دوشنبه 9 اسفند 1395 - 30 جمادي الاول 1438 - 27 فوريه 2017
صفحه اصلي/آرشيو اخبار سازمان/اخبار ايرانشهر


 
 


 


 


 
خروجي RSS

لزوم حفظ شأن لباس روحانيت در ساخت فيلم‌هاي تلويزيوني و سينمايي

امام جمعه ايرانشهر در ديدار با آيت‌الله مکارم شيرازي عنوان کرد

لزوم حفظ شأن لباس روحانيت در ساخت فيلم‌هاي تلويزيوني و سينمايي

بايد شأن لباس روحانيت در ساخت فيلم‌هاي تلويزيوني و سينمايي رعايت شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان،حجت‌الاسلام طاوسي نماينده ولي فقيه و امام جمعه ايرانشهر در ديدار با آيت‌الله مکارم شيرازي از نوع نگاه و تصويري که در حال حاضر در فيلم‌ها از روحانيت منعکس مي‌شود انتقاد کرد و گفت: لباس روحانيت نماد حضرت رسول(ص) است و فيلم‌سازان و عوامل دست‌اندرکار تهيه فيلم، سريال و نيز رسانه ملي بايد قداست‌ها، حرمت‌ها و شأن اين لباس مقدس را حفظ کرده و بر اين مهم نظارت داشته باشند.
 
نماينده ولي فقيه در ايرانشهر خاطرنشان کرد: متاسفانه عده‌اي از عزيزان که در تهيه فيلم و سريال‌هايي که به نوعي روحانيت در آن بايد نقش ايفا نمايد بعضا ندانسته و با کم‌توجهي، تصوير و حرکاتي از روحانيت به افکار عمومي نشان مي‌دهند که در خور و مناسب شأن و منزلت اين قشر فرهيخته نيست.
 
امام جمعه ايرانشهر افزود: اينکه هنرمندي نقش يک روحاني را ايفا مي‌کند و يا افرادي درصدد ارائه فيلم يا سريالي با موضوع روحانيت هستند اشکال ندارد و اتفاقا شايسته تشويق است و بايد توجه داشته باشند که اين موضوع به گونه‌اي مطرح شود که باعث ارتقاي جايگاه روحانيت و حفظ شأن و ارزش اين لباس مقدس باشد.
 
نماينده ولي فقيه در ايرانشهر ضمن اشاره به سياست‌هاي کلي شوراي عالي مديريت حوزه علميه سراسر کشور در ارتباط با مدارس اهل تسنن، طرح درس و آزمون و نوع پيشرفت‌هاي علمي آنان افزود: طلاب اهل سنت ايرانشهر که براي ارتقاي سطح کيفي و کمي تحت نظارت حوزه علميه مربوطه هستند بايد در يک سيستم جامع خاصي تحصيل کنند و اين مهم نياز به ايجاد يک نظام خاص حوزوي دارد تا بتوانند از مزاياي قانوني از قبيل معافيت از خدمت سربازي استفاده کنند.
 
امام جمعه ايرانشهر در پايان گزارشي از عظمت حضور مردم ايرانشهر در انتخابات رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر، حضور مردم به صورت هيئت‌هاي پياده‌روي در قالب دسته‌هاي عزاداري در مناسبت‌هاي مختلف و اقداماتي که در تحکيم بنيان خانواده‌ها صورت گرفته ارائه داد.
 
حجت‌الاسلام طاوسي در اين ديدار ضمن دعوت از معظم‌له براي سفر به ايرانشهر اظهار داشت: مردم ولايت‌مدار ايرانشهر مشتاقانه منتظر ديدار با جناب‌عالي بوده و در ديدارهايي که با مردم داريم به دفعات خواستار و مشتاق ديدار با جناب‌عالي هستند.
 
در اين ديدار همچنين درباره تکميل مصلي بزرگ نماز جمعه حضرت زهرا(س) و ارتقاي سطح علمي حوزه‌هاي علميه شيعه و سني، سياست کلي نظام در رابطه با اهل سنت و هم‌چنين روحانيون مستقر بحث و تبادل نظر شد.
 
آيت‌الله مکارم شيرازي نيز در اين ديدار ضمن تقدير از اقدامات صورت گرفته رهنمودهاي لازم را ارائه کرد. 
تعداد بازديد:1652 آخرين تغييرات:92/06/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر