سه شنبه 7 بهمن 1399 - 12 جمادي الثاني 1442 - 26 ژانويه 2021
صفحه اصلي/آرشيو اخبار سازمان/اخبار سراوان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

سخنراني امام جمعه ورئيس اداره تبليغات اسلامي سراوان در دیدارومراسم هفته معلم وعقیدتی سیاسی

سخنراني امام جمعه ورئيس اداره تبليغات اسلامي سراوان در ديدارومراسم هفته معلم وعقيدتي سياسي

امام جمعه ورئيس اداره اداره تبليغات اسلامي سراوان در مراسم بزرگداشت روز عقيدتي سياسي وبزرگداشت مقام معلم ضمن ديدار با فرهنگيان سخنراني كرد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي سيستان وبلوچستان، حجت‌الاسلام غلامرضا دهقان در اين مراسم كه در جوارگلزار شهداي گمنام و با حضور فرهنگيان، مسئولان آموزش و پرورش و جمعي از پاسداران برگزار شد، اظهارداشت: مقام معلم به دليل والاترين مقام و مرتبه آنها را هم سطح رسالت انبياي الهي قرار داده و خداوند به خاطر رسالت خطير و مقدس بودن شغل پيامبران براي ارشاد و راهنمايي مردم بر ما انسان‌ها منت نهاد.
وي وجود معلم را از با ارزش‌ترين و بزرگ‌ترين نعمات الهي برشمرد و افزود: شغل معلمان همانند شغل انبياي الهي است كه بايد معلمان در انجام اين رسالت خود از هيچ تلاشي دريغ نكنند و دانش‌آموزان را به اهدافي كه در پيش رو دارند، ياري كنند.
امامجمعه ورئيس اداره تبليغات اسلامي سراوان با اشاره به گراميداشت مقام و منزلت معلم اذعان داشت: بزرگداشت مقام معلم، بزرگداشت علم و آگاهي و تعليم و تربيت است و آنچه كه معلم را در مقام و منزلت كرامت مي‌بخشد، انجام رسالت و مسئوليت اوست.
حجت الاسلام دهقان اضافه كرد: هفته معلم فرصتي براي بيان نقش اين قشر فرهنگي در پيشرفت و توسعه همه جانبه كشور است و رسيدن به پيشرفت نيز مستلزم ارج نهادن به مقام و منزلت معلم و جايگاه واقعي شغل معلمي است.
وي نقش و رسالت معلمان را در رديف رسالت پيامبران و فرستادگان خداوند عنوان كرد و بيان داشت: يكي از وظايف پيامبران ياددادن و آموزش بوده كه آنها را در راه خودسازي و پاك كردن روح و روان كمك مي‌كرد كه در حال حاضر اين وظيفه مهم بر دوش معلمان است.
گفتني است: اين مراسم به همت اداره تبليغات اسلامي وهمکاري آموزش وپرورش سراوان برگزار شد.
روابط عمومي استان


 

 
تعداد بازديد:1759 آخرين تغييرات:92/02/10
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر