چهارشنبه 7 اسفند 1398 - 2 رجب 1441 - 26 فوريه 2020
صفحه اصلي/فرمايشات امام و رهبري (ره)


 
 


 


 


 
خروجي RSS

پیام نوروز 93 رهبر معظم انقلاب

پيام نوروز 93 رهبر معظم انقلاب

امسال را سال «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملي و مديريت جهادي» نامگذاري مي کنيم.

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي بمناسبت آغاز سال ۱۳۹۳ هجري شمسي، با تبريک سال نو و نوروز به همه ي هم ميهنان و ايرانيان عزيز در سراسر جهان بخصوص خانواده هاي معظم شهدا و ايثارگران و مجاهدان راه اسلام و ايران، سال جديد را سال «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملي و مديريت جهادي» نامگذاري کردند.


حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به تقارن سال جديد با ايام شهادت بانوي بزرگ جهان اسلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها از خداوند متعال مسالت کردند: اين تقارن، امکان بهره گيري مضاعف از انوار هدايت الهي و برکات فاطمي را براي ملت ايران فراهم سازد.


ايشان در ترسيم افق سال نو، دو مسئله ي اقتصاد و فرهنگ را مهم تر از مسائل ديگر بر شمردند و تاکيد کردند: براي تحقق شعار سال ۹۳ يعني «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملي و مديريت جهادي» تلاش مشترک مسئولان  و آحاد مردم ضروري است.


حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به نقش اساسي و برجسته ي مشارکت و حضور مردم در «زندگي و سازندگي کشور» خاطرنشان کردند: هم در اقتصاد و هم در فرهنگ، کار بدون حضور مردم پيش نخواهد رفت و گروههاي گوناگون مردمي بايد با اراده و عزم راسخ ملّي در اين عرصه ها نقش آفريني کنند.


رهبر انقلاب اسلامي افزودند: مسئولان هم موظفند با توکل به خداوند و با تکيه ي بر مردم، در هر دو عرصه ي اقتصاد و فرهنگ، مجاهدانه وارد ميدان عمل شوند.


ايشان تاکيد کردند: آنچه در سال جديد پيش رو داريم، عبارت است از اقتصادى كه به كمك مسئولان و مردم شكوفايى پيدا كند، و فرهنگى كه با همت مسئولان و مردم بتواند سمت و سوى حركت بزرگ كشور و ملت ما را معين كند.


حضرت آيت الله خامنه اي با تأکيد بر ضرورت استفاده از تجربه ها و عبرتهاي گذشته در تصميم گيري هاي آينده، به ارزيابي کيفيت تحقق شعار «حماسه سياسي و حماسه اقتصادي» پرداختند و گفتند: در سال ۹۲، حماسه سياسي با حضور مردم و تلاش مسئولان در عرصه هاي مختلف نظير انتخابات، راهپيمايي هاي بزرگ و عرصه هاي ديگر به بهترين شکل تحقق پيدا کرد و با دست بدست شدن قدرت اجرايي در کمال امنيت و آرامش، حلقه ي جديدي از سلسله ي طولاني مديريت کشور شکل گرفت.


رهبر انقلاب مسئله اقتصاد را براي مردم و کشور مسئله اي مهم خواندند و با اشاره به برخي تلاشهاي قابل تقدير در زمينه ي حماسه ي اقتصادي افزودند: البته در سال گذشته حماسه اقتصادي به شکل مورد انتظار محقق نشد که لازم است اين حماسه در سال جديد به وجود آيد.
ايشان «سياستهاي اقتصاد مقاومتي» را زير ساخت فکري و نظري تحقق حماسه اقتصادي خواندند و تأکيد کردند: در پرتو اين سياستها اکنون زمينه ي لازم براي تلاش مضاعف فراهم است.


حضرت آيت الله خامنه اي در پيام نوروزي همچنين از خداوند متعال براي همه ي ايرانيان عزيز، جوانان، خانواده ها، کودکان و مردان و زنان اين سرزمين پر افتخار، در سال جديد تنِ سالم، شادابي، آرامش روحي، محبت، پيشرفت و تعالي و سعادت آرزو کردند.

 
تعداد بازديد:1153 آخرين تغييرات:93/01/10
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر