شنبه 2 تير 1397 - 9 شوال 1439 - 23 ژوئن 2018
صفحه اصلي/پزشكي

مرگ زودهنگام، نوجوانان دچار سستی استخوان را تهدید می‌کند

مرگ زودهنگام، نوجوانان دچار سستي استخوان را تهديد مي‌کند

خبرگزاري فارس: محققان سوئدي بر اساس تحقيقات جديد خود هشدار دادند: پسران نوجوان مبتلا به ضعف و سستي استخوان بيشتر از همنوعان خود در معرض ابتلا به مرگ زودهنگام قرار دارند.


 

 
به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس به نقل از خبرگزاري mena، اين تحقيقات جديد حاکي است: نوجوانان دچار ضعف و سستي استخوان - بيشتر از همنوعان خود که از سلامت و استخوانهاي قوي برخوردار هستند - در معرض ابتلا به مرگ زودهنگام قرار دارند.

محققان دانشگاه کاروليسکاي استکهلم سوئد و ناظر بر اين تحقيقات گفتند: مرداني که در سن نوجواني دچار ضعف استخوان بودند؛ با افزايش خطر مرگ زودهنگام روبه‌رو بودند و اين ضعف استخوان به عنوان يکي از فاکتورهاي مهم افزايش خطر ابتلا به مرگ زودهنگام نظير ساير فاکتورها- مثل فشار خون بالا و چاقي- است.

نتايج بر اين نکته تاکيد دارد که بايد آگاهي نوجوانان دختر و پسر را درباره اهميت برخورداري از استخوانهاي قوي همراه با بي‌توجهي نکردن به کمبود کلسيم و آثار منفي آن در سستي استخوانها بالا برد زيرا در غير اين صورت آثار منفي در مراحل بالاي سن گريبانگير آنها خواهد شد.

اين تحقيقات همچنين بر اهميت تمرينهاي منظم ورزشي براي تقويت استخوانها و عضلات همراه با پيروي از يک رژيم غذايي متعادل حاوي عناصر غذايي سرشار از کلسيم تاکيد کرد.

اين تحقيقات از بيش از يک ميليون سوئدي 16 تا 19 ساله انجام شد و وضعيت آنها به مدت بيش از 24 سال زير نظر قرارگرفت و شرکت کنندگان در آزمايشهاي مربوط به اندازه گيري سطح استحکام و قدرت استخوانها در آغاز تحقيقات شرکت کردند.

نتايج اين تحقيقات نشان داد: 2.3 درصد يعني 26 هزار نفر از مردان جان خود را از دست دادند که 22 درصد علل مرگ و مير زودهنگام آنها به علت خودکشي، 15 درصد به علت ابتلا به سرطان و 8 درصد به علت بيماريهاي قلبي بود. 
تعداد بازديد:941 آخرين تغييرات:91/09/06
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر