چهارشنبه 15 مرداد 1399 - 15 ذي الحجه 1441 - 5 آگوست 2020
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

معادلات کواچ و شاگردانش بهم خورد!

 معادلات کواچ و شاگردانش بهم خورد!

ايران با برزيل و روسيه همگروه شد

تيم ملي واليبال ايران در مرحله نهايي رقابتهاي ليگ جهاني واليبال با برزيل و روسيه همگروه شد. اين همگروهي در شرايطي اتفاق افتاد که سرمربي ايران و شاگردانش تمايل داشتند در مرحله نهايي لهستان به جاي برزيل حضور داشته باشد اما با وجود دو شکست پياپي اين تيم برابر لهستان، برزيل برابر ايتاليا به پيروزي رسيد و راهي مرحله نهايي شد.

به گزارش خبرنگار مهر، با پايان يافتن مرحله گروهي رقابتهاي ليگ جهاني واليبال چهره پنج تيم حاضر در مرحله نهايي اين مسابقات مشخص شد و يک تيم ديگر هم در روز 12 جولاي(21 تير) به اين جمع مي‌پيوندد تا مرحله نهايي اين مسابقات با حضور شش تيم از روز 16 جولاي در شهر فلورانس ايتاليا رقابت خود را آغاز کنند.

در آخرين شب مرحله گروهي اين مسابقات تيم ملي برزيل در شهر ميلان برابر ايتاليا 3 بر يک برنده شد تا جواز حضور در مرحله نهايي را کسب کند. برزيل که کاملا احياء شده به نظر مي‌رسد در حالي اين نتيجه را کسب کرد که همگان اين تيم را حذف شده مي‌دانستند و هيچ حريفي دوست نداشت اين تيم پرافتخار به مرحله نهايي راه يابد.

در اين بين ايتاليا و ايران بيشترين تلاش را به کار گرفتند تا برزيل را از گردونه مسابقات حذف کنند. ايتاليايي‌ها بعد از اينکه دور رفت را با اقتدار پشت سر گذاشتند در دور برگشت با تيم جوان و دوم خود به لهستان و ايران سفر کردند و چهار بازي خود را واگذار کردند تا زمينه‌هاي صعود اين دو تيم را فراهم کنند.

از طرفي تيم ايران هم بر اساس يک باور عمومي در زمين لهستان هر دو بازي را واگذار کرد تا لهستان امتيازات لازم را براي پيشي گرفتن از برزيل کسب کند. همزمان ايتاليا در دو بازي پاياني خود با تمام قوا برابر برزيل قرار گرفت تا با شکست شاگردان رزنده سد راه صعود طلايي‌پوشان به مرحله نهايي شود اما در خانه خود حريف پرافتخارترين تيم دنيا نشد تا برزيل نه به کمک برد و باخت‌هاي مصلحتي، بلکه قدرت و تلاش جوانمردانه خودش بتواند گام به مرحله نهايي گذارد. اين اتفاق خبر خوشايندي براي ديگر مدعيان نبود.

بدين ترتيب از گروه A تيم ملي ايتاليا با کسب 19 امتياز و معدل 1.091 در ست شماري صدرنشين باقي ماند. تيم ايران با همين امتياز و معدل 1.045 در رده دوم ايستاد. برزيل با برد يکشنبه شب خود در شهر ميلان 17 امتيازي شد و با معدل 0.958 در مکان سوم قرار گرفت و به همراه ايران راهي دور بعد شد. لهستان که از قبل 17 امتياز داشت با معدل 0.913 در رده چهارم قرار گرفت و حذف شد.

صعود آمريکا و روسيه

در گروه دوم تيم روسيه در آخرين بازي خود يکشنبه شب مقابل تيم بلغارستان 3 بر صفر برنده شد تا خيال خود را براي صعود راحت کند. آخرين بازي اين مرحله را تيم هاي ملي صربستان و آمريکا برگزار کردند که صربها با وجود اينکه در بازي نخست قدرتمندانه ظاهر شده بودند اين بار برابر آمريکا کم آوردند و 3 بر يک بازنده شدند. اين در حالي بود که صربستان در صورت کسب 3 امتياز مي‌توانست آمريکا را حذف کند و خود به مرحله بعد راه يابد.

از گروه B تيم‌هاي ملي آمريکا و روسيه به عنوان تيم هاي اول و دوم راهي مرحله بعد شدند. هر دو تيم 24 امتيازي شدند. تيم ملي صربستان با 20 امتياز در رده سوم ايستاد و از صعود باز ماند و بلغارستان با نتايج ضعيفي که کسب کرد با 4 امتياز در قعر جدول اين گروه ايستاد.

تنها تيم باقي مانده از بازي‌هاي پلي‌آف گروه‌هاي ديگر(دسته دو ليگ جهاني) که از روز يازدهم جولاي(20 تير) در سالن المپيک پارک شهر سيدني استراليا به طور متمرکز برگزار مي‌‍شود انتخاب خواهد شد. در اين روز بلژيک به مصاف فرانسه مي‌رود و استراليا با هلند پيکار خواهد کرد. تيم‌هاي برنده اين باز‌ي‌ها به ديدار پاياني پلي‌آف مي‌رسند و جدال آنها تعيين کننده ششمين تيم صعود کننده به مرحله نهايي خواهد بود.

فرمول مرحله نهايي

بر اساس فرمول فدراسيون جهاني واليبال، شش تيم حاضر در مرحله نهايي ليگ جهاني به دو گروه سه تيمي تقسيم مي‌شوند که بازي‌هاي هر گروه به صورت دور‌ه اي برگزار مي‌شود و از هر گروه دو تيم به مرحله نيمه‌نهايي راه پيدا مي‌کنند که بازي‌هاي خود را براي تعيين فيناليست‌ها به صورت ضربدري برگزار مي‌کنند. تيم‌هاي سوم هر گروه نيز براي ايستادن در مکان پنجم ليگ جهاني با يکديگر پيکار مي‌کنند.

بدين ترتيب تيم ايران در گروه I اين مسابقات با برزيل و روسيه همگروه شده است و در گروه H نيز ايتاليا، آمريکا و تيم ششم صعود کننده به اين مرحله پيکارهاي خود را برگزار مي‌کنند. بازي‌هاي اين مرحله روز 16 جولاي(25 تير) آغاز مي‌شود و روز 22 جولاي(31 تير) هم با برگزاري ديدار نهايي پرونده اين فصل ليگ جهاني بسته خواهد شد.

تعداد بازديد:1160 آخرين تغييرات:93/04/17
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر