدفهاي والا خواندند و افزودند: در هر يک از حوادث تاريخي اين روز يعني تبعيد امام خميني(ره) در سال 1343، کشتار دانش آموزان بوسيله مزدوران رژيم پهلوي در سال 1357، و تسخير لانه جاسوسي در سال 1358، يک طرف قضايا، ملت ايران و امام بزرگوار هستند و در طرف ديگر دولت مستکبر آمريکا قرار دارد و اين، نشان دهنده وجود مبارزه ميان ملت ايران و دولت آمريکا است.

حضرت آيت الله خامنه اي، فهم صحيح از زمان آغاز مبارزه و مراحل مختلف آن و همچنين نتيجه مبارزه را مهم ارزيابي و خاطر نشان کردند: اين مبارزه از سال 1332 و از زمان کودتاي آمريکايي 28 مرداد آغاز شد.

ايشان با اشاره به نقش مستقيم آمريکا در راه اندازي کودتاي 28 مرداد و سرنگوني دولت مصدق، افزودند: آمريکاييها در اين ماجرا، براي منافع استکباري خود دولت مصدق را که با آنها خصومتي نداشت و حتي به آنها اعتماد کرده بود، در طرحي مشترک با انگليسي ها سرنگون و رژيم محمدرضا پهلوي را بر کشور مسلط کردند.

رهبر معظم انقلاب اسلامي حادثه قيام 15 خرداد سال 1342 را نتيجه ده سال فشار و اختناق حکومت مورد حمايت آمريکا دانستند و افزودند: در نهايت، آمريکايي ها وارد ماجرا شدند و حکومت با هدايت آنها، امام خميني(ره) را در سال 1343 تبعيد کرد و به ظاهر توانست ملت ايران را مغلوب کند اما اين غلبه واقعي نبود.

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به اختناق کم سابقه حاکم بر کشور از سال 1343 به بعد و يکه تازي آمريکا در غارت و چپاول ثروت ملت ايران، تأکيد کردند: سرانجام حرکت عظيم ملت ايران به رهبري امام خميني(ره) آغاز شد و ملت ايران توانست با ايستادگي و فداکاري و گذشت از جان، ‌انقلاب اسلامي را در سال 1357 به پيروزي برساند و حکومت متکي به آمريکا را سرنگون کند.

ايشان تشکيل نظام اسلامي بعد از 25 سال مبارزه را، پيروزي ملت ايران در مرحله اول مبارزه با آمريکا خواندند و افزودند: آمريکاييها از همان ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي، شروع به معارضه و اخلال در کارها کردند که مرکز همه اين توطئه ها، سفارت سابق آمريکا در تهران يا همان لانه جاسوسي بود.

رهبر معظم انقلاب اسلامي اقدام دانشجويان بعنوان زبده ترين قشر مبارز ملت ايران، در تسخير لانه جاسوسي در سيزدهم آبان سال 1358 را شکستي ديگر براي آمريکا ارزيابي و خاطر نشان کردند: سلسله شکست هاي آمريکا از آن زمان تا به امروز همچنان ادامه پيدا کرده است.

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به تلاشها و توطئه هاي گوناگون آمريکا در 34 سال گذشته، براي جبران شکست بزرگ خود در سال 1357، تأکيد کردند: علت اين توطئه هاي ادامه دار، اين است که شکست آمريکا در سال 1357،‌ فقط شکست از ملت ايران نبود بلکه شکست آمريکا در منطقه بود و آنچه امروز در شمال آفريقا و منطقه بزرگ عربي در جريان است و همچنين نفرت روزافزون ملتها از آمريکا، نتيجه همان شکست است.

ايشان بعد از تبيين مراحل مختلف مبارزه ملت ايران با دولت استکباري آمريکا، به موضوع نتيجه اين مبارزه اشاره کردند و افزودند: اينکه در اين مبارزه شصت ساله چه کسي پيروز ميدان بود بسيار مهم است زيرا اگر يک ملت با ايمان و مصمم و متوکل بر خداوند پيروز اين مبارزه باشد قطعاً براي همه ملتها اصل و الگو خواهد بود و فلسفه جديدي براي تاريخ مبتني بر اصول اسلامي بوجود خواهد آورد.

رهبر معظم انقلاب اسلامي، ملت ايران را پيروز ميدان مبارزه با دولت آمريکا خواندند و به بيان دلايل اين پيروزي پرداختند.

حضرت آيت الله خامنه اي در بيان دلايل پيروزي ملت ايران در مبارزه با دولت مستکبر آمريکا، به موقعيت و جايگاه نظام اسلامي اشاره کردند و افزودند: اولين دليل اين است که انقلاب اسلامي ايران در اين 34 سال، نه تنها از بين نرفت بلکه قوي تر، مستحکم تر، با عظمت تر و پُر فروغ تر شده است.

ايشان تأکيد کردند: از جمله نشانه هاي استحکام و قوت نظام اسلامي و زنده بودن انقلاب،‌ نسل جواني است که حوادث انقلاب، دوران دفاع مقدس و امام بزرگوار را نديده است اما با همان انگيزه و عزم و ايمان نسل جواني که انقلاب را بوجود آورد، در صحنه هاي مختلف کار و تلاش و علم و فناوري حضور دارد.

رهبر معظم انقلاب اسلامي عظمت روزافزون ملت ايران و شخصيت حضرت امام خميني(ره) در ميان ملتها و شناخته شدن ملت ايران در دنيا بعنوان ملتي پولادين، مقاوم و بصير را از ديگر نشانه هاي استحکام نظام اسلامي خواندند و خاطر نشان کردند: از ديگر نشانه ها، پيشرفتهاي علمي و سازندگي، بصيرت همگاني و رشد آگاهي و تأثير گذاري و ديدگاههاي نو ملت ايران در مسائل منطقه و دنيا است.

حضرت آيت الله خامنه اي پيشرفتهاي معنوي در کنار پيشرفتهاي مادي را از ديگر نشانه هاي زنده بودن انقلاب اسلامي برشمردند و با اشاره به حضور گسترده مردم بويژه جوانان در عرصه هاي معنوي، همچون دعاي عرفه، مراسم اعتکاف، شبهاي قدر و عزاداريهاي ماه محرم افزودند: شکل گيري يکي از بهترين مردم سالاري ها در ايران و مشارکتهاي عمومي در انتخابات ها از ديگر نشانه هاي پيشرفت همه جانبه ملت ايران در 34 سال گذشته است.

ايشان تاکيد کردند: اين، همان انقلابي است که آمريکاييها وعده شکست و نابودي چند ماهه آن را مي دادند اما اکنون داراي چنين جايگاه ممتازي در منطقه و جهان است.

رهبر معظم انقلاب اسلامي سپس به بيان دلايل اثبات کننده پيروزي ملت ايران،‌ با نگاه به جايگاه آمريکا پرداختند و تأکيد کردند: هيچ کسي شک ندارد که آمريکا در سي سال گذشته بيش از سي رتبه از نظر اقتدار و وجاهت جهاني سقوط کرده است و حتي خود آمريکاييها نيز به اين واقعيت، اقرار مي کنند.

حضرت آيت الله خامنه اي با تأکيد بر اين که امروز هيچ دولتي به اندازه آمريکا، در جهان منفور نيست افزودند: اگر دولتهاي منطقه و دولتهاي کشورهاي ديگر جرأت کنند و يک روز بعنوان روز نفرت از آمريکا تعيين شود،‌ بزرگترين راهپيمايي تاريخ در دنيا برگزار خواهد شد.

ايشان با تأکيد بر اين که علاوه بر از بين رفتن وجهه آمريکا، اصول و ارزشهاي آمريکا نيز سقوط کرده است، گفتند: يکي از ارزشهاي مورد ادعاي دولت آمريکا، مبارزه با تروريسم است اما اين اصل اکنون بجايي رسيده است که دولت آمريکا با تروريست ها هم پيمان مي شود و حتي گروه تروريستي منافقين را مورد حمايت خود قرار مي دهد و از ليست به اصطلاح سياه خارج مي کند.

رهبر معظم انقلاب اسلامي با اشاره به ادعاي حمايت از دمکراسي، افزودند: با وجود اين ادعا حمايت همه جانبه دولت آمريکا از مستبدترين و ديکتاتور ترين حکام منطقه و دنيا بر کسي پوشيده نيست.

حضرت آيت الله خامنه اي خاطر نشان کردند: يکي ديگر از اصول مورد ادعاي آنها، حمايت از حقوق بشر است در حاليکه بدترين اقدامات ضد حقوق بشري با حمايت آمريکا انجام مي‌شود و صهيونيستهايي که شصت سال به طور علني، حقوق ملت مظلوم فلسطين را پايمال کرده اند، مورد حمايت کامل دولت آمريکا هستند.

ايشان، مقابله دولت آمريکا با حرکتهاي آزادي خواهانه،‌ اصلاح طلبانه و انقلابي ملتها را مغاير با ادعاي حمايت از ملتها خواندند و خاطر نشان کردند: آمريکا ادعا مي‌کند ثروتمندترين ملت و دولت دنيا است اما زمامداران آمريکا، وضعيت ملت اين کشورِ داراي منابع گسترده طبيعي و انساني را به جايي رسانده اند که امروز مقروض ترين ملت دنيا، ملت آمريکا است.

رهبر معظم انقلاب اسلامي تعداد بالاي زندانيان آمريکا در مقايسه با جمعيت اين کشور و رتبه اول در دنيا را بر خلاف ادعاي طرفداري از آزادي دانستند و افزودند: يکي ديگر از ادعاهاي دولت آمريکا، سرافرازي ملت اين کشور است در حاليکه ملتِ خود را به ذلت کشانده اند و با گمراه کردن آنان اجازه نمي دهند از حقايق مطلع شوند.

حضرت آيت الله خامنه اي تأکيد کردند: جنبش 99 درصدي در آمريکا در شرايطي شکل گرفته است که مردم آمريکا از بسياري از حقايق مطلع نيستند و اگر دولت آمريکا اجازه اطلاع از حقايق را بدهد، اين جنبش قطعاً بسيار فراگيرتر خواهد شد.

ايشان يکي ديگر از پَسرفت‌هاي دولت آمريکا از ارزشها و اصول مورد ادعاي خود را، تسليم محض بودن در برابر صهيونيست ها دانستند و افزودند: چه ننگي از اين بالاتر که نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري آمريکا،‌ در مناظره هاي خود براي اثبات ارادت به صهيونيست ها، با يکديگر مسابقه مي گذارند و دولتهاي آمريکا عملاً ملت خود را اسير صهيونيست ها کرده اند.

رهبر معظم انقلاب اسلامي نتيجه اين سقوط ها را کاهش روزافزون نفوذ و قدرت آمريکا و شکست هاي پي در پي در جنگ ها و حوادث مهم منطقه خواندند و تأکيد کردند: تمام اين واقعيات نشانگر اين است که دولت مستکبر، متکبر و خودبزرگ‌بين آمريکا در اين مبارزه طولاني، در برابر ملتِ مصمم، سرافراز و مقتدر ايران شکست خورده است.

حضرت آيت الله خامنه اي، درک دلايل اين پيروزي در 34 سال گذشته و حفظ لوازم آن در ادامه مبارزه را بسيار با اهميت ارزيابي و تأکيد کردند: هنگامي که يک ملت مصمم و با عزم و اراده، در مقابل حريفي که نسبت به او توانايي هاي ظاهري علمي، رسانه اي و مالي کمتري دارد، مقاومت و به خدا توکل مي کند و از جان و مال و آبرو نيز دريغ نمي کند قطعاً در سخت ترين و بزرگ ترين مبارزه ها پيروز خواهد شد.

ايشان چالش ملت ايران با آمريکا را ادامه دار و در عين حال موجب آبديده تر شدن ملت دانستند و افزودند: در اين چالش، همواره بايد مراقب طرف مقابل بود و لحظه اي از او غفلت نکرد زيرا اگر دچار راحت طلبي و غفلت شويم شکست مي‌خوريم.

رهبر معظم انقلاب اسلامي يکي از ضروريات اين مبارزه بزرگ را ايستادگي و توکل بر خدا برشمردند و خاطرنشان فرمودند: از جمله لوازم اين مبارزه، تلاش و حرکت همه جانبه براي پيشرفت کشور در عرصه هاي علمي، سازندگي، اداري و تجاري است که زمينه ساز شکوفايي و پيروزي مي شود.

حضرت آيت الله خامنه اي اتحاد و وحدت را نيز بسيار مهم خواندند و تأکيد کردند: يکي از موارد مضرّ، اختلاف ميان مسئولان و بدتر از آن کشاندن اختلاف به ميان مردم است.

ايشان افزودند: من به مسئولان و رؤساي قوا هشدار مي‌دهم مراقب باشند و اختلافات را به ميان مردم نکشانند.

حضرت آيت الله خامنه اي با تأکيد بر اينکه رهبري از رؤساي قوا حمايت کرده و حمايت خواهد کرد، خاطرنشان کردند: نامه نگاريهاي اخير و مطالب آن به هيچ وجه موضوع مهمي نيست اما اين اختلاف نظرها نبايد به ميان مردم کشانده و دست مايه اي براي جنجال و هياهوي رسانه هاي بيگانه و دشمنان شود.

ايشان تأکيد کردند: همه بايد متوجه مسئوليت خود و شرايط حساس کنوني باشند.

رهبر معظم انقلاب اسلامي با اشاره به عصبانيت دشمن از حوادث منطقه و پيشرفتهاي علمي و تأثيرگذاري ملت ايران افزودند: يکي از روشهاي موذيانه و موريانه وار دشمن در اين شرايط، ايجاد اختلاف از راههاي نفوذ است که همه بايد مراقب باشند و اختلاف ها را به حداقل برسانند.

حضرت آيت الله خامنه اي خاطرنشان کردند: اختلاف نظر طبيعي است اما اين اختلاف نظر نبايد به اختلاف در عمل و گريبانگيري و مچ گيري در مقابل مردم، تبديل شود.

ايشان تأکيد کردند: از امروز تا روز انتخابات، هرکسي که بخواهد اختلاف ها را به ميان مردم بکشاند و از احساسات آنها در جهت اختلافات استفاده کند،‌ قطعاً به کشور خيانت کرده است.

رهبر معظم انقلاب اسلامي، مسئولان کشور را زحمتکش و دلسوز خواندند و خاطرنشان کردند: مسئولان بدنبال کار و تلاش هستند که برخي اوقات غفلت هايي هم انجام مي گيرد اما اميدوارم خداوند بر اساس نيت هايي که بدنبال خدمت به مردم هستند، ملت ايران را در همه ميدانها موافق کند که قطعاً هم اينگونه خواهد بود.

حضرت آيت الله خامنه اي در بخش ديگري از بيانات‌شان غدير خم را حادثه اي اصولي خواندند که نشان دهنده توجه اسلام به امامت و ولايت بعنوان مهمترين رکن تشکيل نظام اسلامي است.

ايشان تأکيد کردند: اگر مضمون واقعي حادثه غدير، بدرستي تبيين شود، اين موضوع مي تواند وحدت آفرين باشد.تعداد بازديد:1393 آخرين تغييرات:91/08/11
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر