جمعه 23 آذر 1397 - 6 ربيع الثاني 1440 - 14 دسامبر 2018
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

حاج‌منصور از اتهام تهدید به قتل مشایی تبرئه شد

حاج‌منصور از اتهام تهديد به قتل مشايي تبرئه شد

خبرگزاري فارس: دادگاه انقلاب تهران حاج‌منصور را از اتهام تهديد به قتل اسفنديار رحيم‌ مشايي تبرئه کرد و براي سعيد حداديان به اتهام توهين به مقامات دولتي جريمه نقدي در نظر گرفت.


 

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، در پي سخنراني ‌منصور ارضي و ‌سعيد حداديان درباره رئيس جمهور و رئيس دفتر وي در ماه رمضان سال گذشته، معاونت حقوقي دولت و وکيل شخصي اسفنديار رحيم‌مشايي از اين دو مداح شکايت کردند.
 
انتشار فايل صوتي سخنان مداحان واکنش‌هاي گسترده و متفاوتي را در پي داشت؛ از اعتراض به ادبيات آنان تا مشکوک و  سياسي خواندن پخش سخنراني‌ها 8 ماه بعد و در آستانه خانه‌نشيني 11 روزه رئيس جمهور.
 
شکايت از حاج‌منصور بر اساس ماده 669 قانون مجازات اسلامي به اتهام توهين و افترا و تحريک به قتل رئيس دفتر رئيس جمهور و شکايت از حاج‌سعيد بر اساس ماده 608 همين قانون و به اتهام توهين به مقامات دولتي صورت گرفت.
 
شعبه 9 دادسراي فرهنگ و رسانه، پرونده مداحان را با صدور قرار مجرميت و کيفرخواستي 30 صفحه‌اي براي آنها را به دادگاه ارجاع داد اما جلسه اول محاکمه به دليل فوت عموي وکيل مشايي برگزار نشد.
 
دومين جلسه دادگاه نيز با وجود حضور وکلاي طرفين دعوا، به دليل نقص کيفرخواست مربوط به شکايت رئيس جمهور از حداديان به زمان ديگري موکول شد.
 
اما در نهايت، دادگاه مداحان ساعت 10 صبح روز دوشنبه اول آبان با حضور نماينده دادستان در شعبه 26 دادگاه انقلاب برگزار و آخرين اظهارات و دفاعيات نماينده حقوقي دولت و وکلاي طرفين اخذ شد.
 
بر اساس حکمي که قاضي پيرعباسي رئيس شعبه 26 انقلاب هفته گذشته صادر کرده، حاج‌منصور ارضي از اتهام وارده تبرئه شده است.
 
در عين حال سعيد حداديان بر اساس ماده 608 قانون مجازات اسلامي به اتهام توهين به مقامات دولتي به پرداخت 50 هزار تومان جريمه نقدي محکوم شده است.
 
اين رأي که به گفته يک منبع مطلع، مراحل قانوني را طي کرده و آماده ابلاغ است، «بدوي» بوده و حکم صادره ظرف 20 روز قابل تجديدنظرخواهي است.تعداد بازديد:994 آخرين تغييرات:91/08/24
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر