دوشنبه 30 مهر 1397 - 12 صفر 1440 - 22 اكتبر 2018
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

راه‌اندازی خیمه‌های فاطمی در سیستان و بلوچستان

در ايام نوروز صورت مي‌گيرد

راه‌اندازي خيمه‌هاي فاطمي در سيستان و بلوچستان

مديرکل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان گفت: خيمه‌هاي فاطمي در ايام تعطيلات نوروز در سيستان و بلوچستان راه‌اندازي مي‌شود.


به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان به نقل از خبرگزاري فارس،حجت‌الاسلام عيسي بزماني ظهر امروز در نشست مطبوعاتي با خبرنگاران به مناسبت دهه فاطميه گفت: اداره تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان در ورودي‌هاي شهر و مراکز تجمع مسافران اقدام به راه‌اندازي خيمه‌هاي فاطمي در ايام تعطيلات نوروز مي‌کند.مديرکل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان افزود: محافل عزاداري ايام فاطميه نيز در 15 شهرستان استان سيستان و بلوچستان برگزار مي‌شود و سخنرانان و مداحان در اين محافل به تبيين زندگي حضرت فاطمه زهرا(س)، آيين همسرداري، ايثار و انفاق، تربيت فرزند از ديگاه حضرت زهرا(س) و غيره مي‌پردازند.

اين مسئول اذعان داشت: در همه مجالس و محافل وحدت و انسجام جامعه اسلامي مد نظر برگزار کنندگان خواهد بود و اين ايام فرصت خوبي است تا ارزش‌ها و فضايل رضوي از ديگاه حضرت فاطمه براي مسلمانان تبيين شوند.

وي ادامه داد: جامعه اسلامي در امر سعادت و هدايت خود نيازمند پيروي و تاسي از راه و رسم بزرگان دين است و اگر از نظر رفتاري و عملکردي از ائمه الگوبرداري شود، به شاهراه هدايت بيش از پيش نزديک تر خواهد شد.

حجت الاسلام بزماني با تاکيد بر اينکه امروز جامعه اسلامي بيش از هر زمان ديگري نيازمند تاسي پذيري از زندگي ائمه است، گفت: هرچه به زندگي ائمه دين نزديک شويم سعادت و سلامت خود را تضمين کرده ايم.

وي در خصوص سبک عزاداري‌ها در ايم نوروز نيز بيان داشت: بهتر است دو روز قبل و دو روز بعد از شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) حرمت اين ايام حفظ شود.

مديرکل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان از مسابقه بزرگ کتابخواني فرصت هاي نوروز در ايام نوروز خبر داد و گفت: به منظور معرفي آيين‌هاي نوروز نيز، مسابقه کتابخواني فرصت‌هاي طلايي نوروز توسط اين اداره کل برگزار خواهد شد که در شب ميلاد حضرت زهرا(س) به برندگان هدايايي اهدا خواهد شد.

اين مسئول به گفتمان هاي ديني برگزار شده در استان توسط اين اداره کل اشاره و افزود: 350 گفتمان ديني در استان برگزار شد و 17 هزار دانش آموز نيز در اين گفتمان‌ها حضور داشته اند و اميدواريم تا پايان سال به 400 گفتمان نيز برسد.

 


تعداد بازديد:608 آخرين تغييرات:92/12/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر