یکشنبه 19 مرداد 1399 - 19 ذي الحجه 1441 - 9 آگوست 2020
صفحه اصلي/فرمايشات امام و رهبري (ره)


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

هیچ اعتمادی به آمریکا نداریم

فرمانده معظم کل قوا در مراسم دانش‌آموختگي دانشجويان ارتش:

هيچ اعتمادي به آمريکا نداريم

حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي با اشاره به سفر رئيس‌جمهور به نيويورک فرمودند: ما از تحرک ديپلماسي دولت حمايت مي‌کنيم و به تلاش ديپلماسي اهميت مي‌دهيم و از آنچه در سفر اخير بود، حمايت مي‌کنيم؛ البته برخي از آنچه در سفر نيويورک پيش آمد به نظر ما بجا نبود.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، هفتمين مراسم مشترک دانش آموختگي، تحليف و اعطاي سردوشي دانشجويان دانشگاههاي افسري ارتش جمهوري اسلامي ايران، صبح امروز با حضور حضرت آيت الله خامنه‌اي فرمانده کل قوا، در دانشگاه هوايي شهيد ستاري برگزار شد.

رهبر معظم انقلاب اسلامي در ابتداي ورود به ميدان مراسم، با حضور در محل يادمان شهداي ارتش و قرائت فاتحه، علو درجات شهدا را مسئلت کردند.

فرمانده کل قوا سپس از يگانهاي حاضر در ميدان سان ديدند.

حضرت‌آيت‌الله خامنه‌اي در سخناني در اين مراسم، ورود به سِلک نيروهاي مسلحِ شجاع و نام آور جمهوري اسلامي ايران را، براي جوانان تازه وارد، افتخار آميز دانستند و با اشاره به لزوم تقويت آمادگي‌ها و استحکام دفاعي نيروهاي مسلح در کنار تقويت ساخت دروني نظام اسلامي و وحدت ملي، تأکيد کردند: ما از تحرک ديپلماسي دولت از جمله سفر نيويورک حمايت مي‌کنيم زيرا به دولت خدمتگزار اعتماد داريم و به آن خوشبين هستيم اما برخي از آنچه که در سفر نيويورک پيش آمد بجا نبود، چون ما دولت آمريکا را غيرقابل اعتماد، خودبرتربين، غيرمنطقي و عهد شکن مي‌دانيم.

رهبر انقلاب اسلامي افزودند: ما به مسئولين خودمان اعتماد داريم و از آنها مي خواهيم با دقت و با ملاحظه همه جوانب، گام ها را محکم بردارند و منافع ملي را به فراموشي نسپارند.

حضرت آيت الله خامنه اي با تأکيد بر استحکام ساخت دروني نظام اسلامي، خاطرنشان کردند: عناصر اصلي که از روز اول پيروزي انقلاب اسلامي، حافظ اين انقلاب و ملت ايران و مايه پيشرفت بودند، توجه به آرمان هاي والاي نظام اسلامي و توجه به عزت ملي بوده است، بنابراين وظيفه همه مسئولان و آحاد ملت، دفاع از عزت و هويت ملي است.

ايشان با اشاره به بدبيني و بي اعتمادي نظام اسلامي به آمريکا، دولت آمريکا را دولتي در پنجه صهيونيستها خواندند و گفتند: دولت آمريکا در واقع در جهت منافع صهيونيست ها حرکت مي کند و از همه دنيا باج مي گيرد و به رژيم صهيونيستي باج مي دهد.

رهبر انقلاب اسلامي با تأکيد بر اينکه ملت ايران هيچگاه تهديد براي هيچ کشوري نيست اما استحکام نيروهاي مسلح را مهمترين عامل براي حفظ امنيت نظام اسلامي مي داند، افزودند: نيروهاي مسلح اعم از ارتش، سپاه، بسيج و نيروي انتظامي بايد حصار مستحکمي در مقابل توطئه هاي دشمنان باشند.

فرمانده کل قوا با اشاره به تهديدهاي مکرر و مشمئز کننده دشمنان ملت ايران تأکيد کردند: همه کساني که عادت به تهديد زباني ايران کرده اند، بدانند، پاسخ ما به هرگونه شرارتي بر ضد ملت ايران، پاسخي جدي و سخت خواهد بود.

حضرت‌آيت‌الله خامنه اي افزودند: ملت ايران، هم، سرسختي خود را در راه دفاع از آرمان ها و منافع خود نشان داده و هم، ميل و رغبت خود به سلامت و صلح و همزيستي را زيرا اين دو، در کنار يکديگر هستند.

ايشان در پايان از رشادتها و جانفشاني‌هاي ارتش جمهوري اسلامي ايران بويژه نيروي هوايي، در هشت سال دفاع مقدس تجليل و ياد و خاطره شهداي گرانقدر دفاع مقدس از جمله شهيدان بابايي و ستاري را گرامي داشتند.

پيش از سخنان رهبر انقلاب اسلامي، امير سرتيپ خلبان شاه صفي فرمانده نيروي هوايي ضمن خير مقدم، گفت: در دانشگاههاي افسري ارتش جمهوري اسلامي، ضمن آموزش فناوريها و علوم جديد، آموزش معارف ديني و اعتقادي نيز از برنامه هاي اصلي است.

وي با اشاره به طرح هاي راهبردي و بومي و نصب انواع شبيه سازها در نيروي هوايي تأکيد کرد: نيروي هوايي ارتش با تقويت توان دفاعي و بازدارندگي خود، در آمادگي کامل براي صيانت از مرزهاي هوايي و آسمان جمهوري اسلامي ايران، بسر مي برد.

همچنين سرتيپ دوم بخشنده فرمانده دانشگاه هوايي شهيد ستاري گزارشي از برنامه هاي آموزشي و پژوهشي دانشگاه هوايي شهيد ستاري بويژه طرح پهپاد رزمي و طرح شکاري نيمه سنگين ارائه کرد.

در اين مراسم به فرماندهان، اساتيد، خلبانان و دانشجويان دانشگاههاي افسري ارتش و همچنين تعدادي از خانواده شهدا، يک جلد کلام الله مجيد و هدايايي اعطا شد و نمايندگان دانشجويان جديد و فارغ التحصيل نيز، سردوشي و درجه خود را از دست فرمانده کل قوا دريافت کردند.

در ادامه اين مراسم دانشجويان دانشگاههاي افسري ارتش سرود عهد جانبازي را اجرا کردند.

اجراي رزمايش ميداني از ديگر برنامه هاي مراسم امروز دانشگاه هوايي شهيد ستاري بود.

در پايان اين مراسم يگانهاي حاضر در ميدان ضمن اجراي عمليات اعتماد به نفس، از مقابل جايگاه رژه رفتند.

تعداد بازديد:986 آخرين تغييرات:92/07/14
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر