دوشنبه 13 مرداد 1399 - 13 ذي الحجه 1441 - 3 آگوست 2020
صفحه اصلي/فرمايشات امام و رهبري (ره)


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

جریان پیشرفت ایران توقف‌ناپذیر است/ رئیس‌جمهور جدید فردی آزموده و از خدمتگزاران قدیمی نظام است

fiogf49gjkf0d

رهبر معظم انقلاب در مراسم تنفيذ حکم رياست جمهوري:

جريان پيشرفت ايران توقف‌ناپذير است/ رئيس‌جمهور جديد فردي آزموده و از خدمتگزاران قديمي نظام است

حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي با درخواست از همه جريان‌هاي گوناگون سياسي و شخصيت‌ها و عناصر متنفذ براي کمک به آقاي روحاني و دولت وي تأکيد فرمودند: اميدواريم رئيس‌جمهور وظايف سنگين خود را به خوبي انجام دهد و توقعات مردم را به بهترين وجه برآورده سازد.به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، پس از قرائت حکم تنفيذ رياست جمهوري آقاي روحاني، حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي، در بياناتي متانت، آرامش، شکوه و صفا و صميميت جاري در مراسمِ دست به دست شدن قدرت اجرايي کشور را پديده‌اي بسيار ارزشمند و مهم خواندند که ريشه در مردمسالاري ديني دارد.

ايشان با اشاره به فقدان حاکميت مردم در دوران ديکتاتوري وابسته پهلوي و قبل از آن افزودند: با پيروزي انقلاب اسلامي، ملت مزه مردم سالاري را چشيد و کارها در مدار اسلام عزيز، بدست مردم افتاد.

رهبر انقلاب با اشاره به نقش آفريني مردم در همه مسائل مهم و مسئوليتهاي اساسي کشور خاطرنشان کردند: در 34 سال اخير تقريباً هر سال يک انتخابات برگزار شده و مردم در روند مديريت و برنامه هاي کلان کشور تصميم گيري، نظارت و عمل کرده اند.

ايشان در تبيين بيشتر خصوصيات «مردم سالاري اسلامي» افزودند: در اين نظام مردمي، رابطه مردم و مسئولان، به چارچوبهاي قانوني منحصر نمي شود بلکه رابطه اي مستحکم، عاطفي و ايماني است که از عمق اعتقادات ديني و تعهد ملت به مباني و اصول انقلاب سرچشمه مي گيرد و مسئولان را هدايت مي کند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي به عنوان نمونه اي از اعتقادات اسلامي و تعهد انقلابي ملت، به حضور پرشکوه مردم در راهپيمايي روز قدس اشاره کردند و افزودند: در اين هواي گرم و با دهان روزه، چه انگيزه اي جز ايمان ديني و وفاداري به آرمانهاي انقلاب، مردم را به حضور در خيابانها، ايستادگي در مقابل دشمنان اسلام و اعلام موضع درباره مسئله فلسطين کشانده بود؟

ايشان همچنين با يادآوري حضور شورانگيز همه قشرهاي ملت در راهپيمايي 22 بهمن هر سال تأکيد کردند: در انتخابات نيز همين احساس تعهد و تکليف است که ملت را پرشور و پرنشاط به ميدان حضور سياسي و اجتماعي مي کشاند و حماسه مي آفريند که همه مسئولان بايد اين حقيقت را هميشه به ياد داشته باشند.

رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: اين راه پربرکت را امام حکيم جلوي پاي مردم ما گشود و ملت نيز تا امروز با وفاداري کامل آن را ادامه داده است و در آينده نيز به فضل الهي همينگونه خواهد بود.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در بخش ديگري از سخنانشان، پذيرش مسئوليت در نظام اسلامي را به معناي قبول زحمتِ کار و تلاش سنگين و خدمت بي وقفه به مردم خواندند و افزودند: خوشبختانه بر اثر زحمات متراکم مسئولان گذشته، ظرفيتهاي فراواني در کشور وجود دارد که بايد از همه آنها استفاده کرد.

معظم‌له با توصيه مردم و مسئولان به بردباري و صبر و شکيبايي افزودند: از خدا مي خواهيم که کارهاي کشور هر چه سريعتر به پيش برود اما بايد توجه داشت که کارهاي کلان، طبيعتاً زمان بر است بنابراين نبايد توقع داشت که مشکلات اقتصادي و ديگر مشکلات در مدت کوتاهي برطرف شود.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، رئيس جمهور محترم و هيأت دولتي را که از مجلس رأي اعتماد مي گيرد به تلاش بي‌وقفه اما پرهيز از شتاب زدگي توصيه و خاطرنشان کردند: بايد با تکيه بر بشارتهاي گوناگوني که در کشور وجود دارد و استفاده از همه ظرفيتها گامها را محکم و مطمئن برداشت.

رهبر انقلاب اسلامي برخوردهاي خصمانه جبهه دشمنان و در رأس آنان امريکا را با ملت ايران يادآوري کردند و افزودند: همانگونه که رئيس جمهور محترم نيز به تحريم ها و رفتارهاي دشمنان اشاره کرد اين رفتارها براي مردم مشکلاتي به همراه مي آورد اما تجربه ها و درسهاي با ارزشي هم در اختيار مسئولان و مردم قرار مي دهد.

ايشان تلاش براي استحکام ساخت و اقتدار دروني کشور را درس بزرگ فشارهاي اقتصادي دشمنان برشمردند و تأکيد کردند: بايد هرچه مي توانيم خود را در داخل مقتدر کنيم و دل به بيرون نبنديم چرا که هر کس به بيرون دل ببندد وقتي با فشارها مواجه مي شود خلع سلاح خواهد شد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي حل مسائل اقتصادي و استمرار پيشرفتهاي علمي را در استحکام ساخت دروني داراي اهميت درجه يک خواندند و تأکيد کردند: بايد با جديت اين دو مسئله را دنبال کرد.

رهبر انقلاب با تأييد نظر دکتر روحاني درباره برخورد حکمت‌آميز با ارتباطات بين المللي و مسائل سياسي افزودند: مسائل سياسي هم مهم است و حتماً بايد کارها حکمت آميز و عاقلانه انجام شود البته ما دشمناني هم داريم که زبان عقلايي، زياد سرشان نمي شود اما بهرحال وظيفه داريم که مسائل را حکيمانه، با استحکام و با توجه به اهداف نظام به پيش ببريم.

ايشان با استناد به آيات قرآني، راه وسط را همان راه اسلام خواندند و افزودند: اسلام وظيفه و راه موفقيت را مشخص کرده است و همه بايد به دنبال جلب رضايت پروردگار و انجام دادن تکليف باشيم.

رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: برخي دشمنان از روز اول پيروزي انقلاب به صراحت، نابودي انقلاب و محو نظام اسلامي را هدف خود اعلام کردند اما با گذشت 34 سال از آن روز، نه تنها نتوانسته اند جمهوري اسلامي را متزلزل کنند بلکه حتي قادر نبوده اند پيشرفت نظام را سد کنند.

رهبر انقلاب اسلامي الطاف الهي، حضور مردم و تلاش مسئولان را زمينه ساز ناکامي دشمنان و دستيابي به پيشرفتهاي تحسين برانگيز خواندند و خاطرنشان کردند: همه اين موفقيتها به برکت پايبندي به «اسلام و ارزش‌هاي اسلامي» و عمل به رهنمودها و خطوط روشني بوده است که امام بزرگوار براي ملت به يادگار گذاشته است.

ايشان، مسئولان قواي اجرايي، مقننه و قضاييه را به حداکثر همکاري براي حل مشکلات توصيه کردند و افزودند: بايد با تکيه بر امکانات فراوان کشور، به کارهاي بزرگ همت بگماريم.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در بخش ديگري از سخنانشان با اشاره به مشکلات اقتصادي – سياسي جهان اسلام و اوضاع ناآرام برخي کشورهاي منطقه افزودند: حضور ظالمانه و جنايت بار رژيم غاصب صهيونيستي در 65 سال اخير، از جمله مشکلاتي است که متأسفانه با حمايت برخي مستکبران جهاني، استمرار يافته است که در اين اوضاع منطقه و جهان، جمهوري اسلامي با مواضع روشن به راه پيشرفت خود ادامه مي دهد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، رئيس جمهور منتخب را فردي آزموده شده و جزو عناصر و خدمتگزاران قديمي نظام اسلامي برشمردند و خاطرنشان کردند: آقاي روحاني در دفاع مقدس، مجلس شوراي اسلامي و شورايعالي امنيت ملي کارها و خدمات فراواني انجام داده و امروز هم که به آراي ملت مفتخر شده است به فضل و ياري الهي، منشأ خدمات ديگر خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامي با درخواست از همه جريانهاي گوناگون سياسي و شخصيتها و عناصر متنفذ براي کمک به آقاي روحاني و دولت وي تأکيد کردند: اميدواريم رئيس جمهور وظايف سنگين خود را به خوبي انجام دهد و توقعات مردم را به بهترين وجه برآورده سازد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي همچنين با تشکر از آقاي احمدي نژاد و دولت وي که خدمات بسيار و کارهاي مهمي انجام داده اند افزودند: کارهاي فراوان ديگري نيز وجود دارد که ان‌شاءالله با همت مسئولان و ملت انجام مي شود و نشان مي دهد جريان پيشرفت ايران، توقف ناپذير است.
 
تعداد بازديد:1398 آخرين تغييرات:92/05/13
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر