شنبه 14 تير 1399 - 12 ذي القعده 1441 - 4 ژولاي 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

فناوری هسته‌ای را ادامه می‌دهیم

روحاني در جمع علماي خوزستاني:

فناوري هسته‌اي را ادامه مي‌دهيم

رئيس‌جمهور گفت: همانگونه که مقام معظم رهبري هم فتواي صريح دادند ايران دنبال ساخت و نگهداري بمب هسته‌اي نيست و کشوري که دنبال بمب است مخفيانه کار مي‌کند نه اينکه مذاکره کند.


خبرگزاري فارس: کشوري که به دنبال بمب هسته‌اي باشد، مذاکره نمي‌کند/ فناوري هسته‌اي را ادامه مي‌دهيم

به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري فارس به استان خوزستان، حسن روحاني رئيس‌جمهوري اسلامي کشورمان،‌در چارچوب نخستين سفر استاني خود در جمع علما، فضلا و طلاب خوزستاني با اشاره به فتواي مقام معظم رهبري در خصوص حرمت استفاده از بمب هسته‌اي اظهار داشت: همانگونه که مقام معظم رهبري هم فتواي صريح دادند ايران دنبال ساخت و نگهداري بمب هسته‌اي نيست و کشوري که دنبال بمب است مخفيانه کار مي‌کند نه اينکه مذاکره کند.

فناوري هسته‌اي را ادامه مي‌دهيم

روحاني باتاکيد بر اينکه اين دولت دنبال فناوري هسته‌اي است تصريح کرد: فناوري هسته‌اي را ادامه مي‌دهيم، اما به دنبال بمب نيستيم.

وي با اشاره به اينکه دولت به اين اصل در عمل معتقد است که تعيين سياست‌هاي کلي نظام بر عهده مقام معظم رهبري است، گفت: عظمت رهبري عظمت ايران است؛ ما يک رهبر و يک قانون اساسي داريم؛ منافع و مصالح ملي مال همه است و همه بايد زير خيمه اسلام و ولايت و قانون اساسي کنار هم قرار بگيريم.

وي ادامه داد: اينکه بگوييم ايران هسته‌اي شد، درست نيست، چرا که در نيا معناي آن به دنيال بمب بودن است و بايد بگوييم به دنبال سوخت نيروگاه‌ها هستيم.

رئيس‌جمهور گفت: مردم با اينکه بزرگان صالح ديگري در انتخابات رياست جمهوري شرکت کرده بودند به بنده راي دادند و  به نظر من آنها با رايشان گفتند که ما اسلام با اعتدال را مي‌خواهيم.

روحاني با اشاره به اسلام‌هراسي دشمنان بعد از پيروزي انقلاب اسلامي اظهار داشت: انقلاب اسلامي براي کسي تهديد نبود، بلکه شروع يک فرهنگ بود.

 

وي تصريح کرد: آنها در کنار اسلام‌هراسي همواره ايران‌هراسي را نيز مطرح کرده‌اند و در واقع هدف‌شان اين است که نظام جمهوري اسلامي اگر شد، نماند و اگر نشد، تضعيف شود و جلوي نفوذ انقلاب را در منطقه و جهان بگيرند.

 

رئيس جمهور با اشاره به دو بهانه دشمنان در سال‌هاي اخير يادآور شد:‌ يک بهانه آنها اين است که به دنيا گفتند اسلام مظهر خشونت است و جوان‌ها را تشويق به نا امني و افراطي‌گري، خشونت و به قول آنها تروريست مي‌کند در حالي که خود آنها از طريق سازمان جاسوسي يک عده منحرف را به نام اسلام معرفي مي‌کند.

 

روحاني افزود: آنها همواره ادعا مي‌کنند ايران به دنبال بمب هسته‌اي است و مي‌خواهد آن را در اختيار گروه‌هاي تروريستي قرار داده و دنيا را نا امن کند در حاليکه جمهوري اسلامي هرگز دنبال سلاح هسته‌اي نبوده و طبق فتواي صريح مقام معظم رهبري توليد و نگهداري سلاح هسته‌اي و کشتار جمعي نبوده و نيست.

وي تصريح کرد: اگر ايران دنبال بمب هسته‌اي بود، چرا اول براي غني‌سازي خواستيم پول بدهيم و معامله کنيم و در واقع مذاکره کنيم که به ما بدهند؛ از اين رو آنها که دنبال بمب هستند مخفي کار مي‌کنند و مخفيانه بمب درست مي‌کنند.

 

رئيس‌جمهور با اشاره به طرح مقابله با خشونت و افراطي‌گري که در مجمع عمومي سازمان ملل مطرح کرد، اظهار داشت: اين طرح که به اتفاق آرا با استقبال سران ساير کشورها مواجه شد، براي مقابله با افراط و خشونت بود که جمهوري اسلامي ايران پيشنهاد داد.

 

روحاني با بيان اينکه دولت در اين 5ماه قدم بسيار بزرگي در زمينه مقابله با اسلام‌هراسي و ايران‌هراسي برداشته است، افزود: علماي حوزه‌هاي علميه بايد اسلام رحماني را براي دنيا تشريح کنند.

 

وي با تأکيد بر اينکه ما به دنبال فناوري هسته‌اي هستيم اما دنبال بمب نيستيم، گفت: برخي مي‌گفتند ايران هسته‌اي شده که معنايش در دنيا بمب است؛ درحاليکه 40 کشور غني‌سازي مي‌کنند و لذا بايد بگوييم دنبال سوخت نيروگاه‌ها هستيم.

 

رئيس‌جمهور با اشاره به تحريم‌هاي ظالمانه و غير انساني دشمنان همچون تحريم دارو خاطرنشان کرد: ما توافق ژنو را انجام داديم که چند روز ديگر محقق مي‌شود؛ البته ما مي‌خواهيم با ايران‌هراسي و اسلام‌هراسي بجنگيم.

 

رئيس‌جمهور با تأکيد بر اينکه عظمت رهبري يعني عظمت ايران، اظهار داشت: ما يک رهبر، يک قانون اساسي داريم؛ منافع و مصالح ملي متعلق به همه ماست و همه بايد زير خيمه اسلام و ولايت، قانون اساسي و مصالح و منافع کشور کنار هم قرار بگيريم و وحدت داشته باشيم.

 

رئيس‌جمهور در پايان تأکيد کرد که زيربناي همه مسائل از جمله اقتصاد، فرهنگ است.
 
تعداد بازديد:989 آخرين تغييرات:92/10/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر