جمعه 23 آذر 1397 - 6 ربيع الثاني 1440 - 14 دسامبر 2018
صفحه اصلي/ايران و جهان

نتانیاهو از اولاند و کامرون خواست به فشارها علیه ایران ادامه دهند

در تماس‌هاي تلفني جداگانه با پاريس و لندن

نتانياهو خواست به فشارها عليه ايران ادامه دهند

نخست‌وزير رژيم‌صهيونيستي شنبه شب در تماس با سران دو کشور فرانسه و انگليس از آن‌ها خواست به کاهش تحريم‌ها عليه ايران تن ندهند.


خبرگزاري فارس: نتانياهو از اولاند و کامرون خواست به فشارها عليه ايران ادامه دهند

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از خبرگزاري رويترز، در حالي که تنها دو روز تا آغاز دور جديدي از مذاکرات هسته‌اي ميان نمايندگان ايران و گروه موسوم به 1+5 در ژنو باقي مانده، «بنيامين نتانياهو» نخست‌وزير رژيم‌صهيونيستي در تماس با «ديويد کامرون» نخست‌‌وزير انگليس و «فرانسوا اولاند» رئيس‌جمهور فرانسه، به آن‌ها توصيه کرد اقدامي در جهت کاهش تحريم‌هاي ايران انجام ندهند.

يک مقام اسرائيلي روز شنبه ضمن اعلام اين خبر گفته است که نتانياهو در اين تماس تاکيد کرده است تحريم‌ها عليه ايران به اهداف نهايي خود نزديک شده‌اند و نبايد از فشار آن‌ها کاست.

اين مقام اسرائيلي به نقل از نتانياهو گفته است: تا زماني که ايران به طور کامل برنامه هسته‌اي خود را کنار نگذاشته، نبايد از تحريم‌ها کاست. تنها فشار تحريم‌ها بوده که ايراني‌ها را به اين نقطه رسانده و فقط تداوم و تقويت اين فشار است که آن‌ها را به کنار گذاشتن برنامه هسته‌اي وادار مي‌کند.

اولاند شب گذشته نيز تلفني با نتانياهو صحبت کرده و نسبت به هوشياري غرب در مذاکرات با ايران به وي اطمينان داده بود.

هفته گذشته هم گروهي از ديپلمات‌هاي اروپايي از جمله «ژاک اوديبر» نماينده فرانسه و «هوگ پاول» معاون هئيت انگليسي در مذاکرات هسته‌اي براي ديدار با مقامات اسرائيلي به فلسطين اشغالي سفر کردند.

«بنيامين نتانياهو» نخست‌وزير رژيم‌صهيونيستي در مصاحبه‌ها و سخنراني‌هاي اخير خود، بارها تاکيد کرده است که تنها در صورتي توافق با تهران را مي‌پذيرد که اين توافق به توقف کامل برنامه هسته‌اي ايران منجر شود. وي همچنين گفته است تا زمان دستيابي به اين هدف هيچ‌يک از اين تحريم‌ها نبايد لغو شود.

مذاکرات ژنو قرار است روزهاي 23 و 24 مهر برگزار شود. اين دور از مذاکرات با حضور «محمدجواد ظريف» وزير امور خارجه ايران، «کاترين اشتون» نماينده ارشد اتحاديه اروپا در امور خارجي و نمايندگان گروه 1+5 متشکل از روسيه، آمريکا، چين، انگليس، فرانسه و آلمان برگزار مي‌شود.

 
تعداد بازديد:761 آخرين تغييرات:92/07/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر