یکشنبه 30 دي 1397 - 14 جمادي الاول 1440 - 20 ژانويه 2019
صفحه اصلي/پزشكي

کارشناس تغذیه :تخم مرغ از عوامل مهم پیشگیری از سرطان سینه است

کارشناس تغذيه :تخم مرغ از عوامل مهم پيشگيري از سرطان سينه است

تهران - کارشناس دفتر بهبود تغذيه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي گفت : ‌خوردن يک عدد تخم مرغ در روز با 18 درصد کاهش احتمال سرطان سينه همراه است به ويژه وقتي که همراه با ميوه و سبزيجات مصرف باشد.

 

 

 
به گزارش روز جمعه روابط عمومي وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکي ،ˈ پريسا ترابي ˈ افزود: به دليل اهميت ماده کولين در ساختمان بدن، عدم مصرف آن در گروه هاي خاص به ويژه زنان باردار و شيرده مي تواند آثار سوء قابل توجهي داشته باشد ،زيرا اين ماده در به هم پيوستگي ساختماني غشاي سلول ها نقش دارد.

وي تصريح کرد: تخم مرغ پس از جگر گاو دومين منبع مهم و غني از کولين است که به خصوص بايد در زنان باردار و شيرده به مصرف برسد.

ترابي با اشاره به اين که دو عدد تخم مرغ با تامين حداقل 250 ميلي گرم کولين حدود 50 درصد نياز روزانه يک زن باردار و شيرده را تامين مي کند، تصريح کرد: کولين نقش بسيار مهمي در تکامل مغز جنين دارد و اين ماده مناطقي از مغز را که مسوول برقراري حافظه هستند تحت تاثير قرار داده و توانايي يادگيري در دوران زندگي را تقويت مي کند.

اين کارشناس تغذيه ادامه داد: دريافت کولين توسط جنين از مادر نه تنها باعث رشد و تکامل مناسب مغزي او شده ، بلکه باعث مي شود خون مادر در حد متعادل حفظ شود 
تعداد بازديد:3074 آخرين تغييرات:91/09/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر