دوشنبه 7 خرداد 1397 - 12 رمضان 1439 - 28 مي 2018
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

تفرقه لطمات جبران‌‌ناپذیری بر پیکر امت واحده اسلامی وارد می‌کند

امام جمعه سراوان:

تفرقه لطمات جبران‌‌ناپذيري بر پيکر امت واحده اسلامي وارد مي‌کند

امام جمعه سراوان گفت: تفرقه بين مذاهب و ملل اسلامي از مسائل بغرنجي است که لطمات مادي و معنوي جبران‌ ناپذيري بر پيکر امت واحده اسلامي وارد مي‌کند.

خبرگزاري فارس: تفرقه لطمات جبران‌‌ناپذيري بر پيکر امت واحده اسلامي وارد مي‌کند

به گزارش خبرگزاري فارس از سراوان، حجت‌الاسلام غلامرضا دهقان صبح امروز در مراسم گراميداشت هفته وحدت در سراوان اظهار داشت: وحدت بايد در طول سال و در بين اقشار مختلف مردم وجود داشته باشد و مختصر و معدود به هفته وحدت نباشد.

امام جمعه سراوان افزود: رمز پيروزي انقلاب وحدت کلمه بود و تا زمانيکه به اين کلمه اهتمام بورزيم موفق و پيروز هستيم.

اين مسئول اذعان داشت: وحدت مسلمانان جهان از ضروري‌ترين مسائل روز جوامع اسلامي است که همه بايد بر محوري جامع و فراگير که تمامي مذاهب و انديشه‌هاي ديني، آن را قبول داشته باشند و گردهم آمده يک پارچه و هماهنگ حرکت کنند.

وي خاطرنشان کرد: امروز مشکلات جهان اسلام اغلب ناشي از اختلاف مسلمانان است که فرقه‌هاي مختلف اسلامي بدون توجه به معيارهاي وحدت به هر راهي روان هستند.

دهقان ادامه داد: فرقه‌هايي همانند وهابيت که نه مذهب سني را قبول دارند و نه مذهب شيعه را، عامل اختلاف در جهان اسلام هستند.

امام جمعه سراوان اضافه کرد: دشمنان اسلام مانند صهيونيست و آمريکا از اين اختلافات نفع مي‌برند و براي نابودي اسلام به وسيله خود مسلمانان تلاش مي‌کنند از اين رو، بر همه مسلمانان، به ويژه علما و روحانيون مذاهب اسلامي لازم است براي وحدت مسلمين تدبيري بينديشند تا همه کشورهاي مسلمان بر محور آن اجتماع کرده و به دستورهاي آن عمل کنند.

اين مسئول گفت: همانطور که انبيا(ع) در کلان مشکلي باهم نداشته‌اند پس ما هم بايد به اين سو حرکت کنيم و اتحاد و انسجام و وحدت کلمه را حفظ کنيم تا شاهد هيچگونه اختلاف نباشيم و همانطور که خداوند در کلامشان مي‌فرمايند که همگي به ريسمان محکم الهي چنگ زنيد و متفرق نشويد اين ريسمان محکم عبارتند از سنت و قران الهي بوده و تا زمانيکه به اين دو چنگ بزنيم گمراه نخواهيم شد و و اينها سبب رستگاري ما خواهند شد.

دهقان افزود: در تاريخ پر فراز و نشيب اسلام، تفرقه و نفاق بين مذاهب و ملل اسلامي از مسائل بغرنج و بنيان کن جوامع اسلامي بوده است که خسارات و لطمات مادي و معنوي جبران‏ناپذيري بر پيکر امت واحده اسلامي وارد ساخته است، اين زخم خونين در چهره زيباي امت اسلامي از ديد مصلحان امت پنهان نمانده و نگراني آنان را بر انگيخته است.

وي اضافه کرد:  از اين رو، در مقاطع تاريخي متعددي، اين مصلحان درصدد ايجاد وحدت بين مسلمين برآمده تا التيام بخش دردهاي قلب خونين امت اسلامي باشند.

امام جمعه سراوان اذعان داشت: آغاز نهضت اسلامي امام خميني در سال 1342 و وقوع انقلاب اسلامي 1357 ايران نقطه عطف تفکر وحدت اسلامي بوده و شخص امام خميني(ره) منادي اين وحدت بود.

وي در پايان گفت: دشمن به دنبال ايجاد تفرقه در بين مسلمانان است و براي اجراي اهداف خود از هر راهي وارد مي‎شود و هزينه مي‎کند که اين امر مي‎طلبد مسلمانان هميشه بيدار با بصيرت بالا و پيرو فرمايشات مقام معظم رهبري باشند و با تکيه بر فرمايشات رهبري به بصيرت خود بيفزايند و نقشه‎هاي شوم دشمن را نقش بر آب کنند.


 
تعداد بازديد:575 آخرين تغييرات:92/10/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر