چهارشنبه 7 اسفند 1398 - 2 رجب 1441 - 26 فوريه 2020
صفحه اصلي/فرمايشات امام و رهبري (ره)


 
 


 


 


 
خروجي RSS

امت واحده اسلامی باید تشکیل شود

رهبر معظم انقلاب در ديدار مسئولان، سفيران و اقشار مختلف مردم:

 امت واحده اسلامي بايد تشکيل شود

رهبر معظم انقلاب شيعه و ايران هراسي را ابزار استکبار براي حفاظت از رژيم‌صهيونيستي دانستند و تاکيد کردند: امت واحده اسلامي بايد تشکيل شود.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني دفتر مقام معظم رهبري، همزمان با خجسته عيد مبعث پيامبر گرامي اسلام حضرت محمد صلّي الله عليه و آله وسلّم رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز (سه‌شنبه) در ديدار مسئولان نظام، قشرهاي مختلف مردم و ميهمانان شرکت کننده در مسابقات بين المللي قرآن و سفراي کشورهاي اسلامي، مهمترين نياز دنياي اسلام را روي آوردن به انديشه، فکر و بصيرت و شناخت حقيقي جبهه دشمنان امت اسلامي و همچنين اتحاد و پرهيز از اختلاف هاي عقيدتي و طايفه اي دانستند و تأکيد کردند: امروز پرچم اِعتزاز به اسلام برافراشته شده و احساس هويت اسلامي در ميان مسلمانان دنيا قوي تر از گذشته شده است و ملت ايران نيز با حسن ظن و اعتماد به وعده نصرت الهي در حال پيشرفت و پشت سر گذاشتن مشکلات و فتح يک به يک سنگرها در مسير مبارزه با ظلم و جهل و بي عدالتي است.

حضرت آيت الله خامنه اي با تبريک سالروز بعثت نبي مکرم اسلام صلّي الله عليه و آله وسلّم مهمترين علت بعثت پيامبران الهي بويژه پيامبر اسلام صلّي الله عليه و آله وسلّم را هدايت انسانها به سوي استفاده از عقل و خرد و انديشه خواندند و افزودند: اگر در جامعه اسلامي، بکارگيري نيروي فکر و انديشه بصورت متداول و رايج درآيد، بسياري از مشکلات دنياي اسلام حل خواهد شد.
 
ايشان با اشاره به برداشت هاي غلط و سطحي از اسلام و قرآن گفتند: نداشتن نگاه صحيح و درک عميق از تعاليم اسلام و مفاهيم قرآني باعث شده است که امروز عده اي به نام اسلام، به مسلمانان ظلم و آنان را قتل عام کنند و حتي در کشوري آفريقايي، به نام اسلام، دختران بيگناه را بربايند.
رهبر انقلاب اسلامي به يکي ديگر از نمونه هاي بکارگرفته نشدن نيروي فکر و انديشه در شرايط کنوني دنياي اسلام اشاره کردند و افزودند: امروز دشمنان به مقابله علني با اسلام روي آورده اند و مهمترين وسيله آنها، ايجاد اختلاف هاي عقيدتي و جنگ شيعه و سني است که اگر نيروي خرد و انديشه بکارگرفته شود، مي توان دست دشمن و انگيزه هاي او را ديد و در مسير اهداف بدخواهان اسلام قرار نگرفت.
حضرت آيت الله خامنه اي اتحاد و تشکيل امت واحده را يکي ديگر از نيازهاي ضروري دنياي اسلام برشمردند و با تاکيد بر اينکه يکي از اهداف اصلي ايجاد اختلاف ميان مسلمانان و ترويج شيعه هراسي و ايران هراسي، سرپوش گذاشتن جبهه استکبار بر مشکلات خود و حفاظت از رژيم غاصب صهيونيستي است، افزودند: انتظار از ملتهاي مسلمان بويژه زبدگان و نخبگان امت اسلامي اين است که با تدبر و بصيرت، شناخت صحيحي از جبهه دشمنان امت اسلامي پيدا کنند و اين حقايق روشن را  بخوبي متوجه شوند.
ايشان با تأکيد بر اينکه دستگاههاي سياسي غرب، مروج همان جاهليتي هستند که هدف از بعثت پيامبر اسلام صلّي الله عليه و آله وسلّم زدودن آنها بود، گفتند: بي عدالتي، تبعيض، ناديده گرفتن کرامت انساني، عمده کردن مسائل جنسي و تبليغ گسترده تبرّج زنانه، همه از مظاهر تمدن فاسد غربي است که در واقع بازگشت به همان جاهليت است اما با شيوه ها و ابزار مدرن.  

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به تلاش گسترده براي سرکوب بيداري اسلامي خاطرنشان کردند: اگرچه اين سرکوب در برخي مناطق، به ظاهر به نتيجه رسيد اما واقعيت آن است که  بيداري اسلامي سرکوب شدني نيست.

حضرت آيت الله خامنه اي به پيشرفتهاي ملت ايران در پرتو اعتقاد به پيام بعثت و اتحاد دروني و شجاعت در مقابل دشمن و احساس اميد به وعده نصرت الهي، اشاره کردند و گفتند: امروز به لطف خداوند دولت تازه نفس و مسئولان آن، با احساس اعتزاز به اسلام مشغول به کار و تلاش در عرصه هاي گوناگون هستند.

رهبر انقلاب اسلامي وجود مشکلات و چالش ها را در مسير زندگي انسان طبيعي دانستند و افزودند: انسانهاي داراي خرد و تدبير، مشکلات را براي رسيدن به عزت و شرف انساني و نزديکي به خداوند، تحمل مي کنند اما انسانهاي بي خرد بجاي قبول ولايت الهي، به ولايت شياطين تمسک مي جويند و در مقابل آنها دچار ذلت مي شوند.

حضرت آيت الله خامنه اي در همين خصوص به يک چارچوب قرآني اشاره کردند و افزودند: براساس آيات قرآن، انسانهايي که براي رسيدن به عزت، به جاي هدايت و ولايت الهي، به دشمنان اسلام و بشريت و ولايت شياطين متوسل مي شوند، در نهايت به عزت نخواهند رسيد و همان شياطين از آنها سپاسگزاري هم نخواهند کرد.

ايشان تأکيد کردند: بايد از اين فرمول قرآني درس گرفت و راه صحيح و مسير واقعي سعادت را که همان خط هدايت قرآني است، شناخت.

رهبر انقلاب اسلامي، رمز موفقيت ها و پيروزيهاي نظام جمهوري اسلامي در مقاطع مختلف و مبارزات گوناگون اقتصادي، سياسي، اجتماعي و بين المللي را اعتماد و حسن ظن به وعده الهي دانستند و خاطرنشان کردند: راه ملت ايران، همين است و در آينده هم همينگونه خواهد بود.

حضرت آيت الله خامنه اي در پايان گفتند: رحمت خداوند بر امام بزرگوار که اين راه را بر ما گشود. رحمت خداوند بر شهيداني که در اين راه جان خود را فدا کردند، رحمت خداوند بر ملت ايران که در همه مراحل اين راه، از خود آمادگي نشان دادند و رحمت خداوند بر مسئولان و دولتمردان ما که در اين مسير، آماده کار و تلاش و فداکاري هستند.

پيش از سخنان رهبر معظم انقلاب، حجت الاسلام والمسلمين روحاني رئيس جمهور، با تبريک عيد بزرگ مبعث، بعثت را رستاخيز بزرگ تاريخ و نعمتي براي استفاده درست از عقل براساس وحي الهي خواند و گفت: پيامبر اکرم صلّي الله عليه و آله وسلّم با مهرباني و اخلاق عظيم دلها را مجذوب کرد و دانش، آزادگي و معنويت را براي بشريت به ارمغان آورد.

رئيس جمهور از تفرقه، بي عدالتي، خشونت و افراطي گري به عنوان بزرگترين گرفتاريهاي تحميلي جبهه کفر بر دنياي اسلام ياد کرد و افزود: امروز انقلاب اسلامي منادي اتحاد و همدلي و کنار گذاشتن اختلافات امت اسلامي در مقابل جبهه کفر است.

انتهاي پيام/
 
تعداد بازديد:987 آخرين تغييرات:93/03/07
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر