دوشنبه 25 آذر 1398 - 19 ربيع الثاني 1441 - 16 دسامبر 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

خالد مشعل: توقف حملات مشروط به لغو محاصره کامل نوار غزه است

خالد مشعل: توقف حملات مشروط به لغو محاصره کامل نوار غزه است

خبرگزاري فارس: جنبش حماس، پذيرش توافق آتش‌بس با رژيم صهيونيستي را به توقف تمامي اشکال تجاوز و ترور رژيم صهيونيستي و لغو کامل محاصره غزه مشروط کرد.
 
به گزارش خبرگزاري فارس، هيئت جنبش حماس به رياست خالد مشعل رئيس دفتر سياسي اين جنبش که براي ديدار با مقامات مصري و سران برخي کشورهاي ديگر به قاهره سفر کرده است، در ديدار "محمد رأفت شحاته" رئيس سازمان اطلاعات مصر شروط خاصي را براي پذيرش توافق آرام سازي تعيين کرد.
خالد مشعل رئيس دفتر سياسي جنبش حماس گفت که توقف حملات موشکي مشروط به رفع کامل محاصره نوار غزه و عدم اقدام اسرائيل در ترور رهبران فلسطيني است.
جنبش حماس اعلام کرد که تنها در قبال توقف تمامي اشکال تجاوز و ترور رژيم صهيونيستي و لغو کامل محاصره غزه حاضر به توقف موشک باران عليه شهرک هاي صهيونيستي واقع در اطراف نوار غزه است.
منابع مصري همچنين اعلام کردند که در ديدار مشعل و شحاته طرف مصري درخواست هاي جنبش حماس را منطقي و بحق دانست و وعده انتقال آنها به طرف صهيونيستي را داد.
طرف فلسطيني خواستار وجود تضمين هايي از سوي جامعه بين المللي درباره توافق آرام سازي شده بود.
خبرگزاري سما به نقل از منابع آگاه گزارش داد که هيئت حماس، توقف شليک موشک‌ها به سمت اهداف اسرائيلي را به رفع کامل محاصره غزه، توقف عمليات ترور رهبران فلسطيني و هدف قرار دادن فلسطينيان از سوي اسرائيل و نيز بازگشايي همه گذرگاه‌هاي نوار غزه منوط و اعلام کرد که اين موارد شرط موافقت با آتش‌بس و توقف شليک موشک‌ها به سمت اهداف اسرائيلي است.
هيئت حماس همچنين تضمين‌هاي جامعه جهاني براي پايبندي اسرائيل به اين شروط را خواستار شد و طرف مصري نيز قول داد که اين درخواست‌ها را به طرف اسرائيلي ابلاغ کند.
هيئت حماس در اين ديدار همچنين از طرف مصري خواست تا گذرگاه رفح را به طور کامل بازگشايي کند. 
تعداد بازديد:922 آخرين تغييرات:91/08/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر