چهارشنبه 7 اسفند 1398 - 2 رجب 1441 - 26 فوريه 2020
صفحه اصلي/فرمايشات امام و رهبري (ره)


 
 


 


 


 
خروجي RSS

«وحدت» مهم‌ترین مسأله امروز دنیای اسلام است/ هشدار نسبت به خطر بزرگ جریان‌های تکفیری

رهبر انقلاب در سالروز ميلاد پيامبراعظم(ص) و امام‌صادق(ع):

«وحدت» مهم‌ترين مسأله امروز دنياي اسلام است

حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي تأکيد فرمودند: امروز مهم‌ترين مسأله دنياي اسلام «وحدت» است و با وجود همه توطئه‌ها، آينده امت اسلامي در پرتو «وحدت، آگاهي و بيداري اسلامي» درخشان و نويدبخش خواهد بود.

خبرگزاري فارس: «وحدت» مهم‌ترين مسأله امروز دنياي اسلام است/ هشدار نسبت به خطر بزرگ جريان‌هاي تکفيري

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در خجسته سالروز ميلاد تاريخ سازِ نبي مکرم اسلام و ولادت پربرکت امام صادق (ع) در ديدار «جمعي از مسئولان کشور، ميهمانان کنفرانس وحدت اسلامي و گروههايي از مردم»، با دعوت از جهان اسلام براي برآورده ساختن انتظارات پيامبر خاتم، تاکيد کردند: امروز مهمترين مساله ي دنياي اسلام، وحدت است و با وجود همه توطئه ها، آينده امت اسلامي در پرتو «وحدت، آگاهي و بيداري اسلامي»، درخشان و نويد بخش خواهد بود.

حضرت آيت الله خامنه اي با تبريک عيد سعيد ميلاد پيامبر اعظم حضرت محمد مصطفي (ص) و ولادت پربرکت امام جعفر صادق (ع)، «آزادي از تصورات و اوهام» و سپس تلاش براي «آزادي از ظلم و ستم حکومتهاي مستبد و ايجاد حکومت عادلانه» را دو روش اساسي اسلام براي آزادي بشر برشمردند و افزودند: ملتهاي مسلمان بايد با ايجاد آزادي دروني و فکري، تلاش کنند با دستيابي به «استقلال سياسي، استقرار حکومتهاي مردمي، برپايي مردم سالاري ديني و حرکت براساس شريعت اسلام»، خود را به آزادي مورد نظر اسلام عزيز برسانند.

ايشان، توطئه ها و تحرکات دشمنان اسلام براي جلوگيري از آزادي حقيقي و سعادت امت اسلامي را، پيچيده و چند بعدي خواندند و خاطرنشان کردند: ايجاد اختلاف ميان مسلمانان، محور اساسي ترفندهاي استکبار است.

حضرت آيت الله خامنه اي، تلاش 65 ساله براي فراموش شدن مسئله فلسطين و تحميل وجود رژيم جعلي، جنايتکار و غاصب صهيونيستي بر ملتهاي مسلمان را، نمونه اي از تلاشهاي مستبدانه امريکا و ديگر زورگويان جهاني خواندند و افزودند: جنگهاي 33 روزه لبنان، 22 روزه و 8 روزه غزه نشان داد بجز برخي دولتها که عملاً حافظ منافع بيگانگان شده اند ملتهاي مسلمان با هوشياري، هويت و موجوديت فلسطين را حفظ کرده و به رژيم صهيونيستي و حاميانش سيلي مي زنند.

رهبر انقلاب در نگاهي کلان به مسائل جهان اسلام، غافل کردن امت اسلامي از مسئله فلسطين را از جمله اهداف مهم دشمنان اسلام در به راه انداختن جنگهاي داخلي، دامن زدن به اختلاف و ترويج تفکرات تکفيري و افراطي برشمردند.

ايشان با ابراز تأسف عميق افزودند: عده اي تکفيري بجاي توجه به رژيم خبيث صهيونيستي، به اسم اسلام و شريعت، اکثر مسلمانان را تکفير مي کنند و زمينه ساز جنگ و خشونت و اختلاف مي شوند و به همين علت، وجود اين جريان تکفيري، مژده اي براي دشمنان اسلام است.

رهبر انقلاب با اشاره به آيه شريفه «اَشدّاء عليَ الکُفّارِ رُحَماء بَينَهُم» افزودند: جريان تکفيري، اين دستور صريح پروردگار را ناديده مي گيرد و با تقسيم مسلمانان به «مسلمان و کافر»، آنها را به جان هم مي اندازد.

ايشان سؤال کردند: با اين وضع آيا کسي مي تواند ترديد کند که وجود اين جريان و پشتيباني مالي و تسليحاتي از آن، کار دستگاههاي امنيتي و خبيث دولتهاي استکباري و دست نشاندگان آنها نيست؟

حضرت آيت الله خامنه اي با توجه به اين واقعيات، جريان تکفيري را خطري بزرگ براي دنياي اسلام برشمردند و با توصيه به کشورهاي اسلامي براي مراقبت و هوشياري کامل، افزودند: متأسفانه برخي دولتهاي مسلمان، به عواقب حمايت از اين جريان بي توجهند و نمي فهمند که اين آتش، دامن همه آنها را هم خواهد گرفت.

رهبر انقلاب اسلامي، تشديد اختلافات ميان شيعه و سني و افزايش درگيريهاي داخلي ملتهاي مسلمان در سه چهار سال اخير را عکس العمل ستم گران جهاني در مقابل تشديد بيداري اسلامي در تعدادي از کشورها برشمردند.

ايشان افزودند: مستکبران تلاش مي کنند براي تحت الشعاع قرار دادن بيداري اسلامي، پيروان مذاهب مختلف اسلامي را با يکديگر درگير کنند و سپس با برجسته کردن اقدامات شنيع جريان تکفيري نظيرِ «جويدن جگر انسان هاي به قتل رسيده»، اصل اسلام را در افکار عمومي جهانيان، زشت جلوه دهند.

رهبر انقلاب اسلامي تأکيد کردند: بدون ترديد اين مسائل يک باره به وجود نيامده است و قدرتهاي جهاني براي ايجاد آنها، مدتها برنامه ريزي و سياستگذاري کرده اند.

حضرت آيت الله خامنه اي مقابله با هر عامل ضد وحدت را تکليف بزرگ شيعه و سني و ديگر شاخه هاي مذهبي خواندند و خاطرنشان کردند: نخبگان سياسي، علمي و ديني براي ايجاد وحدت در جوامع اسلامي، وظايف سنگيني برعهده دارند.

رهبر انقلاب در همين زمينه، «علماي دنياي اسلام» را به برحذر داشتن ملتها از اختلافات فرقه اي و مذهبي، «دانشمندانِ دانشگاهها» را به تبيين اهميت اهداف اسلامي براي دانشجويان و «نخبگان سياسي امت اسلامي» را به تکيه بر مردم و دوري از بيگانگان و دشمنان اسلام فراخواندند و تاکيد کردند: امروز مهمترين مساله در دنياي اسلام، وحدت است.

ايشان با اشاره به خروج تدريجي ملتهاي مسلمان از زير بار سلطه مستقيم استعمارگران، هشدار دادند: مستکبران درصددند منافع دوران سلطه مستقيم را با سلطه غيرمستقيم سياسي، فرهنگي و اقتصادي تامين کنند.

حضرت آيت الله خامنه اي «بيداري و آگاهي»، را تنها راه سعادت امت اسلامي برشمردند و خاطرنشان کردند: امکانات فراوان، موقعيت جغرافيايي ممتاز، ميراث تاريخي بسيار ارزشمند و منابع اقتصادي بي نظير کشورهاي اسلامي، مي تواند در سايه وحدت و همدلي، عزت و کرامت و آقايي مسلمانان را رقم بزند.

ايشان پيروزي انقلاب اسلامي و استحکام الگوي جمهوري اسلامي را با وجود 35 سال توطئه هاي گوناگون مستکبران، از نشانه هاي آينده نويد بخش امت اسلامي دانستند و تأکيد کردند: به فضل الهي ملت ايران و نظام اسلامي روز به روز قوي تر، ريشه دار تر و مقتدر تر خواهد شد.

در پايان اين ديدار، حضرت آيت الله خامنه اي، دقايقي در جمع ميهمانان خارجي کنفرانس وحدت اسلامي حضور يافتند.

قبل از سخنان رهبر انقلاب اسلامي، آقاي روحاني رئيس جمهور با تبريک ميلاد مبارک پيامبر خاتم و حضرت امام جعفر صادق (ع)، به تاريکي مطلق فرهنگي، اجتماعي و سياسي دوران جاهليت اشاره کرد و گفت: در آن اوضاع اسف بار، ميلاد پيامبر رحمت، نور هدايت و رستگاري را در تاريخ جاري کرد.

رئيس جمهور با اشاره به مشکلات و اختلافات موجود در جهان اسلام گفت بي ترديد پيامبر اسلام در مقابل منحرفين و کساني که راه تکفير و افراط و درگيري را در پيش گرفته اند در رنج است و جوامع اسلامي بايد بار ديگر به ياري پيامبر رحمت به پا خيزند.

آقاي روحاني پيروي از نداي وحدت بخش امام خميني را تنها راه نجات امت اسلامي خواند و گفت: دين واحد، پيامبر واحد، منافع مشترک، دشمنان مشترک آرمانهايي همچون فلسطين اشغال شده و قدس عزيز مي تواند مسلمانان را متحد کند.

رئيس جمهور افزود: امت اسلامي بايد با رجوع به قرآن و در پرتو تدبير، عقلانيت، اعتدال، اميد و تلاش بي وقفه، تمدن اسلامي را دوباره احيا کند. 
تعداد بازديد:1193 آخرين تغييرات:92/10/30
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر