پنج شنبه 2 اسفند 1397 - 16 جمادي الثاني 1440 - 21 فوريه 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

ائمه جماعات برای گسترش فرهنگ زکات مسوولیت سنگینی دارند

ائمه جماعات براي گسترش فرهنگ زکات مسووليت سنگيني دارند

رييس ستاد زکات کشور گفت: مسوولان ذيربط و ائمه جماعات بويژه در استانهايي همچون سيستان و بلوچستان براي گسترش فرهنگ زکات مسووليت سنگيني دارند و لازم است در اين رابطه تلاش بيشتري به خرج دهند.

ˈحسين نبي‎لو ˈ روز دوشنبه در حاشيه نشست تخصصي زکات سيستان و بلوچستان در زاهدان به خبرنگار ايرنا افزود: طي 10 سال گذشته که کار اجرايي زکات در کشور آغاز شده است، روند رو به پيشرفت خوبي را شاهديم بطوريکه ميزان زکات جمع آوري شده از 30 ميليون تومان به 226 ميليارد تومان در سال افزايش يافت.

وي با اشاره به مصرف زکات در امور عمراني همان محلي که جمع آوري مي شود، گفت: بر اين اساس استانهاي غيربرخوردار همچون سيستان و بلوچستان بهتر مي توانند از اين فرصت استفاده کنند چراکه به همان ميزاني که زکات جمع آوري شود، دولت اعتباري براي عمران و توسعه منطقه به آن مي افزايد.

وي با تصريح بر اينکه تاکنون در سيستان و بلوچستان کمتر به امور زکات پرداخت شده است، گفت: از امروز با تشکيل نشست 450 نفري ائمه جماعات شيعه و سني استان و تشکيل کميته ها و برگزاري نشست هاي تخصصي، برنامه ريزي لازم به منظور گسترش و تعميق فرهنگ زکات انجام مي شود.

رييس ستاد زکات کشور ادامه داد: از 226 ميليارد تومان زکات جمع آوري شده پارسال سهم سيستان و بلوچستان سه ميليارد تومان و از چهار هزار و 949 پروژه عمراني انجام شده در کشور از اين محل فقط 12 پروژه متعلق به اين استان بود.

نبي لو، با تاکيد بر برگزاري نشست هاي شوراي زکات در تمام شهرستانها و بخش ها در ادامه از مجلس شوراي اسلامي به دليل کاهش بودجه 200 ميليارد توماني زکات به 100 ميليارد تومان در بودجه سال آينده گلايه کرد. 
تعداد بازديد:958 آخرين تغييرات:92/11/29
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر