پنج شنبه 28 شهريور 1398 - 19 محرم 1441 - 19 سپتامبر 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

سخنراني احمدي نژاد ، محور خبري رسانه ها

سخنراني رئيس جمهوري اسلامي ايران در دانشگاه کلمبيا از جمله محورهاي خبري رسانه هاي جهان در 12ساعت گذشته بود.

 

واحد مرکزي خبر: سخنراني آقاي احمدي نژاد در دانشگاه کلمبيا از آنچنان اهميتي برخوردار بود که شبکه تلويزيوني فرانس 24علاوه بر پخش مستقيم و کامل اين سخنراني ، با ارائه گزارش و تحليل آن را از جهات مختلف مورد ارزيابي قرار داد.

اظهارات نيکلا سارکوزي رئيس جمهور فرانسه درباره کمک به کشورهايي که خواهان دستيابي به انرژي صلح آميز هسته اي هستند، هفتمين روز تظاهرات در برمه ، تظاهرات ضد دولتي در پاکستان و بازداشت چندين تظاهر کننده و برگزاري نخستين نشست سالانه حزب کارگر در دوره نخست وزيري گوردن براون ديگر محورهاي خبري فرانس 24 در چند ساعت گذشته بود .

شبکه تلويزيوني الجزيره  با پخش بخش هايي از سخنان رئيس جمهوري اسلامي ايران در دانشگاه کلمبيا در نيويورک درباره سخنان رئيس جمهوري ايران اعلام کرد ، احمدي نژاد براي مذاکره با امريکا براساس احترام متقابل اعلام آمادگي کرد و نيز اعلام کرد که احمدي نژاد از آمريکا انتقاد و اسرائيل را به نژادپرستي متهم کرد.

اين شبکه همچنين با يک تحليلگر در نيويورک درباره سخنان آقاي احمدي نژاد گفتگو کرد.

شبکه تلويزيوني الجزيره همچنين مهمترين محور خبري خود را تحولات سياسي لبنان و برگزاري انتخابات در پارلمان اين کشور براي انتخاب رئيس جمهوري آينده اختصاص داد.

الجزيره همچنين با پرداختن به تحولات عراق درخواست شيوخ عشاير بغداد براي حمايت دولت از آنها و سخنان برخي رهبران عشاير در الانبار درباره القاعده را منعکس کرد.

الجزيره همچنين تحولات پاکستان را منعکس کرد و با کارشناسي دراين باره گفتگو کرد.

شبکه تلويزيوني يورونيوز بدون اشاره به سخنان ديشب رئيس جمهوري اسلامي ايران در دانشگاه کلمبيا در شهر نيويورک ، تنها تظاهرات مردم امريکا در مقابل اين دانشگاه را بازتاب داد و بارها آن را در بخش هاي خبري خود تکرار کرد.

يورونيوز در خبرهاي شامگاهي و بامدادي خود مهمترين تحولات سياسي و اقتصادي جهان را نيز در صدر اخبار خود قرار داد.

تظاهرات گسترده در پاکستان و رويارويي تظاهرکنندگان با پليس ، نخستين نشست حزب کارگر انگليس در زمان نخست وزيري گوردن براون ، بازداشت پانزده تن از اعضاي اتا در فرانسه و افزايش تلفات انفجار در کوزوو مهمترين محورهاي خبري يورونيوز را تشکيل مي دادند.

تعداد بازديد:1400 آخرين تغييرات:86/07/03
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر