دوشنبه 30 مهر 1397 - 12 صفر 1440 - 22 اكتبر 2018
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

چابهار یکی از قطب‌های توسعه اکوتوریسم کشور است

در جمع آژانس‌داران بزرگ کشور مطرح شد

چابهار يکي از قطب‌هاي توسعه اکوتوريسم کشور است

خبرگزاري فارس: مديرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در جمع آژانس‌داران بزرگ کشور مطرح کرد: چابهار از زيباترين مقاصد گردشگري و يکي از قطب‌هاي توسعه اکوتوريسم کشور است.


 

به گزارش خبرگزاري فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان منطقه آزاد تجاري – صنعتي چابهار، شهباز يزداني در حاشيه بازديد آژانس‌داران (دفاتر خدمات مسافرتي) از منطقه آزاد چابهار از تسريع و بهبود روند جذب گردشگران داخلي و خارجي براي شناسايي اين منطقه بکر خبر داد.

وي ضمن برشمردن موقعيت‌هاي ممتاز و منحصر به‌فرد چابهار اظهار داشت: منطقه آزاد چابهار در ابتدا به عنوان منطقه آزاد تجاري - صنعتي فعاليت خود را آغاز کرد و تنها با رسالت ترانزيت کالا، تجارت منطقه‌اي و مبدل شدن به يک بارانداز کالا تعريف شده بود.

مديرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار افزود: آن زمان اصلاً حرفي از گردشگري در ميان نبود اما سفرهاي تجاري به اين منطقه باعث تغيير نگاه ترانزيتي و تمايل به صنعت گردشگري که موجب توجه به ديگر ظرفيت‌هاي بکر اين منطقه و جايگاه آن از نظر جذب گردشگر شد.

يزداني بيان کرد: بندر چابهار از زيباترين مقاصد گردشگري و از قطب‌هاي اکوتوريسم در کشور محسوب مي‌شود اين منطقه ميزبان جاذبه‌اي بي‌نظيري همچون کوه‌هاي مريخي، گل‌افشان، تمساح پوزه کوتاه و غيره مي‌باشد.

وي گفت: با وجود برنامه‌ها و طرح‌هاي متعدد گردشگري براي چابهار و تمايل کنوني مردم و مسئولان براي تبديل کردن اين منطقه به پايلوت گردشگري سلامت، ورزش‌هاي دريايي و طبيعت‌گردي، اين اتفاق هنوز روي نداده و اين شما کارشناسان و دست اندرکاران اين بخش هستيد که اين وظيفه خطير را بايد برعهده بگيريد و با قرار دادن چابهار در فهرست مقاصد تورهاي گردشگران داخلي و خارجي به روند شناسايي اين منطقه مي‌توانيد مؤثر باشيد.

حسن تقي‌زاده انصاري مديرعامل هلدينگ گردشگري مارکوپولو نيز در اين نشست ضمن قدرداني از تلاش‌هاي مديرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار براي ايجاد منطقه گردشگري مهمانوازي گفت: وي از ارکان حوزه گردشگري بوده و در مقايسه با سال‌هاي گذشته امسال روند جذب گردشگر در چابهار شتاب گرفته است و اميد است با حمايت سازمان منطقه آزاد بتوانيم جايگاه واقعي چابهار را بهتر بشناسانيم.

اميرحسين جعفري مديرعامل شرکت ايرانگردي مارکوپولو نيز ضمن تشکر از مسئولان سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: ترغيب سفر به چابهار، ايجاد درآمدزايي، برگزاري همايش‌ها و سمينارها و تورهاي جايزه‌اي از جمله اقدامات آتي ما است تا بتوانيم گردشگر را به چابهار علاقه‌مند کنيم و به عنوان بازار هدف در پکيج‌هاي گردشگري فرهنگ سازي کنيم.

در اين سفر که با هدف آشنا سازي با ظرفيت‌هاي چابهار صورت گرفت مسئولان آژانس‌هاي کيان، مارکوپولو، سياره توريستي، بزرگان گشت، پوريان سير، سيره، درناگشت، گاليور، آذرگشت ملکي و اشکوري رشت از جمله آژانس‌هاي مسافرتي حاضر در منطقه آزاد چابهار بودند که از جاذبه‌هاي گردشگري اين منطقه ديدن کردند.تعداد بازديد:1214 آخرين تغييرات:91/10/04
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر