سه شنبه 17 تير 1399 - 15 ذي القعده 1441 - 7 ژولاي 2020
صفحه اصلي/فرمايشات امام و رهبري (ره)


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

ملت در ۲۲بهمن استحکام و اقتدار ملی را فریاد می‌زند

فرمانده معظم کل قوا در ديدار فرماندهان و کارکنان نيروي‌هوايي ارتش

ملت در ۲۲بهمن استحکام و اقتدار ملي را فرياد مي‌زند

حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي با تأکيد بر اينکه سازش با مستکبر به جايي نمي‌رسد، فرمودند: سرنوشت يک انقلاب در مقابل حاکم مستبد، بدون مبارزه با قدرت سلطه‌گر خارجي حامي آن، يا شکست مسئولان انقلاب و نابودي انقلاب است يا خيانت آنها.

خبرگزاري فارس: برخي در داخل القائات دشمن را تکرار مي‌کنند/ ملت در ۲۲بهمن استحکام و اقتدار ملي را فرياد مي‌زند

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، صبح امروز در سالروز بيعت تاريخي همافران نيروي هوايي با امام خميني(ره)، فرماندهان، مسئولان و جمعي از پرسنل نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي با رهبر معظم انقلاب اسلامي ديدار کردند.

برخي مهمترين فرازهاي سخنان رهبر انقلاب به شرح زير است:

* قدرتهاي مداخله‌گر ميخواهند به مردم کشورها القا کنند که استقلالشان با پيشرفت منافات دارد؛ اين حرف کاملا غلط و ساخته و پرداخته قدرتهاي مداخله گر را کساني هم در داخل کشورها از جمله در ايران تکرار مي‌کنند.

* گاهي يک حادثه ابعادي پيدا ميکند که حتي خود پديدآورندگان آن حادثه هم انتظارش را ندارند. حادثه 19 بهمن از اين قبيل بود.

* شعار استقلال در کنار شعار آزادي از مهمترين شعارهاي انقلاب بود. در استعمار جديد، قدرتهاي مداخله گر به دنبال قرار دادن عوامل مستبد خود در راس کشورها هستند.

* تاثير حادثه پربرکت 19 بهمن 57 ايجاد احساس استقلال در ارتش بود. براي نشان دادن کارآمدي در مقابله با تهديدات و حفظ امنيت هوايي کشور، بايد احساس استفناع از ديگران و استقلال و تکيه به ظرفيت هاي خود داشته باشيد.

* سرنوشت يک انقلاب در مقابل حاکم مستبد، بدون مبارزه با قدرت سلطه‌گر خارجي حامي آن، يا شکست مسئولان انقلاب و نابودي انقلاب است يا خيانت آنها. سازش با مستکبر به جايي نمي‌رسد.

* استقلال به معناي بداخلاقي با همه دنيا نيست. استقلال يعني مقابله با قدرت مداخله‌گري که مي‌خواهد دستور بدهد و حيثيت و شرف يک ملت را براي منافع خود خرج کند.

* راز ماندگاري نظام اسلامي تکيه صريح و شفاف بر اصول و ارزشهاست همانطور که امام بزرگوار اينطور بود. هيچ نبايد اين صراحت را از دست داد، تاکتيکها را مي‌توان عوض کرد ولي اصول بايد مستحکم بماند.

* آن چيزي که مي‌تواند استقلال ما را تامين کند، تکيه کردن صريح و شفاف بر مباني، اصول و ارزشهاي انقلاب است. امام بزرگوار از روز اول شروع نهضت، حرف خود را صريح و بدون ابهام بيان مي‌کردند.

* جمهوري اسلامي متکي به ايمان و محبت و اراده مردم است. انشاءالله در 22بهمن خواهيد ديد که ملت ايران مي‌آيند و استحکام و اقتدار ملي خود را فرياد مي‌زنند. ملت ايران مي‌داند راز موفقيتش ايستادگي است. راه امنيت ملت ايران نشان دادن اقتدار ملي است.

* مسئولان آمريکايي به مسئولان ما مي‌گويند قصد تغيير نظام را ندارند؛ دروغ مي‌گويند. اگر بتوانند، لحظه اي ترديد نمي‌کنند اما نمي‌توانند چون نظام اسلامي متکي به ايمان، محبت و اراده آحاد مردم است.

* امام(ره) در مقابله با نظام سلطه، پرده پوشي نکرد. نظام سلطه در شکل کامل خود، در دولت کنوني ايالات متحده مجسم است. موضع‌گيري در مقابل امريکا به دليل منش، ذات و رفتار مداخله‌گرانه و سلطه‌گرانه اين دولت است.

* برخي اظهارات دشمن براي مردم مايه عبرت است. ملت ايران اظهارنظرهاي بي ادبانه مسئولين ْآمريکايي، دورويي و نيات پليد آنان را ببيند و دشمن را بشناسد. برخي مي‌خواهند مردم را از دشمني با دشمن منصرف کنند.

* توصيه هميشگي به مسئولين، استفاده حکيمانه از ظرفيتهاي بي شمار دروني است. راه حل مشکلات اقتصادي، نگاه به بيرون و برداشتن تحريم‌ها نيست. مسئولان اقتصادي دولت با توجه به اين نکته، بنا دارند ساخت دروني اقتصاد را تقويت کنند.

* وحدت، اتحاد و همدلي ميان آحاد ملت، مسئولان و نخبگان بايد افزايش يابد. امروز متن حرکت ملت ايران، ايجاد اقتدار دروني است. نگذاريد حواشي گوناگون، اين متن را مخدوش کند.

* آمريکايي ها ايران را تهديد مي‌کنند، آن وقت توقع خنده‌آور و مسخره‌اي دارند که جمهوري اسلامي از قدرت دفاعي خود بکاهد. ملت و مسئولين، به توفيق الهي، روز به روز بر قدرت دفاعي خود خواهند افزود.

* مسئولان و مردم به هم اعتماد کنند. انتقادها منصفانه باشد. دولت چند ماهي بيشتر نيست که سر کار آمده و بايد فرصت داد که کارها را با قدرت پيش ببرند.

* هم منتقدان با دولت با شرح صدر برخورد کنند، هم دولت با منتقدان. همه به هم احترام بگذارند و ملاحظه هم را بکنند. دشمنان در داخل کشور نيز عواملي دارند. نگذاريد عوامل دشمن از نقاط ضعف استفاده و خللي ايجاد کنند.

مشروح خبر اين ديدار متعاقباً منتشر خواهد شد.

 
تعداد بازديد:1321 آخرين تغييرات:92/11/19
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر