جمعه 3 خرداد 1398 - 19 رمضان 1440 - 24 مي 2019
صفحه اصلي/اخبار فناوري

ورود ADSL به روستاها

ورود ADSL به روستاها

عضو هيات مديره شرکت ارتباطات ثابت ايران از برنامه هاي اين شرکت براي ارتباط رساني به روستاهاي کوچک و دورافتاده براساس طرح جامع توسعه ارتباطي روستاها و شهرهاي کوچک خبر داد و گفت: از سال آينده اينترنت پرسرعت در شهرهاي کوچک و روستاها واگذار خواهد شد.

ناصر يوسف پور در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به برنامه هاي شرکت مخابرات ايران براي ارتباط رساني به روستاهاي دور افتاده و نيز برنامه هاي دولت در اين خصوص، اظهار داشت: اينترنت پرسرعت مبتني بر فناوري ADSL نياز امروز مردم در اقصي نقاط کشور است که در اين راستا با هماهنگي هاي به عمل آمده از سال آينده اين سرويس را در روستاها و شهرهاي کوچک واگذار خواهيم کرد.
 
وي با بيان اينکه ارتباط رساني از طريق اينترنت پرسرعت ADSL در روستاهاي کشور براساس طرح جامع ارتباط رساني مخابرات در دست بررسي است افزود: سال آينده واگذاري اينترنت پرسرعت در روستاها و براي کاربران خانگي فراهم مي شود.
 
عضو هيات مديره شرکت ارتباطات ثابت با تاکيد براينکه برنامه جامع ارتباط رساني مخابرات ظرف 2 ماه آينده نهايي مي شود گفت: با توجه به پتانسيل موجود در روستاها و نيز برنامه هاي مخابرات براي کاهش قيمت اين خدمات در روستاها و شهرهاي دور افتاده، به نظر مي رسد سرويس ADSL مورد استقبال کاربران خانگي در روستاها قرار گيرد.
 
يوسف پور خاطرنشان کرد: علاوه بر اين، مخابرات به عنوان مجري پروژه خدمات مخابراتي اجباري USO از سال آينده ارائه اينترنت را نيز به عنوان خدمات اجباري به سبد محصولاتش براي روستاها مي افزايد.
 
وي از ارتباط رساني به 1200 روستا در زمينه تلفن عمومي و 510 روستا براي تلفن خانگي طبق برنامه هاي طرح USO خبر داد و گفت: رقم اين طرح 103 ميليارد تومان بوده که مخابرات در اين مناقصه برنده و به عنوان مجري USO امور مربوط به ارتباط رساني در روستاها را برعهده گرفته است و از سال آينده نيز اينترنت به اين خدمات افزوده مي شود.تعداد بازديد:1052 آخرين تغييرات:92/07/12
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر