پنج شنبه 27 دي 1397 - 11 جمادي الاول 1440 - 17 ژانويه 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

چهار مرکز پلیس فتا در سیستان و بلوچستان راه‌اندازی می‎شود

در هفته نيروي انتظامي

چهار مرکز پليس فتا در سيستان و بلوچستان راه‌اندازي مي‎شود

رئيس پليس فتا سيستان و بلوچستان گفت: در هفته نيروي انتظامي در مهر ماه چهار مرکز پليس فتا در شهرستان‎هاي سراوان، زابل، چابهار و ايرانشهر راه‌اندازي شود. 

خبرگزاري فارس: چهار مرکز پليس فتا در سيستان و بلوچستان راه‌اندازي مي‎شود

به گزارش خبرگزاري فارس از زاهدان، سيد محمدحسيني پور در نشست مطبوعاتي با خبرنگاران اظهار داشت: ماموران پليس فتا سيستان و بلوچستان موفق به کشف 80 درصدي جرائم اينترنتي شدند.

رئيس پليس فتا سيستان و بلوچستان بيان کرد: اين نوع جرائم، طبق اقدامات اطلاعاتي ـ پليسي مأموران پليس فتا استان طي امسال شناسايي شده است.

اين مسئول با بيان اينکه در سال‌هاي اخير افرادي سودجو از طريق اينترنت اقدام به کلاهبرداري از مردم مي‌کنند، اذعان داشت: شهروندان بايد هنگام کار با شبکه‌هاي اينترنتي با آگاهي کامل در اين فضاي مجازي وارد شوند تا در دام اخلال گران و مجرمان فضاي سايبري نيفتند.

حسيني پور از دستگيري تعدادي از متهمان جرائم اينترنتي خبر داد و افزود: به منظور آگاه سازي کاربران اينترنتي از فضاي سايبري و مجازي و سوء استفاده‌هاي مالي و خطر به دام افتادن مجرمان اينترنتي قرار است در هفته نيروي انتظامي در مهر ماه چهار مرکز پليس فتا در شهرستان‌هاي سراوان، زابل، چابهار و ايرانشهر راه‌اندازي شود.

وي تاکيد کرد: ارگان‎هاي دولتي به ويژه صدا و سيما و آموزش و پرورش نقش مهمي در آگاه سازي شهروندان از فضاي سايبري دارند و بايد براي اقدامات آموزشي پيش از پيش گام بردارند.

رئيس پليس فتا سيستان و بلوچستان اذعان داشت: اين استان در رده ششم جرائم اينترنتي قرار دارد که متاسفانه به دليل آگاهي نداشتن کاربران اينترنتي از فضاي سايبري، اين جرائم نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

حسيني پور توزيع بروشور و سي دي‎هاي آموزشي و همچنين دوره‎هاي آموزشي را از راهکارهاي بسيار مهم در اين راستا برشمرد.
 
تعداد بازديد:1061 آخرين تغييرات:92/06/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر