چهارشنبه 30 خرداد 1397 - 6 شوال 1439 - 20 ژوئن 2018
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

سیستان و بلوچستان پاره تن ایران است

رييس جمهوري در اجتماع مردم زاهدان:

سيستان و بلوچستان پاره تن ايران است

رييس‌جمهوري پيش از ظهر امروز (سه شنبه) در اجتماع پرشور مردم سيستان و بلوچستان، در استاديوم هفده شهريور زاهدان با بيان اينکه سيستان، سرزمين اسطوره‌هاي تاريخي و بلوچستان صاحب کهن‌ترين فرهنگ ايراني بوده و سيستان و بلوچستان را بايد از نو شناخت، گفت: سيستان و بلوچستان پاره تن ايران است.

حجت‌الاسلام والمسلمين دكتر حسن روحاني با اشاره به اينکه برخي فکر مي‌کنند سيستان و بلوچستان يعني محروميت، طوفان‌هاي شن و ناامني، تصريح کرد: اين چهره واقعي اين استان بزرگ سرزمين ايران نيست.


رييس جمهوري افزود: سيستان و بلوچستان سرزمين ظرفيت‌هاي بزرگ معدني، تجاري، ترانزيتي، کشاورزي، آبزيان و سرزمين بسيار مهم براي توسعه‌هاي پيش رو خواهد بود.


دکتر روحاني گفت: سرزمين سيستان و بلوچستان گرچه به ظاهر ترکيبي از دو قوم و دو آيين از يک دين است، اما در طول تاريخ، سرزمين برادري، وحدت و همزيستي و دوستي و محبت بوده است.


رييس جمهوري ادامه داد: همه مردم سيستان و بلوچستان اعم از قوم بلوچ يا سيستاني و اعم از پيروان اهل بيت يا پيروان اهل سنت، همه و همه زير پرچم ايران و اسلام عزيز هستند و ما همه افتخار مي‌کنيم که پيرو قرآن مجيد و سنت پيامبر عظيم‌الشأن اسلام(ص) و دوستدار خاندان رسالت و اهل بيت(ع) هستيم.


دکتر روحاني در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينکه اولين نکته راجع به سيستان و بلوچستان امنيت اين سرزمين است، گفت: امروز وظيفه حفظ امنيت بر دوش تمام مردم و عزيزاني است که در اين استان زندگي مي‌کنند و نيروهاي مسلح در ايجاد امنيت پايدار در اين سرزمين کمک آنان خواهند بود.


رييس جمهوري افزود: تمام اقوام، طوايف و مذاهب اعم از سني و شيعه بايد براي امنيت اين سرزمين دست به دست هم بدهيم چرا که همه تابع قانون اساسي و زير پرچم رهبري معظم انقلاب هستيم و در اين قانون اساسي بين اقوام و پيروان مذاهب تفاوتي وجود ندارد و تمام مردم ايران زمين تحت لواي قانون اساسي از حقوق شهروندي برابر برخوردارند.
 
تعداد بازديد:668 آخرين تغييرات:93/01/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر