پنج شنبه 2 اسفند 1397 - 16 جمادي الثاني 1440 - 21 فوريه 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

ترویج فرهنگ وقف نیازمند تبلیغات است

نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان:

ترويج فرهنگ وقف نيازمند تبليغات است

نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان گفت: ترويج فرهنگ وقف در سطح جامعه نياز به تبليغات رسانه‎ها دارد.


به گزارش خبرگزاري فارس از زاهدان، آيت‌الله عباسعلي سليماني صبح امروز در همايش وقف و رسانه در سالن اجتماعات سازمان تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان ضمن گراميداشت حماسه 9 دي که شور حسيني در آن به نمايش گذاشته شد، اظهار داشت: مسئله وقف يکي از مسائل مشترک بين همه انبيا بوده و در دين اسلام نيز به آن توجه ويژه‎اي شده است.

امام جمعه زاهدان افزود: بعد از انقلاب اسلامي نيز توجه ويژه‎اي به فرهنگ فرهنگ در جامعه شده و رويکرد وقف در جامعه بسيار مطلوب است.

اين مسئول ادامه داد: ترويج فرهنگ وقف در استان سيستان و بلوچستان نيازمند تبليغ است که رسانه‎ها در اين راستا بايد گام‎هاي اساسي بردارند.

وي با بيان اينکه نسل امروز جامعه بايد پاسدار ارزش‎هاي اسلامي باشد، ابراز داشت: افرادي که قصد وقف دارايي خود را دارند بايد به اداره اوقاف اعلام کنند و از پنهان کاري دوري کنند.

سليماني با تاکيد بر اينکه نگه داري ارزش مهمتر از به وجود آوردن ارزش است گفت: بايد پيراموني براي مساجد و تکايا در نظر گرفته شود تا وضعيت مساجد و تکايا تامين و تضمين شود و در نگهداري و حفظ آنها خللي به وجود نيايد.

نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان در پايان متذکر شد: مسئله وقف مربوط به همه آحاد جامعه است و در استان سيستان و بلوچستان تمام اقشار جامعه اعم از شيعه و سني بايد در اين امر خدا پسندانه مشارکت کنند.
 
تعداد بازديد:676 آخرين تغييرات:92/10/09
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر