چهارشنبه 3 بهمن 1397 - 17 جمادي الاول 1440 - 23 ژانويه 2019
صفحه اصلي/اخبار تصويري

اخبار جهان اسلام ، شماره 8

قهرمان پرتاب وزنه زنان جهان در بوشهر مسلمان شد.

خانم تاتسيانا قهرمان وزنه زنان بزرگسال جهان روز جمعه در آييني با حضور نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بوشهر و استاندار اين استان به دين اسلام مشرف شد.

به گزارش خبرگزاري جمهوري اسلامي، وي که تبعه کشور بلاروس و همسر پيمان رجبي قهرمان بوشهري رشته دو و ميداني آسياست، پيش از اين پيرو آيين مسيح بود.

خانم تاتسيانا نام عربي اسلامي ليلا را براي خود انتخاب کرد.

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بوشهر در اين آيين گفت : اين زن که بيش از اين مسيحي بود، با عشق به دين اسلام و ارزشهاي متعالي آن به اين دين مشرف شد.

آيت ا... اسد ا... ايماني افزود: راز آشنايي اين زن با اسلام علاقه به پوشش و حجاب بوده است و با توجه به اعتقادات شيعه که اصل اسلام است به اين دين و مذهب شيعه گرويد. ليلا تاتسيانا نيز اظهار داشت: از تشرف به دين اسلام خوشحالم و از زماني که از طريق راهنمايي هاي همسرم و مطالعه وتحقيق با دين اسلام آشنا شدم، منتظر روزي که تشهد بخوانم، بودم.

پيمان رجبي همسر ليلا تاتسيانا نيز گفت: سه سال پيش در يک اردوي ورزشي در کشور اوکراين با ليلا آشنا شدم و اين آشنايي ادامه يافت و پس از تشريح دين اسلام براي او، سر انجام به اين دين مشرف شد.

تأکيد روحانيون اهل سنت بر وحدت ميان مسلمانان 

روحانيون اهل سنت در نشست هفتگي روحانيون و مسئولين بعثه مقام معظم رهبري در مدينه منوره بر حفظ وحدت ميان مسلمانان تاکيد کردند. به گزارش خبر نگار اعزامي امورحج و زيارت صدا و سيما از مدينه منوره؛ در اين نشست که ديروز با حضور دو تن از روحانيون اهل سنت کشورمان بر گزار شد. يکي از روحانيون اهل سنت با يادآوري نقش وحدت ميان مسلمانان گفت آن چه امروز براي حفظ اسلام ضرورت دارد وحدت ميان مسلمانان است که نبايد دستخوش فتنه هاي دشمنان قرار گيرد.

اين روحاني اهل سنت فرامين رهبر معظم انقلاب را درباره ضرورت حفظ وحدت مسلمين مؤثر دانست و تأکيد کرد در سايه وحدت ميان مسلمانان همه مشکلات حل خواهد شد. 

 همچنين حجت الاسلام نجفي مسئول بعثه مقام معظم رهبري در مدينه منوره هم با اشاره به تلاش استکبار جهاني براي ايجاد نفاق و جدائي ميان مسلمانان گفت: در حالي که دشمنان از هر حربه اي براي ضربه زدن به ارزش هاي متعالي دين دريغ نمي کنند وحدت بيش از پيش مسلمانان موجب ناکامي آن ها خواهد شد.

وي وحدت و انسجام مسلمانان را بزرگترين پشتوانه در پاسداري از اسلام دانست و تأکيد کرد نبايد اين سرمايه بزرگ را از دست داد. 

 

پيامبر اکرم (ص)

اخلاقت را نيکو کن تا خداوند حساب روز جزايت را سبک بگيرد. 

روانپزشک غير مسلمان هلندي:

کلمه «الله» بيماران را درمان مي کند.

«پروفسور واندرهوون» متخصص روان شناسي از کشف تأثير مثبت «ذکر نام جلاله خداوند» و «قرائت قرآن کريم» در سلامتي انسان خبر داد.

اين دانشمند هلندي خبر فوق را پس از تحقيقات مستمري اعلام کردکه سه سال به طول انجاميده است. وي گفت: اين بررسي ها نشان مي دهد که قرائت منظم قرآن کريم، از انسان در مقابل تمامي مشکلات رواني دفاع مي کند و نيز نقش مهمي در معالجه بيماري هاي رواني ايفا مي کند. پروفسور واندرهوون- که روان پزشکي غير مسلمان است- افزود: بسيـاري از بيمـاراني که با روش من تحت درمـان قـرار گرفتند، غيـر مسلمـان هستند و بيشتر آنها نمي توانند به زبان عربي تکلم کنند؛ لذا ما به آنها کيفيت تلفظ صحيح لفظ جلاله «الله» را آموزش داديم. پس از تمرين و فراگيري اين کلمه، به نتايج شگفت آوري دست يافتيم؛ بويژه در مورد بيماراني که از مشکلات رواني و يا فشارهاي اجتماعي رنج مي برند. 

تشرف بيش از 298 تبعه ي خارجي در تونس به دين مبين اسلام

به گزارش خبرگزاري قرآني ايران (ايکنا) و به نقل از (IINA) بيش از 298 تبعه ي خارجي در تونس، طي هفت ماه گذشته به دين مبين اسلام گرويدند. اين در حالي است که تعداد گروندگان به اسلام در سال2005، 423 و در سال487، 2006 نفر اعلام شده است. ياد آوري مي شود نمايندگان دار الأ فتاء تونس نيز به  منظور کمک به تازه مسلمانان براي شناخت بهتر اسلام و همچنين تسهيل در امر ازدواج آنان تدابير ويژه اي اتخاذ کرده است.  

يک زن مسيحي در آستان مقدس حضرت عبدالعظيم (ع) به دين مبين اسلام مشرف شد.

يک بانوي مسيحي کاتوليک، پس از انجام تشريفات مذهبي در جوار آستان مقدس حضرت عبدالعظيم الحسني (ع) به دين مقدس اسلام مشرف گرديد. به گزارش خبرنگار افتخاري خبر گزاري قرآني ايران (ايکنا) به نقل از پايگاه اطلاع رساني آستان مقدس حضرت عبدالعظيم الحسني (عليه السلام)، خانم «ليليا دانايلوا» از اهالي بلغارستان که تحت تأثير تعاليم آسماني اسلام قرار گرفته بود در بارگاه ملکوتي حضرت عبدالعظيم الحسني (ع) شهادتين را بر زبان آورد و مسلمان شد. اين بانوي 27 ساله بلغارستاني، علت گرايش خود به دين مبين اسلام را مفاهيم شگرف و اعتقادات صحيح و نوراني اين دين الهي عنوان کرد.

تعداد بازديد:1997 آخرين تغييرات:86/07/15
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر