چهارشنبه 1 اسفند 1397 - 15 جمادي الثاني 1440 - 20 فوريه 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان

جزئیات شهادت ۲۰ تکنسین ایرانی

يک مقام آگاه در گفت‌وگو با فارس تشريح کرد

جزئيات شهادت ۲۰ تکنسين ايراني در عراق به دست نيروهاي القاعده

يک مقام آگاه با تشريح جزئيات حمله به کاروان نفتي ايران در عراق، تعداد شهدا را ۲۰ ايراني و ۲ عراقي اعلام کرد و گفت: مقامات عراقي به ما اعلام کرده‌اند که اين حمله تروريستي توسط القاعده برنامه‌ريزي شده بود.

خبرگزاري فارس: جزئيات شهادت ۲۰ تکنسين ايراني در عراق به دست نيروهاي القاعده

يک مقام آگاه در صنعت نفت در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، با بيان اينکه هنوز نمي‌توانيم آمار کاملاً دقيقي از تلفات حمله تروريستي به کارکنان احداث خط لوله صادراتي گاز ايران به عراق ارائه کنيم اضافه کرد: براساس آخرين اطلاعات رسيده به ما در اين حمله 22 نفر کشته و 5 يا 6 نفر زخمي شدند که دو نفر از شهدا عراقي و 20 نفر ديگر ايراني بودند.
 
وي تأکيد کرد: مسئوليت امنيت پيمانکار احداث خط لوله در خاک عراق طبق قرارداد کاملاً با طرف عراقي بوده است و به نظر مي‌رسد در تأمين امنيت نيروهاي پيمانکاري مسامحه‌اي رخ داده است.
 
اين مقام آگاه در تشريح حادثه گفت: براساس اطلاعات رسيده به ما نيروهاي پيمانکار خط لوله پس از تعطيلي کار به سمت کمپ محل اقامت خود به حرکت درآمده‌اند که سه دستگاه از خودروهاي آنها مورد اصابت آر‌پي‌جي قرار گرفته است.
 
وي افزود: مقامات عراقي به ما اعلام کرده‌اند که اين حمله تروريستي توسط القاعده برنامه‌ريزي شده است و هدف آنها بر هم زدن روابط اقتصادي ايران و عراق بوده است.
 
وي با بيان اينکه اين حمله در بخش منصوريه رخ داده است گفت: اين اتفاق قطعاً ساخت خط لوله صادراتي گاز ايران به عراق را متوقف نمي‌کند.
 
به گزارش فارس، شب گذشته خبري درباره حمله تروريستي به نيروهاي پيمانکار ايراني ساخت خط لوله صادراتي گاز ايران به عراق منتشر شد.
 
ايران و عراق دو قرارداد صادرات گاز ايران به عراق از طريق دو خط لوله به بغداد و بصره امضا کرده‌اند.

 

تعداد بازديد:864 آخرين تغييرات:92/09/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر